Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immergas - prawidłowe ustawienie. Ochładza grzejniki

gruby33 16 Oct 2020 10:01 558 0
 • #1
  gruby33
  Level 18  
  Witam,

  Otóż kilka dni temu odpaliłem w końcu ogrzewanie bo temperatura spadła w domu już do 18 stopni. Urządzenia jaki są to:
  - Kocioł VICTRIX 20 X TT 2 ERP
  - Rozdzielacz DIM A-BT ERP
  - Sterownik CAR V2
  - Regulator pokojowy Salus 091FL


  Napędza to na dole podłogówkę rozdzieloną na 5 stref + 1 strefa łazienka na górze. Oraz grzejniki tylko na górze, łączenie 5 sztuk.

  Dodam na wstępie, że akurat na koniec wakacji kończył mi się przegląd wiec był serwisant i wszystko niby wyczyścił i wyregulował.

  I teraz tak po długim nie używaniu kiedy w domu było 18 stopni kocioł został odpalony i temperatura na CAR V2 (jest na dole tam gdzie podłogówka) została ustawiona na komfortową 21 st. (nocną mam 20.5 st), a na Regulatorze Salus, który jest na górze identyczne parametry. Kocioł po chwili zaczął grzać i na jego wyświetlaczu temperatura była w przedziale 58-65 st. Po 3 godzinach już było dosyć ciepło, a według analogowych zegarów na zasilanie grzejników szło ok. 50 st, a na podłogę ok 40 st. Sama podłoga sprawdzana termometrem miała 26-30 stopni w zależności na jakiej pętli i gdzie się zmierzyło. Po 4 godzinach dobiło ponad 21 stopni w pomieszczeniu i ogrzewanie się wyłączyło.

  Ale teraz obserwując przez kilka dni jak działa ogrzewanie to jest trochę inaczej. Rano wstaję i działa ogrzewanie podłogowe i grzejniki, a na kotle temperatura 32-35 stopni. Zasilanie na grzejnikach i podłodze w okolicach 30 stopni. Przez co na dole mimo, że podłoga wydaje się chłodna utrzymuje mi te 21 stopni ale na górze już nie bardzo bo grzejniki też mają niecałe 30 stopni. Dopiero kiedy podłogówka się wyłączy to kocioł rozgrzeje się około 65 stopni i się wyłącza i spada temperatura do ok. 40 i znów potem grzeje, to temperatura na grzejniki idzie w okolicach 45-50 stopni i wtedy nagrzeje mi pomieszczenie do zadanej temperatury.

  W ustawieniach CAR V2 mam:
  - CH MIN 25 st
  - BUILD 10
  - OFFSET ustawia się po chwili włączona jest audoadaptacja

  Próbowałem wyłączyć audoadaptację i offset na 0 ale to samo. To samo z kręceniem pokrętłem na CAR V2 od temperatury. Obecnie jest na OTC 6.5 ale próbowałem zmniejszyć i zwiększyć to jedynie temperatura kiedy same grzejniki grzeją się zwiększa na kotle. Przy podłogówce jest nadal to samo. Zauważyłem też, że jeśli OTC jest np. na 5.5 to kocioł rozgrzewa się do 55 stopni maks, a jeśli np. OTC 6.4 to kocioł rozgrzewa się do 64 st.

  Z góry przepraszam za zdjęcie przekręcone ale próbuje wstawić 3 raz i edytor na forum zawsze je przekręca :(
  Immergas - prawidłowe ustawienie. Ochładza grzejniki Immergas - prawidłowe ustawienie. Ochładza grzejniki
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo