Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Samsung NV75J3140BB - Max tem. grzałki 210°C

Roman_5000 18 Oct 2020 14:53 4527 10
Optex
 • #1
  Roman_5000
  Level 19  
  Witam,
  Chodzi o piekarnik Samsung NV75J3140BB.
  Nie wiem dlaczego ale max. temp. jaką mogę ustawić w piekarniku (bez względu na rodzaj pracy) to 210°, podczas gdy dotychczas można było ustawić 250°C.
  Po ustawieniu pokrętła regulacji temperatury na wyższą temperaturę na wyświetlaczu pojawia się tylko -- --, a gdy zmniejszę poniżej 210 to pojawia się komunikat Pre i uruchamia się proces podgrzewania piekarnika.
  Dodam tylko, że nie ma żadnego komunikatu błędu.

  Przejrzałem wiele wątków oraz te poniżej:
  Piekarnik Samsung NV75J3140BB - po przekroczeniu temp. 160 st cztery kreski - brak wypowiedzi w wątku.
  Piekarnik Samsung BF1N4T123 - działa tylko do 150 stopni C - problem nie rozwiązany.
  Piekarnik Samsung FQ159UTS - Wyłącza się przy temperaturze 250 stopni - nie do końca ten sam problem, gdyż u mnie piekarnik się nie wyłącza, a jedynie grzałka nie grzeje pow. 210*.
 • Optex
 • #2
  woj_22
  Level 1  
  Cześć,

  Mam taką samą usterkę z piekarnikiem, jeszcze jeden podobny temat jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3281359.html
  wymieniony został cały moduł..
  Ja póki co czekam na nowy czujnik temperatury, jak nie pomoże to też pomyślę o wymianie modułu.
  Niestety piekarnik zepsuł się 4 miesiące po końcu gwarancji...
 • Optex
 • #3
  morghul
  Level 14  
  woj_22 wrote:
  Niestety piekarnik zepsuł się 4 miesiące po końcu gwarancji.
  Kolego, udało się naprawić?
 • #4
  adrian1981
  Level 2  
  Ma ten sam problem i trzy miesiące po gwarancji. U mnie nagrzewa do 225°C , później - - - -. Widzę ze jest tu wiele podobnych przypadków w tych Samsungach. Czyżby to celowe programowanie sterowników żeby się psuły po gwarancji? Wymieniacie moduły za 250zl?
 • #5
  Roman_5000
  Level 19  
  Witam Panowie

  Wymieniłem dwie najtańsze rzeczy, tj. czujnik temperatury i termostat i nic to niestety nie dało. Objawy są takie same, jak w moim pierwszym poście, czyli
  Max. temp. jaką mogę ustawić pokrętłem do regulacji temp. w piekarniku (bez względu na rodzaj pracy) to 210°C, podczas gdy dotychczas można było ustawić 250°C. Po ustawieniu pokrętła regulacji temperatury na wyższą temperaturę na wyświetlaczu pojawia się tylko -- --, a gdy zmniejszę poniżej 210°C to pojawia się komunikat Pre i uruchamia się proces podgrzewania piekarnika.

  Co się jednak okazuje?
  Piekarnik tak naprawdę nagrzewa się do wyższej temperatury, aniżeli jest ustawione na regulatorze.

  Pożyczyłem bezkontaktowy termometr na podczerwień ze wskaźnikiem laserowym (jakich wiele na rynku) i po ustawieniu żądanej temperatury na 50 °C i nagrzaniu się piekarnika, po usłyszeniu dźwiękowego sygnału informującego o gotowości do pracy zmierzyłem jego temperaturę (oczywiście otwarciu na chwilę drzwiczek, celując w tylną ściankę piekarnika). Miernik wskazał temperaturę 120 °C, czyli o 70 °C wyższą od żądanej.

  Następnie zmieniłem żądaną temperaturę na 150 °C.
  Po usłyszeniu dźwiękowego sygnału informującego o gotowości do pracy zmierzyłem jego temperaturę. Miernik wskazał temperaturę 225 °C, czyli o 75 °C wyższą od żądanej.

  Czy takie objawy mogą wskazywać na uszkodzony moduł?
 • #6
  adrian1981
  Level 2  
  Ja wymieniłem ten moduł sam i 10 min roboty, a koszt modułu niestety 280zl. Nigdy więcej Samsung.
 • #7
  Roman_5000
  Level 19  
  W dniu wczorajszym wymieniłem moduł.
  Niestety nic to nie dało, gdyż bez względu na rodzaj pracy - max temp. jaką mogę ustawić pokrętłem do regulacji temp. to 210°C. Ustawienie wyższej temp. powoduje wyświetlenie na wyświetlaczu -- --, a rzeczywista temp. piekarnika jest i tak znaczenie wyższa, aniżeli ustawiona pokrętłem temperatury.
 • #8
  kucu19
  Level 1  
  Witam.
  Czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam dokładnie te same objawy. Dodam że po przekroczeniu 210°C piekarnik zmienia tryb na grillowania, który powinien się uruchamiać dopiero po przekroczeniu 250°C na trzech osobnych dedykowanych poziomach (Kreseczki znikną, jeśli na lewym pokrętle wybierze się grzanie grilowe).
  Dziękuję
 • #9
  Roman_5000
  Level 19  
  Witam,
  problemu nie rozwiązałem. Nie miałem czasu grzebać i przyznam się nie mam pomysłu co może byc przyczyną usterki. Trochę się poddałem.
  Żona ustawia niższą temperaturę i tyle.
 • #10
  Mash6
  Level 10  
  Witam koledzy.
  U mnie ten sam problem. Od roku walczę i nic. Czujki płyta główna wszystko sprawdziłem. Mi powyżej 160°C odcina, ale nie mierzyłem temp. w środku. Zauważyłam ze jeśli sie ustawi samą górę, można dać większą temp. Może być to uszkodzona dolna grzałka, która tak naprawdę do tych 160°C sie nagrzewa? Nie wydaje mi sie, ale my wszyscy mamy te same objawy, jeśli to nie czujki ani MB to zostaje grzałka na logikę. Czy źle rozumuje?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003