Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy warto kupić iPhone'a 12 Pro?

magic9 05 Nov 2020 19:55 10965 260
Computer Controls
    Jarzabek666
    Level 37  
    Tylko wtedy WindowsRT jak i Symbian padły na kolana przed Androidem i tak skończyła się ich kariera..
  • Computer Controls
    E8600
    Level 40  
    Nowy system mobilny aby się przebić na rynku musi potrafić emulować tj. odpalać aplikacje zarówno z androida oraz iOS wówczas ma szansę.
    System bez aplikacji jest ślepą uliczką a wypuszczenie nowego systemu wraz z dużym zapleczem aplikacji dedykowanych pod ten system jest mało realne (Microsoft próbował z wiadomym skutkiem).
    Współczesne urządzenia mobilne są wystarczającą wydajne.
    Chiny a konkretnie Huawei szykuje "swój" system na nadchodzący rok a jeśli chce sukcesu globalnego to musi okpić konkurencje i pokazać, że ich system spokojnie odpala aplikacje z sklepów konkurencji.
  • Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    piimaa wrote:
    Od zawsze używam sprzętu używanego w idealnym stanie, sprzętu biznesowego ale... nabywam to za grosze kilka lat po premierze I takich ludzi jest miliony!

Jeśli chodzi o pc tak. też używam zawsze sprzętu używanego mam dwa wypasione Laptopy Lwnovo z dyskami nvme bo uważam że szybkie uruchamianie itd to podstawa z możliwością włożenia drugiej baterii zamiast Cd. PC do gier są składane prze zemnie również z używanych komponentów. Telefony natomiast były kupowane w dobrych pieniądzach nowe 11 po premierze dwa miesiące na black friday 12 teraz no ale syn sie uparł. Żona też ma używanego xs którego właśnie używał syn. Jeśli chodzi o inny sprzęt apla to nie jestem zwolennikiem chociaż laptop może. Na pewno nie stacjonarka bo samo to że nie może współpracować z grafiką nvidii go dyskwalifikuje. Na telefon mam nieoprocentowane raty w Applu lub z kontraktem wychodzi niewiele więcej.
    User removed account
    Level 1  
    mick1
    Level 22  
    piimaa, uwielbiam zwroty "apple powinno w końcu iść po rozum do głowy" - myśląc o Ich kapitalizacji. Po prostu uwielbiam.
    Doskonale wiedzą co robią, robią to dobrze, a jak już pisałem wcześniej - nie każde narzędzie służy do wszystkiego. Nie wpisujesz się w Applowy ekosystem. Masz 2 wyjścia - pogodzić się z tym i używać iphone i drugie - pogodzić się z tym i nie używać iphone. Każde inne to zaklinanie rzeczywistości.
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Nie sprawdzałem tego jak jest z użytkownikami na świecie. Jeśli miał bym wybrać Androida byłby to samsung. Ile kosztują modele nowe z oledowym ekranem? Top z tego roku od firmy. Ile nowy Huaway z oledowym ekranem?
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Ja przeglądałem teraz top 10 czy jakieś 15 naj tel 2020 na pierwszym miejscu iphon12 a na drugim jakiś oneplus pro 8 za 789gbp dla mnie to żadna marka i żaden telefon i żadna konkurencja dla 10gbp droższego iphona wybacz, ipds wyświetlacz. czwarty Samsung Galaxy S20 Ultra ale za 1000gbp droższy o 200.
    https://www.t3.com/features/best-smartphone
    User removed account
    Level 1  
    HandMade
    Level 9  
    bumble wrote:
    Ja przeglądałem teraz top 10 czy jakieś 15 naj tel 2020 na pierwszym miejscu iphon12 a na drugim jakiś oneplus pro 8 za 789gbp dla mnie to żadna marka i żaden telefon i żadna konkurencja dla 10gbp droższego iphona wybacz, ipds wyświetlacz. czwarty Samsung Galaxy S20 Ultra ale za 1000gbp droższy o 200.
    https://www.t3.com/features/best-smartphone

OnePlus go zjada pod każdym względem oprócz aparatu. OP ma ekran AMOLED. Różnica jest taka jaka napisałeś: OnePlus to żadna marka więc jak chcą zaistnieć to muszą oferować więcej za mniejszą cenę.
    bumble
    User under supervision
    HandMade wrote:
    OnePlus go zjada pod każdym względem oprócz aparatu. OP ma ekran AMOLED. Różnica jest taka jaka napisałeś: OnePlus to żadna marka więc jak chcą zaistnieć to muszą oferować więcej za mniejszą cenę.

