Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 WH1b wiesza się z kontrolką c.w.u.

sylweksylwina 18 Paź 2020 19:04 51 0
 • #1
  sylweksylwina
  Red. Komputery FAQ
  Witam wszystkich!
  Mam taki problem z kotłem Vitopend 100 WH1b współpracujący z zasobnikiem. Kocioł wiesza się z zapaloną kontrolką od grzania wody c.w.u.

  Scenariusz jest taki: kontrolka grzania c.w.u. świeci cały czas. Po nagrzaniu wody w zasobniku kocioł przestaje grzać, ale kontrolka nie gaśnie. Po wyciągnięciu czujnika temperatury z zasobnika i jego ostudzeniu kocioł znowu zaczyna grzać, po włożeniu i nagrzaniu przestaje. Ale oczywiście kontrolka nie gaśnie.

  Przez to jak sterownik ogrzewania włącza c.o. to zapala się kontrolka od c.o. na kotle ale przez zapaloną kontrolkę od c.w.u. kocioł nie grzeje. Po zmniejszeniu regulacji temperatury c.w.u kontrolka od c.w.u gaśnie i c.o. zaczyna grzać. Po powrocie na to samo położenie regulacji temperatury c.w.u., c.o. dalej grzeje i kontrolka c.w.u. nie zapala się. Dopiero zwiększenie temperatury c.w.u ponad początkową nastawę powoduje wyłączenie c.o i włączenie C.w.u.
  Niestety scenariusz się powtarza... Przez to po nagrzaniu c.w.u trzeba iść skręcić nastawę temperatury c.w.u. by c.o. grzało.

  Podejrzewam usterkę samego panelu sterującego, ale może ktoś z doświadczeniem zasugeruje co jest problemem w tym wypadku.