Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet?

Michaś1991 19 Oct 2020 00:16 567 6
    Michaś1991
    Level 2  
    Witam , posiadam internet z plusa wysyłanie 12Mbps pobieranie 10Mbps czy dodanie do tego zestawu anteny zewnętrznej poprawi moje osiągi? Bardzo proszę o pomoc moje dane , Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? dodam jeszcze że internet służy mi do pro grania , mieszkałem w NL teraz gdy wróciłem szukam czegoś odpowiedniego miałem z Play ale to była tragedia jeśli mógłby mi ktoś pomóc byłbym bardzo wdzięczny
    matek451
    Level 43  
    Twoim głównym problemem jest fakt ze w Gowarczowie nie masz praktycznie zadnego wyboru jeli chodzi o wybór operatora LTE, NetWorks ma stację padlinę tylko LTE800 dla Orange i T-mobile a Play najblizsze stacje ma w Białaczowie i Końskich-Warszawska 56. Pozostaje więc tylko Plus z jego słabą ofertą który w Gowarczowie ma stację z LTE2600+1800+900, jaka to wersja IDU-ODU, nalezy na niej wymusić po kolei same pasma LTE2600 i pokazać screena ze statusu LTE i zrobić speedtest, potem to samo dla LTE1800, jesli to IDU-ODU 300 to korzysta się wtedy na niej z agregacji LTE2600+1800, pasmo LTE900 to nieporozumienie.
    Michaś1991
    Level 2  
    Zrobiłem pomiar na LTE2600 oto pomiary Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? oraz dla pasma LTE1800 Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? ogolnie na tym LTE1800 pojawiają się czasem 3kreski zasięgu , zmiana odu idu na 300cos pomoże bądź dodanie anteny?
    matek451
    Level 43  
    Pokazane parametry sygnału na 2600/1800MHz pokazują ze popełniłeś wielki bład biorąc tego elektrosmiecia, sa słabe na 1800MHz i bardzo słabe na 2600MHz ale to normalne bo ten złom ma pseudo antenki dookólne PCB w tym ODU o zerowym praktycznie zysku, wersja 300 agreguje te 2 pasma LTE ale w ODU300 są te same antenki, dlatego do niej w ramach poprawy tego syfu CP wyprowadził dwa złacza SMA do dodatkowej anteny zamiast zamontować w ODU, skuteczną antenę kierunkową. Za te buble klienci płaca kupę kasy przez 2 lata. Ogólnie w Plusie to sobie nie poszalejesz bo jest FUP,po limicie podstawowym mas od razu lejek 20Mb/s a potem kolejne coraz nizsze i po około 100GB na LTE dostajesz 0,5Mb/s. Wyboru nie masz za wielkiego więc jak Plus to z B535 i do niego kierunkowa antena Dual LTE1800-2600MHz i korzystasz z agregacji LTE2600+1800.
    Michaś1991
    Level 2  
    Dobrze rozumiem a czy polecił by mi Pan jakąś dobrą antene bo ja się kompletnie nie znam i mam jeszcze jedno pytanie ,mówili mi że w Gowarczowie jest nadajnik z t mobile czy jest szansa że lepiej by działal od plusa?
    matek451
    Level 43  
    Napisałem już jak wyglada stacja bazowa NetWorks w Gowarczowie, wisi na tym samym maszcie Plusa, to pozwolenie T-mobile , działa z niego tylko samo LTE800 dla T-mobile i Orange, 10MHz pasma i nic więcej to dopiero jest lipa, sprawdź to ci szybko przejdzie ochota na tych operatorów. Opowieści ludzi nie mają żadnego znaczenia, nie mają zadnej wiedzy na takie tematy. Antena do B535?
    Michaś1991
    Level 2  
    Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? Tak antena do B535 ,kupię ten ruter i antenę mam nadzieję że chociaż trochę poprawi się , na konsoli pokazuje nawet w miarę połączona na kablu Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet? wysyłanie tylko małe trochę

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Mógłby mi Pan jakąś polecić?

Dodano po 3 [godziny] 51 [minuty]:

Znalazłem taką antenę , mógłby mi Pan napisać czy da radę do b535? Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet?

Dodano po 24 [minuty]:

Jakie mam wybrać złącze do rutera b535? Czy zakup anteny zewnętrznej do zestawu ODU/IDU-200 polepszy internet?