Kogo zjada??? Jakiś chińczyk klepany w garażu który nie wiadomo jak będzie się miał potoku - bateria. Nie kupiłbym w życiu za 800gbp telefonu nieznanego bez renomy na podstawie jedynie danych technicznych na papierze. dla mnie to złom nie do przyjecia.
    Dla mnie to żaden konkurent dla iphona, samsunga czy innych renomowanych. to moje zdanie. dochodzą kwestie wizualne i dotyku. Chłód metalu i szkła szafirowego. Gorille to w starej nokiii miałem.
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Akurat z tv mam sporo do czynienia samsunga i to faktycznie szajs-und. Dla mnie posiadacza czterech lg. LG ma starą plazme dwa ips i teraz oled. Samsungi w firmie montujemy na jachtach. Smart wolny, w ogóle wolny android menu do bani mało intuicyjne trzeba sie na klikac obraz niespecjalny newet jak na qledy. Chciałem powiedzieć że mając do wyboru telefon samsunga a onecoś nawet nie wiem kto to robi wybrał bym samsunga, huwaweya, lg nie jakies cos z wyśrubowanymi parametrami i co zjada jeszcze mojego iphonika.
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Nie korzystam tak dobę oczywiście. Normalnie w domu mam kompa.
    User removed account
    Level 1  
    HandMade
    Level 9  
    bumble wrote:
    Kogo zjada??? Jakiś chińczyk klepany w garażu który nie wiadomo jak będzie się miał potoku - bateria. Nie kupiłbym w życiu za 800gbp telefonu nieznanego bez renomy na podstawie jedynie danych technicznych na papierze. dla mnie to złom nie do przyjecia.
    Dla mnie to żaden konkurent dla iphona, samsunga czy innych renomowanych. to moje zdanie. dochodzą kwestie wizualne i dotyku. Chłód metalu i szkła szafirowego. Gorille to w starej nokiii miałem.

A Ty myślisz, że gdzie składają telefony Apple? Może warto rozejrzeć się po internecie co o danych telefonach mówią ludzie? Zresztą stosunek jakość/cena dobrze oddają wykresy sprzedażowe producentów smartfonów. Huawei , Xiaomi też kiedyś były "egzotycznymi" markami i jakoś zaczęły brać coraz większy rynek. Co do metalu i szkła to takie sprzęty też oferuje konkurencja.
    bumble
    User under supervision
    HandMade wrote:
    Co do metalu i szkła to takie sprzęty też oferuje konkurencja.
    Za te same pieniądze albo drożej. a jak mam do wyboru oneplus i iphone 12 po 800gbp to tak jak bym nie miał wyboru. samsung 1000gbp przeglądnij link. świetnie telefony wyglądają na papierze. Moja siódemka sie ma świetnie mimo wieku i bateria ponad 90% nie zachwalaj tu bo za jakość i niezawodność się płaci. Jaki masz telefon????
    E8600
    Level 40  
    bumble wrote:
    Moja siódemka sie ma świetnie mimo wieku i bateria ponad 90% nie zachwalaj tu bo za jakość i niezawodność się płaci.

To tylko dowodzi, że nie użytkujesz intensywnie telefonu smartphona. Nie odbieraj tego jak zarzut ja również wolę PC ale uwierz mi, że są osoby które traktują smarphona jako centrum multimedialne (przy sprawnej/nowej baterii potrafią ładować 2-3 razy dziennie). Wykorzystując 20% możliwości urządzenia trudno aby je szybko "zajeździć" tym samym opinia o niezawodności jest subiektywna.

piimaa wrote:
    Kolejna sprawa to taka, że tacy jak Apple nigdy nie pozwolą na to, aby ich apki działały na Androidzie. Świat odebrałby to za niższość Appla nad Google.

Obawiam się, że nie masz racji. Dla przykładu system Blackberry OS 10 umożliwiał prócz swojego sklepu zainstalowanie sklepu Googla i odpalanie aplikacji z Androida a było to dobrych kilka lat temu.
    System bez aplikacji jest nic nie warty i powie Ci to każdy użytkownik smartfona (nie mylić z posiadaczem smarfona użytkującym go jako telefon).
    bumble
    User under supervision
    Z reguły apki są i tu i tu. Podam ciekawy przykład. Jako że mieszkam w uk musiałem sobie zrobić status osiedleńca. do tego celu wymagane było sczytanie chipa biometrycznego paszportu. Oczywiście aplikacja która to robi to aplikacja rządowa i korzysta z czytnika nfc. Nie ma tej aplikacji na iOS. Przyczyna jest taka że apple nie udostępnił czytnika w swoich telefonach apce nie autoryzowanej przez nich a raczej nie stworzonej przez nich mimo że to apka rządu uk. Powód. Bezpieczeństwo telefonu płatności klienta ogólnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Używam telefonu intensywnie do internetu w podróży na mieście czy w pracy (ciiicho). W domu mam internet i komputery więc nie mam potrzeby oglądać serial na netflix na telefonie.

