Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki uchwyt do ciecia plazmowego

18 Oct 2020 09:51 258 2
  • Level 17  
    Witam.
    Nabylem ostatnio przecinarke plazmowa Superior Plazma 60 HF. Przecinarka wyglada na sprawna,oczyszczona wewnatrz, lecz nie mam do niej uchwytu do ciecia, i nie wiem jaki typ uchwytu do niej dobrac. Moze ktos mi podpowie jaki palnik bylby odpowiedni z dostepnych na rynku, bo o oryginalnym to chyba nie ma co marzyc. Za wszystkie sugestie serdecznie dziekuje. (przepraszam za pisownie angielska klawiatura)
  • Level 32  
    Uchwytów jest sporo na allegro tylko jest problem z gniazdem przewodu, pokaż zdjęcie. Najlepiej to jakiś popularny model, bo zużywają się dysze, elektrody, i ramka dystansująca dyszę od materiału. Te elementy są najważniejsze w uchwycie, a najpopularniejszy i ogólnodostępny będzie Lincoln. Pracowałem kiedyś Oerlikonem cito cut, i te elementy o których wspomniałem trzeba było sprowadzać na zamówienie, a gdy szukałem lokalnie to wszyscy mieli od ręki akcesoria do lincolna. Ponadto musisz mieć wydajny kompresor, bo na dyszę musi być minimum 5 bar stałego ciśnienia.
    Jaki uchwyt do ciecia plazmowego
    To jest akurat spartusa uchwyt, ale jest bardzo podobny do tego na którym pracowałem oerlikonowskiego.
    Wymienna jest ta ramka z drutu(kleją się do niej odpryski czasem się nadpala zwłaszcza gdy tniesz w pachwinie), to dość wygodne bo stawiasz na tym i jedziesz po materiale bez obaw, że się dysza przysmaży. I nie utrudnia widoczności.
    Wymienna jest ta miedziana końcówka z dziurką "dysza"(tu dość często kiełbasił się otwór wylotowy i kiepsko skupiało plazmę) są różne średnice wylotu, mi najbardziej pasowały 1,3mm.
    A pod dyszą jest jeszcze elektroda, jest to wielkości nakrętki szóstki z jednej strony zaślepionej(kołpakowej). Zużywa się porównywalnie z dyszą, właściwie zużyta elektroda rozwalała dyszę.
  • Level 17  
    Dzieki Winylov. W sumienie nie bezposrednio ale posrednio mi odpowiedziales na moje pytanie.Przyznaje Ci racje,ze nalezy wybrac taki palnik do ktorego beda dysze oslonki i inne zuzywajace sie elementy. Mnie chodzilo glownie o to na jakim palniku moj Telwin bedzie pracowal najlepiej. Na rynku jest masa roznych palnikow. Tu gdzie mieszkam w Irlandii dostac cos do takiej plazmy, to tylko na rynku wtornym ktory jest bardzo ale to bardzo cienki.
    Jeszcze raz Dzieki i pozdrawiam