Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zalogowaniem do routera DASAN H660GM , witryna nieosiągalna

16 Paź 2020 22:08 297 26
  • Poziom 6  
    Witam , przychodzę z problemem z routerem światłowodowym DASAN H660GM , router dostałem przy montażu internetu, jednak nie ma możliwości się do niego zalogować żeby chociażby zmienić hasło. IP mam oczywiscie przydzielane dynamicznie , próbowałem wszystkich adresów 192.168.x.x, w ipconfig lokalny adres wyswietlany jest jako 172.17.1.1 jednak on również nie działa. Chciałbym w nim jakimś cudem odblokować porty.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 6  
    Dostawca internetu - MGK. Konieczne jest posiadanie stałego adresu IP do odblokowania portów? Widziałem na youtubie jakieś poradniki na serwery na dynamicznie przydzielanym IP więc pewnie da się to jakoś obejść. Stały adres IP kosztuje w MGK dodatkowe 12zł/msc
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Operatorzy blokują dostęp od strony usera do urządzenia. Mają do tego prawo, bo zwykle mieszanie w ustawieniach kończy się wezwaniem serwisu :P
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 6  
    Hmm wcześniej miałem internet radiowy i bez problemu mogłem się zalogować i wszystko zmieniać. Napisałem do BOKu o tych portach zobaczymy co odpiszą.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    rezzox napisał:
    ... próbowałem wszystkich adresów 192.168.x.x, w ipconfig lokalny adres wyswietlany jest jako 172.17.1.1 jednak on również nie działa. Chciałbym w nim jakimś cudem odblokować porty.

Jak otrzymasz IP od routera to sprawdź jakie jest IP bramy. Może to być adresem routera.

rezzox napisał:
    ...router dostałem przy montażu internetu, jednak nie ma możliwości się do niego zalogować...

Dostałeś hasła do niego ? Skoro nie to widocznie dostawca nie przewiduje takiego dostępu.
  • Poziom 6  
    Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::fd17:e152:3358:81d1%16
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 172.17.1.108
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : 172.17.1.1
    Nie dostałem żadnych informacji po prostu zamontowali i pojechali , nie powinni informować przy zawieraniu umowy o takim czymś? Jeżeli bym wiedział kupił bym swój router zamiast korzystać z ich routera za który też musiałem zapłacić (200zł)
  • Moderator - Sieci, Internet
    rezzox napisał:
    Nie dostałem żadnych informacji po prostu zamontowali i pojechali , nie powinni informować przy zawieraniu umowy o takim czymś? Jeżeli bym wiedział kupił bym swój router zamiast korzystać z ich routera za który też musiałem zapłacić (200zł)

Dlaczego żalisz się u nas na forum? Podpisałeś umowę z dostawcą "MGK" więc tam wylewaj swoje żale.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Erbit napisał:
    Skoro nie to widocznie dostawca nie przewiduje takiego dostępu.

I słusznie bo to nie tylko hasło i login do samej usługi a multum ustawień w detalach - potem ktoś namiesza, robi reset guzikowy i poleciało...

Zresztą (ale to moje osobiste zdanie) ja sobie nie wyobrażam, budowania mojej sieci w domu opartej tylko na sprzęcie operatora - sprzęt opa tylko konwerterem sygnału z medium na skrętka a dalej obowiązkowo mój router. Oczywiście publiczne IP to dla mnie podstawa.
  • Poziom 6  
    Nie chodzi mi o wylewanie żali , po prostu pierwszy raz się spotykam z tak poblokowanym routerem , nie ma też na internecie żadnych informacji o nim więc wypytuje przecież po to jest forum. Może ktoś miał podobny problem i będzie umiał pomóc. Możemy założyć że chcę tylko zmienić hasło do Wi-FI i potrzebuje zalogować się do routera.

