Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt - Samoistne wyłączanie komputera

18 Paź 2020 19:11 87 2
  • Poziom 1  
    Cześć, mam problem z moim kilkumiesięcznym komputerem. Otóż samoistnie w losowym momencie wyłącza się (chociaż najczęściej ~minutę po logowaniu do Windowsa. Po kilku sekundach mała kontrolka na moim Strixie zaczyna nieregularnie migać i nie mogę włączyć komputera. Dopiero po 5-10 sekund po tym przycisk zasilania zaczyna działać i mogę go włączyć. Wcześniej miałem GTX 1050Ti i 580 Gaming X. Z 1050Ti nie miałem żadnych problemów, wywalanie karty zaczęło się od MSI Gaming X. Towarzyszyło temu wywalanie obrazu oraz hałas wentylatorów grafiki które działały z maks. mocą (najczęściej wywalało ją przy rozgrywce w wymagające gry) w dodatku zacinał się dźwiek i słyszałem tak jakby miało zaraz wywalić bluescreena, wiecie o co chodzi.

CPU: Ryzen 5 2600
    GPU: RX580 8GB Asus Rog Strix
    Power supply: SilentiumPC Vero L3 600W
    MOBO: MSI B450M-A PRO MAX
    RAM: Patriot Viper 4 BLACKOUT DDR4 3000MHz

PS sorry że tak troche nie po polsku i w ogóle ;p

EDIT a no i przy próbie overclockingu kiedy to zwiększałem power limit oraz napięcie w Afterburnerze od razu wywalało kompa. Niestety nie pamiętam czy w identyczny sposób jaki opisałem, ale faktem jest to że nie działało.. :))
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    BreakK napisał:
    no i przy próbie overclockingu kiedy to zwiększałem power limit oraz napięcie w Afterburnerze

A po jaką jasną cholerę?

Jak na gwarancji to oddać do serwisu. Tylko nie chwal się, że podkręcałeś
  • Poziom 30  
    Jak to był gotowiec to może być po gwarancji. Plomby są.. To składak czy kupiony zestaw?