Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta VITAY - czy warto wyrobić

kosmonauta80 17 Paź 2020 14:12 810 32
    kosmonauta80
    Poziom 7  
    Kolejny raz pracownik stacji zachęcał mnie do wyrobienia takiej karty. No to sprawdzam w sieci i w sumie faktycznie, parę zł rabatu na paliwo nie zaszkodzi. Pytanie tak naprawdę, czy warto się w to bawić? Bo to, że ta karta "zachęca" do tankowania na tych stacjach jest oczywiste.

Miesięcznie robię około 1000 km, na co zużywam około 200 litrów Pb95.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli dobrze liczę, to za pół roku uzbieram tyle pkt, by mieć rabat na paliwo.
  • Play InternetPlay Internet
    Winylov
    Poziom 28  
    Cześć. Jak dla mnie du.....py zawracanie. Wyrobiłem już ze dwie dawno temu i gdy jest potrzebna nie mam jej przy sobie. Poza tym jeśli chcesz taniej tankować to, : BP pay pal, Shell smart, Orlen vitay, moja biedronka, mój carrefour, lidl i grom wie co jeszcze. Pełna inwigilacja, gdzie jeździsz, co kupujesz, jakie produkty preferujesz, w jakich okolicach się poruszasz i o jakiej porze itd. itd. Do tego handel danymi osobowymi, bo przecież się zgadzasz, i spersonalizowane reklamy. Zapchana skrzynka mail spamem i głupotami, esemesy z promocjami na telefon, a wszystko to tylko za 4 grosze na litrze i latarka za 10000 punktów która podziała 2 dni i się zes....ra tandeta.
    kosmonauta80
    Poziom 7  
    Tylko to robi się uciążliwe. "Nie ma pan karty :shock: " Wyrobić?
    A może po prostu unikać tej stacji?
    JoteR
    Poziom 24  
    Ja mam od wieków i używam tych punktów tylko i wyłącznie na myjnię. Chociaż nie, z 10 lat temu nazad kupiłem za punkty kolekcję monet okolicznościowych. Nie zaobserwowałem żadnego spamu ani na e-mail ani SMS. Szkoda tylko, że za papierosy nie są dobijane punkty.
    Winylov
    Poziom 28  
    Tak, niedługo jeśli nie będziesz miał karty w Carrefour przy kasie to kolejka zawyje ze zdumieniem OOOOOOOO, on nie ma karty? Jak to? Taniej przecież, nawet kasjerzy patrzą jak na idiotę gdy mówisz, że nie masz. Nie bójcie, się dla nich te 4 gr na litrze/kg to jak splunąć przez lewe ramie, a twoje finanse/zakupy są w ich rękach. Dlaczego preferuje się płatność kartą, bo niby to wygodne/bezdotykowe/bezpieczne, otóż nie! To czysta inwigilacja twoich finansów, to się wszystko rejestruje. Mnie też wkurzają te pytania, ale nie dam się złamać, tylko gotówka (do samego końca mojego lub jej). Pozdrawiam.
    JoteR
    Poziom 24  
    kosmonauta80 napisał:
    Tylko to robi się uciążliwe. "Nie ma pan karty :shock: " Wyrobić?
    A może po prostu unikać tej stacji?

Strata czasowa na wydaleniu z siebie odpowiedzi "Nie, dziękuję" (wiem, to trudne słowa) jest o kilka rzędów wielkości mniejsza, niż czas oczekiwania w kolejce, aby parówkożerca, wokół którego kica cała obsługa, zdecydował się wreszcie jakim sosem chce zagłuszyć smak serwowanego tam ścierwa. To jest, taka jego w te i nazad, skandal, że gdy taki buras zablokuje stanowisko, nie jest natychmiast uruchamiana sąsiednia kasa przyjmująca płatność tylko za paliwo. Z tego względu tak, może i lepiej unikać ORLEN-ów, ale nie wiem, czy na innych stacjach jest lepiej. Nie wiem też, czy gdzie indziej honorują KDR, a zawszeć to parę monet na piwo zostaje w kieszeni.
  • Play InternetPlay Internet
    helmud7543
    Poziom 43  
    Nie, nie jest lepiej, przynajmniej na Circle, Shell i BP (nie ma Pan karty? Kawkę? Hotdog?). Mak kartę Vitay i preferuje Orlen, dlatego że mam ich kartę. Warte to niewiele. Innych nie zakładam z kolei bo po co wszyscy mają mieć moje dane. Jakbym założył na BP pewnie trzalbym się BP. Uzbieranie punktów na coś sensownego trwa latami.
    ta_tar
    Poziom 34  
    helmud7543 napisał:
    Jakbym założył na BP pewnie trzalbym się BP. Uzbieranie punktów na coś sensownego trwa latami.
    Stacja BP ma kartę Payback a ona jest również w innych punktach i sklepach. Nie trzeba nosić dodatkowej kart można mieć apkę na telefonie. Tak że punkty zbiera się nie tylko za paliwo. Zebrane punkty zamieniam na płatność za zakupy.
    Winylov
    Poziom 28  
    atom1477 napisał:
    To mówcie że kartę macie, ale nie przy sobie.

