Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi Ecam 23.460 S - ekspres nie spienia mleka

frytkowski82 18 Oct 2020 10:39 2793 7
    frytkowski82
    Level 9  
    Witam
    mam problem ze spienianiem mleka za pomocą dzbanka w ekspresie ciśnieniowym Delonghi Ecam 23.460 S. W momencie uruchomienia trybu spieniania słychać z okolicy dyszy ekspresu odgłos jakby "głuchego stuknięcia- zatkanie ?", ekspres zasysa z dzbanka mleko rurką jedynie na 4-5 cm, z dyszy wylotowej dzbanka zamiast spienionego mleka leci trochę pary. Przy odpinaniu dzbanka od ekspresu słychać "psyknięcie" tak jakby gromadziła się para pod ciśnieniem. Mechanizm dzbanka jest drożny, rozebrałem przeczyściłem, nie widać niedrożności. Gdzie leży przyczyna braku spieniania mleka? Z góry dziękuje za odpowiedź
    kamyczek
    Level 38  
    W tych ekspresach często zapychają się rurki od pobierania i spieniania mleka bardzo często jest to powodem tego że ekspres nie pieni mleka
    robsons10
    Level 23  
    Zazwyczaj szwankuje któryś z elektrozaworów. Wtedy najlepiej wymienić komplet elektrozawórów i tzw sprzęgło spieniacza czyli czarny wystający element z zielonymi uszczelkami na który nakłada się dzbanek. Na początek proszę jednak sprawdzić to sprzęgło czy nie jest zanieczyszczone--od spodu posiada otwór, który potrafi się zanieczyścić. Proszę także wyczyścić dokładnie zielone uszczelki i miejsca ich osadzenia.
    frytkowski82
    Level 9  
    Ok jutro sprawdzę elektrozawory, rurki w dzbanku drożne, wyczyszczone, dla pewności "przedmuchane" kompresorem. Co do wrzątku to po podpięciu dyszy leci lecz mam wrażenie że z mniejszą wydajnością niż zwykle.
    ssss
    Level 36  
    Po co wymieniac komplet elektrozaworow takim sposobem najlepiej wymienic cala maszyne .Nie sluchaj robsona
    robsons10
    Level 23  
    Ssss. Już kiedyś pisałem, że zamiast oceniać lepiej doceń...? Zamiast nabijać punkty pisz konkrety, a nie negujesz innych, gdzie sam co chwilę piszesz żeby wymieniać zawór ceramiczny, który kosztuje krocie. Proponuję czytać ze zrozumieniem: napisałem, że powinno wymienić się komplet... żeby co chwilę nie wracać do tematu raz jeden zawór za miesiąc drugi itd. Nie sugierowałem że trzeba definitywnie i koniec. Widocznie ty prefererujesz inne rozwiązania. Znawcy tematu wiedzą o co chodzi.... I nie pisz proszę zmów o doświadczeniu bo to forum nie jest do przechwałek. Więcej nie mam zamiaru odnosić się do twoich wywodów więc....
    Prośba do moderatora o przyznanie pkt za ten wpis dla autora tematu.
    frytkowski82
    Level 9  
    OK. dzbanek sprawdzony na innym ekspresie, spienia mleko bez problemów. Czyli tak jak pisaliście powyżej przyczyna może być niesprawny elektrozawór. Kupię elektrozawór i wymienię na nowy, dzięki za pomoc