" ja sobie nie wyobrażam, budowania mojej sieci w domu opartej tylko na sprzęcie operatora - sprzęt opa tylko konwerterem sygnału z medium na skrętka a dalej obowiązkowo mój router. "
    Mam podłączony drugi router pod ten co i tak nie za wiele daje oprócz możliwości zalogowania się do tegoż routera (TP-Link Archer) Portów raczej nie idzie poprzez to odblokować (zaraz mnie zjecie jak to działa ale w sieciach jestem można powiedzieć zielony)
    Mogę jeszcze dopisać że porty mi potrzebne tylko po to aby na urządzeniu z linuxem być w stanie postawić serwer do Minecrafta więc (chyba) potrzebny mi tylko port 25565 serwer do gry ze znajomymi więc jakby ip zmieniało się codziennie nie było by to problemem.
  • Poziom 6  
    jimasek napisał:

Próbowałeś adres IP bramy internetowej?

Oczywiście, próbowałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje adresów wraz z portami po dwukropku
  • Poziom 38  
    Ustal więc to co potrzebujesz z BOK - np. czy udostępniają hasła dostępowe do routera.

KOCUREK1970 napisał:
    ...
    Zresztą (ale to moje osobiste zdanie) ja sobie nie wyobrażam, budowania mojej sieci w domu opartej tylko na sprzęcie operatora - sprzęt opa tylko konwerterem sygnału z medium na skrętka a dalej obowiązkowo mój router. Oczywiście publiczne IP to dla mnie podstawa.

Ja podobnie - ale zauważ, że my troszkę na tym się znamy - autor pewno niewiele.
  • Poziom 6  
    Erbit napisał:
    Ustal więc to co potrzebujesz z BOK - np. czy udostępniają hasła dostępowe do routera.

Ja podobnie - ale zauważ, że my troszkę na tym się znamy - autor pewno niewiele.

Na ten moment jedynie co dowiedziałem się z BOK to to że router ma zablokowany soft , dzisiaj zapytałem o porty odpisali że przekażą wiadomość do działu technicznego zobaczymy co dalej dział techniczny dzisiaj nie odpisał.

Dodano po 6 [minuty]:

Problem z zalogowaniem do routera DASAN H660GM , witryna nieosiągalna
    Mogę jeszcze załączyć rozmowę z Konsultantem
  • Poziom 38  
    "Za przelotkę" ;)

Zapytaj ich czy "ta przelotka" będzie w trybie bridge czy DMZ.

Zapytaj też za co zapłaciłeś 200 zł skoro to ma być tylko "przelotka".
  • Poziom 6  
    @Erbit zapytałbym się też czy jest opcja zwrotu routera wtedy po prostu za 200 zł raczej bym dostał jakiś router światłodowy i po problemie. Właśnie odpowiedź konsultanta trochę bez sensu płacę za router a i tak musze kupic inny router.
  • Poziom 38  
    Ten router ma port GPON (światłowód podłączony do routera). Zapytaj pomoc czy możesz otrzymać ONT zamiast GPON.

W przypadku GPON nie uzyskasz dostępu do routera, przestawią go w bridge (oby nie DMZ). Przy ONT byłoby łatwiej a może i mógłbyś się dogadać by przyjęli zwrot tego routera (choć pewno będą niechętni). Nie krzycz na nich tylko po ludzku z nimi ;) - oczywiście o ile mają w ogóle w ofercie ONT.

[edyta]
    Jaką prędkość zamówiłeś ?

Pytam bo w formularzu zgłoszeniowym jest:
    Cytat:
    ... Brak możliwości zamówienia Routera WiFi dla Usługi FiberHOME 200, 300 i 600.

Więc może zmień prędkość na 200 (10 zł więcej w miesiącu) i przez to pozbędziesz się routera? Zaś 200 zł opłaty o jakiej wspomniałeś to pewno suma wszystkich składowych a nie cena za ten router.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @rezzox
    Erbit napisał:
    Zapytaj pomoc czy możesz otrzymać ONT zamiast GPON.