Ale telefon masz, a karty lojalnościowe zastępuje się aplikacjami na nie, gdzieś się z tym spotkałem, to to już w ogóle dostęp do wszystkiego włącznie z wizerukiem facjaty, i zdjęciami całej twojej rodziny.
    mychaj
    Poziom 32  
    Używam paybacka, bp na routexa tankuje 50l na tydzień, zawsze na coś tam pomieniam, a to latarka, a to jakiś inny gadżet... patelnie, odkurzacz z karchera, zbieranie samo w sobie jest głupie ale przy okazji? I tak muszę zatankować....
    Winylov
    Poziom 28  
    ta_tar napisał:
    Nie trzeba nosić dodatkowej kart można mieć apkę na telefonie

Nie polecam, z telefonu można pozyskać ogromne ilości informacji, abyś miał włączony dostęp do internetu. Samobójstwo personalne. To już ta karta lepiej.
    ta_tar
    Poziom 34  
    Winylov napisał:
    abyś miał włączony dostęp do internetu.
    Nie musisz mieć połączenia a masz dostęp do karty (kodu kreskowego). Jedynie warto wcześniej sobie zaktywować wszystkie dostępne kupony.
    kosmonauta80
    Poziom 7  
    Dlatego używam starej Nokii :) A tymczasem niewolnicy dalej jarają się "apkami"...
    atom1477
    Poziom 43  
    Winylov napisał:
    atom1477 napisał:
    To mówcie że kartę macie, ale nie przy sobie.

Ale telefon masz, a karty lojalnościowe zastępuje się aplikacjami na nie, gdzieś się z tym spotkałem, to to już w ogóle dostęp do wszystkiego włącznie z wizerukiem facjaty, i zdjęciami całej twojej rodziny.

Raczej numer telefonu.
    Ciężko się wytłumaczyć z niepamiętania własnego numeru, ale da się.
    kosmonauta80
    Poziom 7  
    Swoją drogą ciekawi mnie skład chemiczny tych hot-dogów, które tak próbują wcisnąć (tak wiem, muszą to robić).
    Winylov
    Poziom 28  
    Właśnie muszą to robić, a jednocześnie zdają sobie sprawę że to wkur.... co niektórych. Żałosne przypominanie o promocji, wręcz nachalne. Piętnujące jako użytkownika odstającego od ogółu.
    ta_tar napisał:
    Nie musisz mieć połączenia a masz dostęp do karty (kodu kreskowego). Jedynie warto wcześniej sobie zaktywować wszystkie dostępne kupony.

To w takim razie po co ta apka skoro tylko kod wystarczy, to mógłby być zwykły jpeg. Można zeskanować z obrazka kod przecież. Hmn... zastanawiające.
    mychaj
    Poziom 32  
    Dzięki apce (moja małżowina używa :-) ) jest łatwiejszy dostęp niż grzebanie w galerii.
    Ja mam poblokowane wszystkie zgody, dostępy itp. nie mam fejsa, twitera i czort tam wie, a smartfon to jest narzędzie, teraz narzędzie pracy i już bym do cegły nie wrócił. Bo jest aparat, e-mail, bank...
    Co do składu hot-doga... lepiej nie wiedzieć (8 lat w serwisie maszyn masarniczych + 5 piekarnicze) gdybym był czuły to bym musiał żyć słońcem jak Stachurski...
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Raz w życiu takie gówno miałem. Paliwa chyba za 5 tys. Punkty, sraty taty, o fajnie parasol, taki ładny amerykański,,,,, parasol wytrzymał 2 dni. Bez wichury, a idź pan w ch... z takim biznesem.

