Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung UE40ES6100 w trakcie trybu serwisowego spadek napięcia

ElektroSeth 18 Oct 2020 09:26 318 3
    ElektroSeth
    Level 2  
    Witam drogich użytkowników.
    Problem powstał w po zaniku napięcia z sieci w trakcie uruchomionego trybu serwisowego. Po ponownej próbie włączenia TV już się nie włączył. Nie odpowiada na pilot oraz przycisk za ekranem.
    Telewizor wylądował u mnie w celu wymiany matrycy ( poziome czarne paski w górnej części oraz pasy poziome z zmienionymi barwami względem obrazu barw wyświetlanych)
    Początkowo obstawiałem drivery.
    Jeśli ktoś ma namiar na matryce logikę chętnie zakupie TV Samsung UE40ES6100 w trakcie trybu serwisowego spadek napięcia
    Po odpięciu T-cona zasilacz podaje napięcie na podświetlenie. Wygląda na problem z sofetm i pamięcią.
    Czy ktoś miał podobną sytuację?
    Jak można wgrać na nowo oprogramowanie ?
    Jaki algorytm postępowania przyjąć w dalszej naprawie? TV Samsung UE40ES6100 w trakcie trybu serwisowego spadek napięcia TV Samsung UE40ES6100 w trakcie trybu serwisowego spadek napięcia
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    neo cambell
    Level 18  
    zbytočne míňaš čas a peniaze ...
    tento model je známi tím že na ňom za určitých okolností odíde LCD panel ...
    skús postup:
    vypni zo siete
    odpoj jednu stranu tcona a zapni TV ...
    FOTO
    vypni zo siete
    a odpoj druhú stranu tcona a zapni TV ...
    FOTO
    ElektroSeth
    Level 2  
    neo cambell dziękuje za podpowiedź spróbuje tak zrobić.
    Być może uda mi się zdobyć sprawną płytę główną i zobaczymy czy uruchomi się
    Edit:
    nadal nie działa
    wygląda jak by płyta główna nie dawała sygnału

w trakcie trybu serwisowego było wyłączenie zasilania i obstawiam soft w pamięci
    neo cambell
    Level 18  
    ak sú pásy cez LCD, možno skratuje, ak dáš bezhlavo nový tcon, môže ho to poškodiť ... pozor na to