Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Samsung NV75J3140BB - Max tem. grzałki 210°C

18 Oct 2020 14:53 2082 6
  • Level 19  
    Witam,
    Chodzi o piekarnik Samsung NV75J3140BB.
    Nie wiem dlaczego ale max. temp. jaką mogę ustawić w piekarniku (bez względu na rodzaj pracy) to 210°, podczas gdy dotychczas można było ustawić 250°C.
    Po ustawieniu pokrętła regulacji temperatury na wyższą temperaturę na wyświetlaczu pojawia się tylko -- --, a gdy zmniejszę poniżej 210 to pojawia się komunikat Pre i uruchamia się proces podgrzewania piekarnika.
    Dodam tylko, że nie ma żadnego komunikatu błędu.

Przejrzałem wiele wątków oraz te poniżej:
    Piekarnik Samsung NV75J3140BB - po przekroczeniu temp. 160 st cztery kreski - brak wypowiedzi w wątku.
    Piekarnik Samsung BF1N4T123 - działa tylko do 150 stopni C - problem nie rozwiązany.
    Piekarnik Samsung FQ159UTS - Wyłącza się przy temperaturze 250 stopni - nie do końca ten sam problem, gdyż u mnie piekarnik się nie wyłącza, a jedynie grzałka nie grzeje pow. 210*.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
    Cześć,

Mam taką samą usterkę z piekarnikiem, jeszcze jeden podobny temat jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3281359.html
    wymieniony został cały moduł..
    Ja póki co czekam na nowy czujnik temperatury, jak nie pomoże to też pomyślę o wymianie modułu.
    Niestety piekarnik zepsuł się 4 miesiące po końcu gwarancji...
  • Level 14  
    woj_22 wrote:
    Niestety piekarnik zepsuł się 4 miesiące po końcu gwarancji.
    Kolego, udało się naprawić?
  • Level 2  
    Ma ten sam problem i trzy miesiące po gwarancji. U mnie nagrzewa do 225°C , później - - - -. Widzę ze jest tu wiele podobnych przypadków w tych Samsungach. Czyżby to celowe programowanie sterowników żeby się psuły po gwarancji? Wymieniacie moduły za 250zl?
  • Level 19  
    Witam Panowie

Wymieniłem dwie najtańsze rzeczy, tj. czujnik temperatury i termostat i nic to niestety nie dało. Objawy są takie same, jak w moim pierwszym poście, czyli
    Max. temp. jaką mogę ustawić pokrętłem do regulacji temp. w piekarniku (bez względu na rodzaj pracy) to 210°C, podczas gdy dotychczas można było ustawić 250°C. Po ustawieniu pokrętła regulacji temperatury na wyższą temperaturę na wyświetlaczu pojawia się tylko -- --, a gdy zmniejszę poniżej 210°C to pojawia się komunikat Pre i uruchamia się proces podgrzewania piekarnika.

Co się jednak okazuje?
    Piekarnik tak naprawdę nagrzewa się do wyższej temperatury, aniżeli jest ustawione na regulatorze.

Pożyczyłem bezkontaktowy termometr na podczerwień ze wskaźnikiem laserowym (jakich wiele na rynku) i po ustawieniu żądanej temperatury na 50 °C i nagrzaniu się piekarnika, po usłyszeniu dźwiękowego sygnału informującego o gotowości do pracy zmierzyłem jego temperaturę (oczywiście otwarciu na chwilę drzwiczek, celując w tylną ściankę piekarnika). Miernik wskazał temperaturę 120 °C, czyli o 70 °C wyższą od żądanej.

Następnie zmieniłem żądaną temperaturę na 150 °C.
    Po usłyszeniu dźwiękowego sygnału informującego o gotowości do pracy zmierzyłem jego temperaturę. Miernik wskazał temperaturę 225 °C, czyli o 75 °C wyższą od żądanej.

Czy takie objawy mogą wskazywać na uszkodzony moduł?
  • Level 2  
    Ja wymieniłem ten moduł sam i 10 min roboty, a koszt modułu niestety 280zl. Nigdy więcej Samsung.
  • Level 19  
    W dniu wczorajszym wymieniłem moduł.
    Niestety nic to nie dało, gdyż bez względu na rodzaj pracy - max temp. jaką mogę ustawić pokrętłem do regulacji temp. to 210°C. Ustawienie wyższej temp. powoduje wyświetlenie na wyświetlaczu -- --, a rzeczywista temp. piekarnika jest i tak znaczenie wyższa, aniżeli ustawiona pokrętłem temperatury.