Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz 800 - Przerywa na 2 i 3 biegu

Dementor30 17 Oct 2020 18:21 201 4
    Dementor30
    Level 2  
    Witam. Posiadam Matiza 800 z 2000r. Od jakiegoś czasu pojawiły się objawy podszarpywania autkiem na 2 i 3 biegu, pierwszy bieg nie ma takich objawów, jak i kolejne po 3 biegu. Jak już zmienię biegi, jazda odbywa się normalnie, dzieje się tak na tej 2 i 3 jakby mu brakowało paliwa. Co może być za przyczyna?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    jurekk55
    Level 36  
    rafik39 wrote:
    Może być wiele przyczyn, ale ja bym podłączył pod komputer, może coś pokaże ? a może być problem z przepływomierzem, cewką. ITD...

Panie kolego poproszę o zdjęcie owego "przepływomierza" , napiszę wręcz że go żądam !
    PS. Dlaczego wyjaśnię później

Dodano po 4 [minuty]:

Dementor30 wrote:
    Witam. Posiadam Matiza 800 z 2000r.od jakiegoś czasu pojawiły się objawy podszarpywania autkiem na 2 i 3 biegu, pierwszy bieg nie ma takich objawów jak i kejne po 3 biegu. Jak już zmienię biegi jazda odbywa się normalnie, dzieje się tak na tej 2 i 3 jak by mu brakowało paliwa. Co może być za przyczyna?

Czy wykonano obsługę okresową? Filtr paliwa ok?
    Druga bolączką tego auta był moduł zapłonowy z impulsatorem diodowym który ulegał zabrudzeniu produktami korozji. Oczywiście jako pierwsze w tym układzie sprawdzasz kopułkę , palec , przewody i świece.
    marszałekkom
    Level 24  
    Sprawdź też szczelność układu dolotowego i odmy, oraz zawór jednokierunkowy w przewodzie odmy.
    Dementor30
    Level 2  
    Ok posprawdzam to wszystko o czym tu Panowie wspomnieli. Fakt czały czas mi się pali czek w aucie, byłem u mechanika podłączył kompa popatrzył i powiedział że do wymiany przepustnica, podobno ktoś wcześniej majstrował już i jak to mechanika słowami "przydusił" już przepustnice wcześniej. Ale nie omieszkam mu powiedzieć o tym wszystkim co tu Panowie mi doradzili.