Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle - jak wyciąć w płytce otwór na wyświetlacz?

17 Paź 2020 23:49 186 4
  • Poziom 10  
    Niestety poległem i nie mam już pomysłu jak to zrobić.... Próbowałem najpierw na warstwie Dimensions utworzyć prostokąt i na początku myślałem, że to się uda, ponieważ na podglądzie jest wycięcie. Problem pojawił się gdy wrzuciłem gerbery na stronie JLCPCB - wycięcie na wyświetlacz nie było widoczne. Później próbowałem zrobić to samo ale na warstwie Milling - efekt ten sam a dodatkowo wycięcie nie jest nawet widoczne w podglądzie Eagle.

Jakieś pomysły? Dzięki z góry.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 24  
    Jeśli chcesz sam wyciąć otwór, zrób ramkę na warstwie BOTTOM lub Pads jeśli płytka jednowarstwowa lub na TOP dwuwarstwowej, te warstwy są zawsze widoczne w pliku gerbera.
    Jeśli natomiast chcesz PCB wraz z frezowaniem zamówić to TU masz opis.
    Wspomniany obrys wyświetlacza robisz na warstwie Milling.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Tak - chcę zamówić płytkę z frezowaniem. Cokolwiek nie dodam na warstwie Milling to nie jest to widocznie ani w podglądzie Eagle ani na stronie JLCPCB. Są widoczne tylko dziury. Jeśli dodam obrys w środku płytki na warstwie Dimensions jest widoczne wycięcie w płytce ale tylko w podglądzie Eagle, na stronie JLCPCB tworzy się tylko cienka ramka...

Poniżej przesyłam screenshoty.

Dodano po 51 [minuty]:

Kolejna sprawa jest taka, że Eagle nie renderuje mi pliku .GKO mimo, że mam obrys na warstwie Milling.
  • Poziom 24  
    To zacznijmy jeszcze raz, opis dotyczy Eagle 5.9. W pliku brd Eagle zaznaczasz obrys wyświetlacza, robisz to na warstwie Milling. Tu jest opis generowania gerbera dla JLCPCB.
    Po otwarciu gerb274x.cam w zakładce "Silk screen CMP" zaznaczasz dodatkowo warstwę "46 Milling" i klik "Process Job", pliki gerbera znajdziesz w katalogu projektu.
    Następnie wybierasz raz jeszcze "File » Open » Job" i tym razem wybierasz "excellon.cam" i klik "Process Job", są to pliki otworów,wiercenia, zapisane zostaną w katalogu projektu. Resztę już znasz, pakujesz i wysyłasz na stronę.

Tak wygląda mój przykładowy projekt.
  • Poziom 10  
    Dzięki! Teraz już powinno wszystko pójść gładko. :D