Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia- brak kontorlki ładowania

lech-tech 12 Oct 2005 08:28 9133 6
    lech-tech
    Level 15  
    Witam!
    Posiadam Skode Fabie 1.9TDI z 2001r. i mam problem takiego typu że nie zapala mi sie kontrolka ładowania w liczniku.
    Sprawdziłem już Alternator i sam regulator i wszystko jest ok a kontrolka dalej nie swieci.
    Jak mierze ładowanie po odpaleniu t ogo niema ale jak wprowadze auto na około 3 tyś obrotów to ladowanie sie pojawia.
    Prosze o pomoc w ustaleniu problemu.
    Podejżewam licznik ale niewiem jak go sprawdzić
    chrobot
    Level 15  
    licznika to ty lepiej nie rozbieraj !!! tam jest tylko leda sterowana z kostki po prawej stronie (wiazka kabili ok 20-30 szt cieniutkie) . sprawdz czy masz poprawnie zamocowana wtyczke po srodku przy altku taka z jednym czerwonym kabelkiem o srednicy ok 3-4 mm lubi sie poluzowac . jak wyjmniesz licznik i przekrecisz zaplon to natychmiast zlapie cie blad airbaku
    lech-tech
    Level 15  
    Wiem ze w liczniku jest dioda LED ale myslałem ze miał ktos juz taki przypadek, a z poduszkami nie bedzie tak wielkiego problemu bo mam VAG-a i usune sobie błąd.
    romuald
    Level 13  
    Piszesz, że masz VAG-a. Przecież możesz nim sprawdzić wszystkie lampki
    w liczniku /test elementów wykonawczych/.
    Twoje problemu nie są spowodowane uszkodzeniem LED-a. On tylko sygnalizuje stan ładowania akumulatora i nie służy do wzbudzenia alternatora jak to ma miejsce w starszych autkach.
    Ja bardziej stawiam na uszkodzone okablowanie. Sprawdź wiązkę przewodów w okolicy sterownika silnika /kolega miał ostatnio identyczny problem, przyczyna - zgnite przewody we wiązce, autko bezwypadkowe!!/.
    Połącz się też ze sterownikiem centralnej elektryki /adres 09/.
    R.
    Heroses
    Level 24  
    Brak napięcia +12 na zacisk D+ alt. (dopiero obroty na poziomie 3tRPM wzbudzają alt i ładuje)
    Sprawdź kabel na tym złączu alt. włącz zapłon i dotknij tym kablem do masy kontrolka ładowania powinna się zaświecić. Jeśli nie świeci szukaj usterki w kablach jeśli natomiast zaświeci sprawdź dokładnie alt. może przyśniedziały styki.
    stefano11
    Level 21  
    Pod rozrusznikiem masz dwie kostki na 100% bedzie tam jeden przewodzik od zacisku D+ urwany
    zajżyj tam a twoje problemy się skończą.
    lech-tech
    Level 15  
    Temat zamykam!
    Przegniła instalacja na podłóznicy autko zrobione