Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie umieścić zdalny "wyłącznik" sterownika do kotła?

art212 16 Oct 2020 08:15 444 1
 • #1
  art212
  Level 8  
  Hej!
  Chciałbym wyłączać zdalnie swój sterownik od kotła (Foster Signum 700), który jest w piwnicy (żeby nie schodzić w nocy). Chciałbym użyć Sonoff Basic, którym mogę sterować z panelu w telefonie. Tylko gdzie go wpiąć? Czy mogę zrobić to zwyczajnie przed wtyczką od 230V od sterownika? Nie uszkodzi to sterownika? (ponieważ będzie to równoznaczne z wyjęciem wtyczki z gniazdka w trakcie pracy) Czy już muszę się jakoś wpiąć w fizyczny włącznik od tego sterownika?

  Uprzedzając pytania - a dlaczego chcę to zrobić? Długa historia. Robię to tylko teraz, w okresie przejściowym ze względu na oszczędności na paliwie. W zimie chodzi cały czas. Sterownik źle dobrany, w dodatku podajnik tłokowy - nie da się ustawić dłuższych odstępów podawania eko-groszku do podajnika, więc rozpalam tylko na noc. Na razie nie planuję wymiany kotła i remontu.

  Gdzie umieścić zdalny "wyłącznik" sterownika do kotła? Gdzie umieścić zdalny "wyłącznik" sterownika do kotła? Gdzie umieścić zdalny "wyłącznik" sterownika do kotła?
 • #2
  daroka14
  Level 26  
  art212 wrote:
  Czy mogę zrobić to zwyczajnie przed wtyczką od 230V od sterownika? Nie uszkodzi to sterownika? (ponieważ będzie to równoznaczne z wyjęciem wtyczki z gniazdka w trakcie pracy) Czy już muszę się jakoś wpiąć w fizyczny włącznik od tego sterownika?
  tak, wyłącznik który jest w sterowniku działa identycznie poprostu wepnij swój wyłącznik szeregowo z tym który jest w sterowniku. To czy zrobisz to na przewodzie zasilającym czy w obudowie nie ma żadnego znaczenia.