Tylko tu znowu pytanie Twoje do operatora: jak operator "aktywuje" internet na routerze klienta, jak następuje autoryzacja internetu na routerze klienta - bo może się okazać, że znowu nie każdy własny router będzie odpowiedni.
  • Poziom 23  
    rezzox napisał:
    @Erbit zapytałbym się też czy jest opcja zwrotu routera wtedy po prostu za 200 zł raczej bym dostał jakiś router światłodowy i po problemie. Właśnie odpowiedź konsultanta trochę bez sensu płacę za router a i tak musze kupic inny router.

Nie płacisz za router to taki bełkot marketingowy, płacisz za podłączenie. Operator musi Ci dać jakąś końcówkę gpon'owską zgodną ze swoją siecią i sprzętem jaki używa - po rozwiązaniu umowy zwracasz ten sprzęt.
    Teraz wybór Twój albo operatora co daje, ja bym domagał się czegoś "przezroczystego" w rodzaju H665 + swój router. H660 ma cienkie wifi plus problemy z łączeniem się na wyższych prędkościach, czasami trzeba było go przełączać na 20Mhz kanał itp.

Jeszcze co do routera, próbowałeś na ip routera i port 8080? Jak pamiętam login defaultowy: admin, hasło:vertex. Zarządzanie może być zablokowane profilem od strony operatora (tzw. profilami na olt można modyfikować każdą końcówkę kliencką, co tam user nabroi w ustawieniach to po resecie zostaną pobrane ustawienia od operatora).
  • Poziom 6  
    @Erbit Prędkość mam 300 Mbps , planowałem ew zmienić na 200 Mbps i dopłacić do tego IP.
    @lopr_pol Do routera z portem 8080 też nie idzie się zalogować niestety.
    Router jest w dzierżawie po zakończeniu umowy muszę go oddać. Wątpie żeby mieli jakiś inny router do wyboru (ONT) gdyz na ich stronie jest strasznie mało informacji o czymkolwiek.
  • Poziom 23  
    Dzwoń i się dobijaj, niech kombinują. Mów, że chcesz mieć swój router z ip'e na wanie swojego routera.
  • Poziom 38  
    rezzox napisał:
    ... Wątpie żeby mieli jakiś inny router do wyboru (ONT)

ONT to nie router, to jedynie zakończenie światłowodu (mediakonwenter). Zapytać warto.
  • Poziom 6  
    lopr_pol napisał:
    Dzwoń i się dobijaj, niech kombinują. Mów, że chcesz mieć swój router z ip'e na wanie swojego routera.
    Zobaczyłbym czy po prostu mogą odblokować mi na tym porty jeżeli tak to po problemie , dynamiczne ip podpinam pod jakies no-ip.com serwer z minecrafta pojdzie postawic.

Dodano po 6 [minuty]:

Najchętniej to znalazłbym jakiś sposób na zalogowanie się do tego panelu routera. Nigdzie nie widziałem takiego problemu że nie da się zalogować tak samo jak nie spotkałem się jeszcze z routerem o IP 172.17.1.1 zamiast standardowego 192.168.1.1
  • Moderator - Sieci, Internet
    rezzox napisał:
    Na ten moment jedynie co dowiedziałem się z BOK to to że router ma zablokowany soft

Nie rozumiem czego ty szukasz skoro BOK powiedział że nie ma dostępu do routera? Taką mają politykę bezpieczeństwa i koniec. Podpisując umowę zgodziłeś się na to.
  • Poziom 34  
    Erbit napisał:
    ONT to nie router, to jedynie zakończenie światłowodu (mediakonwenter). Zapytać warto.

Mój mediakonwerter Dasan H665, też jest zahasłowany przez ISP, ale za nim stoi mój router ;)
  • Poziom 38  
    VooVoo napisał:
    Erbit napisał:

Mój mediakonwerter Dasan H665, też jest zahasłowany przez ISP, ale za nim stoi mój router ;)

O to właśnie w tym chodzi. Nie potrzebujesz się dostawać do H665. Wszystko co potrzebujesz masz na swoim routerze. Pisaliśmy już o tym - albo ONT albo tryb bridge.