Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring domu jednorodzinnego - dobór sprzętu

18 Paź 2020 00:41 111 4
  • Poziom 12  
    Drodzy Forumowicze,
    Proszę o pomoc w doborze sprzętu do monitoringu domu jednorodzinnego. Założenia jak niżej:

– budżet: do 6000 zł (rejestrator, kamery, dysk twardy)

– wymagania stawiane systemowi, w jakim celu zakładany jest monitoring: monitoring otoczenia budynku, rozpoznawalność twarzy osób i rejestracji pojazdów znajdujących się na terenie prywatnym zaznaczonym zieloną obwiednią na dołączonej mapce

– ilość kamer: 6 kamer IP PoE (punkty mocowania do podbitki dachu, zaznaczone na mapce żółtym kolorem)

– szerokość obserwowanej sceny i maksymalną odległość od kamery: tu proszę o poradę, co najlepiej będzie się sprawowało w odniesieniu do punktów mocowania oraz stawianych przed systemem wymagań

– warunki oświetleniowe: teren otwarty, brak drzew, brak lamp przy drodze, lampa nad bramą garażową uruchamiana czujnikiem ruchu po zbliżeniu do garażu

– minimalny czas zapisu /archiwizowania/ nagrań: 3 tygodnie (na początek może być krócej przy użyciu dysku 2TB, który posiadam)

– dostęp do nagranego materiału; zdalny, lokalny na monitorze, na TV lub innych multimediach: przez Internet i przez sieć lokalną

– szczegółowość (rozpoznanie twarzy, tablic rejestracyjnych, sylwetki, widok ogólny): twarze i tablice rejestracyjne (jak wyżej)

– zdjęcie lub rysunek terenu, który ma zostać objęty monitoringiem:

Zależy mi na dobrej jakości, sprawdzonym sprzęcie, preferowany kolor czarny obudowy.
    Myślałem o HikVision, ale innych producentów (np. BCS, Dahua), ciekawe propozycje też rozważę.
    Rejestrator np. HikVision DS-7608NI-K2
    Kamery (propozycje bez głębszej analizy) np.:
    2x Kamera HikVision DS-2CD1743G0-IZ - kopułowa + zoom
    2x Kamera HikVision DS-2CD2625FWD-IZS - zoom
    2x Kamera HikVision DS-2CD2T43G0-I8/2.8MM - stała
    Pomysł jest taki, żeby na przeciwległych rogach zainstalować kamery z możliwością obrotu i zbliżenia, pozostałe stałe, ale 2 z nich mogłyby mieć zoom - propozycje w odniesieniu do całości systemu mile widziane.
    Z góry dzięki za Wasze propozycje i komentarze!
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    Z kopułkami jest taki problem, że po załączeniu IR kopułka często odbija podświetlenie przez co obraz w nocy jest beznadziejny
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Dzięki za komentarz. Słyszałem/czytałem o tym potencjalnym problemie, dlatego poprosiłem o propozycje sprawdzonych rozwiązań.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Ilość kamer i rozmieszczenie wydają się OK
    Pytania:
    Możesz nanieść kierunki "patrzenia" kamer i obszary jakie mają obejmować?
    W jakim celu chcesz montować kamery obrotowe?
    Uwzględniłeś w budżecie zasilanie awaryjne?
  • Poziom 12  
    Właśnie nie mogę się zdecydować na kierunki ustawienia kamer... Kamery obrotowe w założeniu miałyby pomóc w pokryciu obszaru.
    Zasilanie awaryjne ma oddzielny budżet - rejestrator będzie umieszczony w szafie rack 19" i tam planuję zainstalować zasilacz 2U.

edit:
    Takie wariacje mi przychodzą do głowy...
    Wersja A
    Wersja B