Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poczta mailowa zaśmiecona spamem

17 Paź 2020 12:20 549 20
  • Poziom 23  
    Posiadam od ok. 20 lat adres mailowy domeny "onet.pl"
    Od ok. pół roku jestem przywalony spamem autorów takich jak:
    1. Лилия Карпова, Тамара Аксёнова, Oliwia Skałbania itp, z treścią maili np.
    "Cześć. Jestem Oliwia. Pamiętasz mnie? Możemy się spotkać?
    Mój profil i zdjęcia tutaj"
    2. 𝕭𝖎𝖙𝖈𝖔𝖎𝖓 𝕲𝖊𝖒𝖎𝖓𝖎, Bitcoin Code
    "§§ Gratulacje! §§
    Możesz zarobić duże pieniądze z Bitcoin Frenzy.
    Kliknij tutaj, aby anulować subskrypcję".

Nie mogę sobie z tym poradzić. Gdy przeniosę adres przez "oznacz jako nadawcę spamu" to pojawiają się nowe maile przychodzące z nowych adresów.
    PYTANKO:
    Czy jest jakiś skuteczny sposób pozbycia się takiej niechcianej korespondencji?
  • Poziom 23  
    U mnie to samo, mieli na 200% jakiś wyciek mendy, dodawanie do filtrów nic nie daje.
  • Poziom 43  
    Zmień pocztę na Gmail, bo Onet to jedna z najgorszych. Nie musisz likwidować swojej skrzynki a ustawić w Gmailu odbieranie z niej.
  • Poziom 23  
    1. Co mi da ustawienie w Gmailu na odbieranie z Onetu? Cały spam przyjdzie do Gmaila via Onet!!!
    2. Czy jest jakiś skuteczny sposób całkowitego zablokowania korespondencji z konkretnego adresu?
  • Specjalista AGD
    galante napisał:
    Czy jest jakiś skuteczny sposób pozbycia się takiej niechcianej korespondencji?

Miałem taki sam problem na jednym z kont, tylko że na interia.pl
    Śmiem twierdzić że syf wysyłany był z adresu pozyskanego z portalu nk lub/i fb.
    Gdyż po usunięciu obu kont (na fb trwało miesiąc) wiadomości tego typu przestały przychodzić.
    Z portali inwigilacyjnych od kilku lat nie korzystałem, także nic nie stało na przeszkodzie by podjąć takie kroki.
    Co najważniejsze pozbyłem się niechcianych wiadomości typu:
    galante napisał:
    "Cześć. Jestem Oliwia. Pamiętasz mnie? Możemy się spotkać?

pozostały tylko niechciane reklamy...
  • Poziom 43  
    galante napisał:
    Czy jest jakiś skuteczny sposób całkowitego zablokowania korespondencji z konkretnego adresu?

Adresy się zmieniają i zablokowanie jednego kompletnie nic ci nie da.
    galante napisał:
    Cały spam przyjdzie do Gmaila via Onet!!!

W skrzynce odbiorczej go nie będzie a folder spamu jest automatycznie opróżniany po 30 dniach.
  • Poziom 23  
    PYTANKO: Czy jest sposób na skuteczne zablokowanie maili przychodzących spod konkretnego, niechcianego adresu??? i do tego aby nadawca spamu nie wiedział, że zablokowałem jego adres????
  • Poziom 43  
    galante napisał:
    aby nadawca spamu nie wiedział, że zablokowałem jego adres

Tego nadawca nie widzi.
    galante napisał:
    Czy jest sposób na skuteczne zablokowanie maili przychodzących spod konkretnego, niechcianego adresu?

Przecież napisałem wyraźnie. Czego nie rozumiesz?
    Robert B napisał:
    Adresy się zmieniają i zablokowanie jednego kompletnie nic ci nie da.
  • Poziom 23  
    Ja nie pytam czy coś to DA czy NIE, tylko pytam czy jest to możliwe??????????????
    Pytam bo maile się powtarzają z tych samych adresów....
    Jeśli wysyłający spam nie widzi, czy maile dochodzą to SUPER.
    TYLKO jak go skutecznie zablokować aby mnie nie nękał z konkretnego adresu????
  • Poziom 43  
    Dałem konkretne i sprawdzone rozwiązanie
    Robert B napisał:
    Zmień pocztę na Gmail

Jeżeli ty dalej upierasz się przy swoim, to twoja sprawa. Jęcz dalej, skoro jesteś tak niereformowalny :lol: Ja tego problemu nie mam.
  • Poziom 23  
    Nie twierdzę, że Twoje rozwiązanie nie jest pomocne ale ja szukam odpowiedzi z której być może skorzystaliby też inni użytkownicy różnych domen pocztowych zasypanych spamem.
    Ja potrzebuję z poczty onetu wysyłać maile bo mam powiązany adres od 20 lat z wieloma bankami, klientami i firmami.
    Ty sugerujesz abym odbierał pocztę w gmailu ale do wysyłania każdorazowo musiałbym powracać do onetu...
    to mi nie pasuje...
  • Poziom 24  
    galante napisał:
    Ja nie pytam czy coś to DA czy NIE, tylko pytam czy jest to możliwe??????????????