Ogólnie tam nie tankuje fkur... mnie hot-dogi, faktury, promocje, kolejki... itd...
    mychaj
    Poziom 32  
    andrzej20001 napisał:

Ogolnie tam nie tankuje fkur... mnie hotdogi,faktury,promocje,kolejki...itd..

Ale tak jest na wszystkich stacjach czy to orlen, bp, lotos, cyrkiel...
    Prywatnie nigdy tej karty nie mam przy sobie, a służbowy i tak muszę zalać płacąc routexem.
    Nie rozumiem waszych frustracji...samo się zbiera i już, punkty to nie cel tylko dodatek...
    ta_tar
    Poziom 34  
    andrzej20001 napisał:
    Raz w zyciu takie gowno miałem. Paliwa chyba za 5tys. Punkty ,sraty taty , o fajnie parasol, taki ładny amerykański,,,,, parasol wytrzymał 2 dni. Bez wichury , a idź pan w ch... z takim biznesem.

Ogolnie tam nie tankuje fkur... mnie hotdogi,faktury,promocje,kolejki...itd..

A mój syn że dużo jeździł to za punkty (jeszcze przed circle) wybrał sobie porządny zegarek marki S... . Do dzisiaj bardzo dobrze chodzi.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Nie ma kolejek na lokalnym cpn. Tankuje od lat. Bez uwag.
    Tommy82
    Poziom 40  
    @kosmonauta80
    To mów że masz, ale zapomniałeś.

Jak ktoś kupuje dużo paliwa, najlepiej nie za swoje, to się takie karty opłacają, znajomy kierowca ciężarowy sobie prawie cały asortyment sklecił mimo że tam gdzie tankował przy tankowaniu na kartę paliwową punkty przez pół.
    Inny znajomy ma pod sobą między innymi paliwo do sprzętu budowlanego, też nie narzekał.
    Natomiast żeby to miało sens prywatnie to trzeba dużo jeździć. Szczególnie jak punkty mają ważność.
    Covul
    Poziom 17  
    Dokładnie tak jak kolega Tommy82 pisze, najlepiej się opłaca jak tankujesz za cudze i latasz po kraju. Wtedy vitaye mają sens bo zawsze jest jakaś stacja z wielkim ptakiem, w innych wypadkach Orlen zwykle ma najdrożej paliwo, a najlepiej opłaca się zbierać na tych znienawidzonych parówach. Dozbierałem się kilku gratów z punktów, nadal działają, w vitay jest też opcja wzięcia nagród i dopłacenia brakujących punktów pieniędzmi. Można też pkty przekazać na cele charytatywne. Generalnie jak tankujesz osobówkę i jeździsz po mieście tylko do roboty to raczej na coś konkretnego nie uzbierasz. A i pomimo zapisów w regulaminie nie zauważyłem żeby kasowały się stare punkty.
    ta_tar
    Poziom 34  
    mychaj napisał:
    Orlenowskich zasad nie znam, ale payback już kilka lat temu zrobił taką akcję z ważnością punktów.
    Payback, Vitay, Circle wszyscy mają ważność punktów 3 lata.
    arekb81
    Poziom 26  
    Vitay mam od 20 lat, ale od dawna jej nie używam. Na początku się opłacało, bo chyba za 1200 punktów można było mieć piankę do kokpitu, albo inny kosmetyk samochodowy, a za 4000 rabat 40 zł na paliwo.

Od dawna tylko Payback + kupony z aplikacji. Punkty lecą ze stacji BP, z Allegro, Kauflandu, Mrówki. Rocznie 200-300 zł lekko wpada.
    kosmonauta80
    Poziom 7  
    A co to jest tan Payback? Trochę zacofany jestem :)
    misiek1111
    Poziom 26  
    Punkty z karty Orlen można wymieniać na ichnią ... kawę z automatu. I tylko dla tego ją mam.
    Mi nic nie przychodzi na mejla, czy fona. Być może nie trzeba wpisywać danych podczas rejestracji - nie pamiętam - a nawet jeśli, to można wpisać fake.

A co do punktów. Kiedy jeszcze nie było możliwości ich zamiany na kawę, dobiłem do ~70.000.
    Podczas dodawania kolejnych, pan za kasą wręczył mi karteczkę z "informacją z systemu":
    20.000 punktów straci swoją ważność za trzy miesiące. Wykorzystaj je do tego czasu.
    ...czy coś w tym stylu. Orlen nawet na tych zasr...ch punkcikach robi wałek.