Dodano po 1 [minuty]:

E8600 wrote:
    System bez aplikacji jest nic nie warty i powie Ci to każdy użytkownik smartfona (nie mylić z posiadaczem smarfona użytkującym go jako telefon).

Dokładnie tak jest co możemy już obserwować w Win10. Tani system a wkrótce darmowy na jednostanowiskowe komputery do użytku domowego a płatne aplikacje.

Dodano po 1 [minuty]:

Zdarza się często że muszę ładować telefon w podróży bo bateria wytrzyma max 8-10 godzin przy korzystaniu z map lokalizacji i internetu. Jednak w tej chwili nie jest to problemem. Gniazdka w autobusach pociągach na dworcach lotniskach kawiarniach wszędzie i power banki.
    HandMade
    Level 9  
    bumble wrote:
    HandMade wrote:
    Co do metalu i szkła to takie sprzęty też oferuje konkurencja.
    Za te same pieniądze albo drożej. a jak mam do wyboru oneplus i iphone 12 po 800gbp to tak jak bym nie miał wyboru. samsung 1000gbp przeglądnij link. świetnie telefony wyglądają na papierze. Moja siódemka sie ma świetnie mimo wieku i bateria ponad 90% nie zachwalaj tu bo za jakość i niezawodność się płaci. Jaki masz telefon????

Według artykułu co podesłałeś różnica w cenie jest 70 USD. W Polsce różnica cenowa pomiędzy tymi telefonami jest 1000 zł. Mam Xiaomi Redmi 4X i nie widzę potrzeby wymiany na żadnego iPhone który kosztuje około 10 razy więcej a zyskuję na nim... nic? Co do baterii to Xiaomi przy katowaniu go gps, gry itp. daje radę dzień a przy normalnym użytkowaniu około 3 dni.
    bumble
    User under supervision
    Tego badziewia też nie chce widzieć. Trzeba mieć klasę. Chłam i szmelc nie dla mnie.
    User removed account
    Level 1  
    bumble
    User under supervision
    Nie będzie żadnych fotek ani żadnych więcej pierdol. Ja ktoś chce pooglądać, są salony Apple. Do tego przy zakupie on-line jest zwrot 30 dni. Do pełnej rozdzielczości zdjęcia 300 dpi o rozmiarze 10 x15cm wystarcza rozdzielczość 1,2 Mpx. Chyba że ktoś chce robić plakaty. Ja mam swoje zdanie, wy swoje. Kupuje rzeczy markowe i drogie nie tylko telefon, ale i ciuchy, perfumy, oprócz pościeli. Tej nie piorę, tylko zmieniam, a stara wyrzucam. Odsyłam do recenzji na Google. Porównań i opinii.

Dodano po 3 [minuty]:

piimaa wrote:
    Dałoby radę, aby kolega zamieścił fote bez obróbki z tego iPhone jako załącznik do postu? Fotka najlepiej gdzieś na zewnątrz. Chciałabym przypatrzeć się jakości aparatu, ilość MPX dzisiaj już o niczym świadczy. Mój iP5 robi lesze fotki od średniaków mających 8-12MPX.
    Przydałaby się też jakaś fotka w 3D, 3D akurat mi się podoba, fajnie zdjęcia wyglądają.

Gdzie te zdjęcia chcesz oglądać o wysokiej rozdzielczości. Nie wspomnę o 3d. Ty wiesz, co ty piszesz? Nie chyba na swoim wypasionym telefonie z malutkim ekranikiem. Do tego zamieszczonych na Elektrodzie. Ogarnijcie się ludzie. Są inne światy niż plastikowe telefoniki niemarkowych producentów. Za markę i solidne wykonanie trzeba zapłacić czy to jest Samsung iPhone Huawei, czy OnePlus i tyle. Z tym ostatnim i markowym to przesadziłem.
    User removed account
    Level 1  
    osiniak75
    Level 34  
    bumble wrote:
    Kupuje rzeczy markowe i drogie nie tylko telefon ale i ciuchy perfumy oprócz pościeli. Tej nie piorę tylko zmieniam a stara wyrzucam.

Nieśmiało zapytam jak tam z bielizną i skarpetkami? Dawno się tak nie uśmiałem.
    Czyli jednak nie warto kupować Iphona
    bumble
    User under supervision
    Iphona warto kupić. Bielizna Armani. Skarpetki rożnie ale czasem schodzę na niższą półkę adidas czy nike. Cieszę się że ci humor dopisuje i wesoły jesteś jest nam to potrzebne w tym specyficznym czasie.
    User removed account
    Level 1