Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ile rozkłada się papier w warunkach "działkowych"?

grubas5536 15 Oct 2020 15:02 624 7
Bosch
    grubas5536
    Level 3  
    Witam
    Przypuśćmy, że mam w zamkniętej altanie bez okien(zabite deskami w razie włamania :)) kilka zeszytów, gazet, książek. Ile lat mogą one tam leżeć? Dodam, że nie ma tam ogrzewania i warunki są "takie sobie", aczkolwiek deszcz tam nie pada(dach pokryty papą).
    Pozdrawiam.
    P.s przy okazji ile w takich samych warunkach rozkłada się tani plastik i grafit taki jak do ołówków
  • Bosch
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    grubas5536 wrote:
    Witam
    Przypuśćmy, że mam w zamkniętej altanie bez okien(zabite deskami w razie włamania :)) kilka zeszytów, gazet, książek. Ile lat mogą one tam leżeć? Dodam, że nie ma tam ogrzewania i warunki są "takie sobie", aczkolwiek deszcz tam nie pada(dach pokryty papą).

To zależy od myszy. Jeśli zeszyty im nie posmakują, to długo. Bardzo długo.
    grubas5536 wrote:

P.s przy okazji ile w takich samych warunkach rozkłada się tani plastik i grafit taki jak do ołówków

Plastik kilkaset lat. Grafit się nie rozkłada, ale drewno z ołówka zeżrą jakieś robale.
  • Bosch
    Tommy82
    Level 41  
    @retrofood
    Chyba ze jest wilgoć i spleśnieją.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tommy82 wrote:
    @retrofood
    Chyba ze jest wilgoć i spleśnieją.
    Zgadza się, ale Autor przekonuje, iż wody nie wpuści. :D
    grubas5536
    Level 3  
    Tam raczej nie ma myszy. A jeśli chodzi o drewno z ołówka to to mnie nie dotyczy, gdyż używam ołówków automatycznych(hit z PRL-u :D), które są właśnie z plastiku.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    moze niech kolega rozwazy ze papier to celuloza a wiec glowny skladnik drewna, wiec mozna smialo wysunac teze ze zeszty wytrzymja tyle ile cala drewniana altana (drewno bez zabezpieczenia). Jezli pojawia sie grzyby czy inne drobnoustroje to ze wzgledu na grubosc papier wczesniej wykaze objawy uszkodznia niz drewno.
    Pozdrawiam
    Michelson
    Level 25  
    Papier smakuje rybikom. Mi kiedyś pożarły tapety :) .
    grubas5536
    Level 3  
    Rybiki mam w łazience w mieszkaniu, ale na działce to nie wiem.