Oczywiście, że możliwe. Tylko często darmowe konta nie udostępniają takiej możliwości.

Mam stare konto na interii i korzystam z Thunderbirda jako klienta poczty, bo wchodzenie na ich webmaila to katorga.
    Blokowanie maili z określonej domeny jest w nim łatwizną. Z resztą jak i wszystkich reklam które wysyła interia. Z tego co pamiętam problematyczne jest filtrowanie po treści, ale po nadawcy i tytule bezproblemowe. Np. będziesz mógł wywalać wszystko z domeny .ru i wszystko co zawiera którykolwiek z tych "Лилия" znaków.
    Minus ten, że musisz korzystać z Thunderbirda a nie z webmaila.
  • Poziom 23  
    Czasami nie ma najprostszych rozwiązań użytkowych co mnie dziwi i zastanawia, dlaczego?
    Powinno być najechanie PPM i opcja "zablokuj przychodzenie wiadomości od tego nadawcy" i byłoby po problemie.
    Podobnie powinno być z kontaktami telefonicznymi komórkowymi. Ktoś, coś, jest nachalny i niechciany to dwa przyciski i zablokowany czasowo lub na zawsze. Nie byłoby nękania, stalkingu itp.
    A tak użytkownik poczty mailowej czy komórki musi zmieniać numer, adres lub gimnastykować się jak pozbyć się natrętnych.
    aachi spróbuję przyjrzeć się Twojemu rozwiązaniu, poczytać i może wdrożyć jeśli mnie to nie przerośnie...
    Szkoda, że nie ma prostych rozwiązań dla laików również.
  • Poziom 27  
    Tylko Gmail,
    żadnych innych. Spam jest tam gdzie jego miejsce, jeśli tam nie wejdę, to nie wiem ile go jest.
    Oczywiście do spamu czasem trafiają też pożądane wiadomości, także czasem warto tam zerknąć.

Żona ma maila na Yahoo, też masakra.

Dodano po 2 [minuty]:

galante napisał:
    PYTANKO: Czy jest sposób na skuteczne zablokowanie maili przychodzących spod konkretnego, niechcianego adresu??? i do tego aby nadawca spamu nie wiedział, że zablokowałem jego adres????
    w Gmailu jeśli trafi się niechciana wiadomość, przenosisz/zaznaczasz jako spam i zapominasz o męczącym adresie
  • Poziom 43  
    galante napisał:
    Ja potrzebuję z poczty onetu wysyłać maile

Czyli kompletnie nie masz pojęcia o Gmailu, który umożliwia wysyłanie poczty jako Onet czy inny z którego odbiera.
  • Poziom 24  

Tak wygląda okno dodawanie opcji filtra. Zamiast temat zmieniasz na Nadawca, w wartości wklejasz cały lub częściowy adres email i ustawiasz gdzie przenieść dany email (może być Spam, lub od razu kosz).

Lub zostawiasz temat, ustawiasz "spełniony z dowolnych warunków", i dodajesz w każdym wierszu po jednej literce z cyrylicy i wywalasz do SPAM.

Dodatkowo tworzysz sobie foldery i np. wszystkie wiadomości z elektrody idą do folderu elektroda. Wiadomości od steam, gog, epic, humblebundle itd wysyłasz do katalogu gry. Mailing(malpa)interia.pl wysyłasz prosto do kosza. Po kilku tygodniach dostrajania filtrów wchodząc na maila zamiast 50 nowych wiadomości masz tylko jedną nieodfiltrowaną. Webmaila od Gmaila nie lubię, choć w pracy muszę korzystać.
  • Poziom 23  
    Jedynym sensownym rozwiązaniem jest przejście na Gmail (ew. Outlook) który ma bardzo dobre filtry antyspamowe. Wszystkie serwisy typu onet, wp, interia są badziewne pod względem filtrowania spamu.
  • Poziom 23  
    cuuube napisał:
    suser222 napisał:
    (ew. Outlook)
    w pracy go używają, jak przyszło do zmiany kompa, to kumpel go kiedyś przeklinał.

Nie chodziło mi o klienta pocztowego Outlook tylko pocztę Outlook.com dawniej hotmail.com

Co do klienta Outlook, zmiana komputera to nie problem. Wystarczy wyeksportować plik profilu, a potem zaimportować na nowym.
  • Poziom 9  
    Mam dwa adresy meilowe na onecie i adres, na którym mam taki sam spam wyciekł ze sklepu Morele.
  • Poziom 27  
    Jak kolega wyżej wspomnial: dobry klient poczty załatwia sprawę.Thunderbird rozpoznaje po jakimś czasie spam, mimo że raz idzie od Nataszy, raz od Moniki, o ich zdjęciach czy wiagrze.Filtruje b. dobrze.Dziwię się, że są jeszcze ludzie korzystający z poczty via przeglądarka...