Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki TV do pokoju dla dzieci 43"(40-50")

grzehu82 19 Oct 2020 18:01 519 12
    grzehu82
    Level 20  
    #1 26 Kwi 2020 15:06
    Cześć,

szukam porady w sprawie kupna nowego TV do pokoju dziecięcego 14m2

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? ok 2-2,5 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost czasem bokiem / będzie zamontowany na ścianie
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Philips 26PFL2908/12
    4. Jaką markę preferujesz? Philips, gdyż jest możliwość wbudowanego Ambilight
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 40 - 50 cali / preferencja 43"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? tv cyfrowa naziemna + telefon Huawei y2018 (Googlecast)
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy TV
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? raczej nie
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień i w nocy
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 1,5k ?

Myslałem o Philips 43PUS6754/12 ze względu na Smart i Ambilight, ale nie jestem zdecydowany ostatecznie, ponieważ nie mam rozeznania w rynku TV.
    Dziękuję za propozycje warte uwagi.
    moniczka19944
    Level 2  
    Ja polecam tv United, mój wybrałam z aukcji na allegro, trochę się zmieniła ta aukcja:
    UNITED 4K LED43DU58 43 cale
    Kupiłam go w kwietniu i do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń, cena ok. Dokupiłam dodatkowo kabel ze Smart TV. Wydałam kilkadziesiąt zł.
    Myślę, że warto. Przesyłka tez przyszła dość szybko.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Postawiłbym na LG 43UN7300.
    Dobry, uniwersalny model na IPSie.

grzehu82 wrote:
    Myslałem o Philips 43PUS6754/12

Model 2019 i raczej grubo powyżej 1,5k pln.

Najtańszy Philips z Ambilight na 2020 to chyba Philips 43PUS7805
    Za ok 1,6k pln
    grzehu82
    Level 20  
    Dzieki za rady. Jednak skusiłem się na Philips 43PUS6754/12, bo znalazłem nowy jakiś ostatek za 1,3k. A ten nowszy na 2020 Philips 43PUS7805 to w czym lepszy, poza wyższą ceną? Jednak jakby zakup nie wypalił to rozważę właśnie go lub to LG 43UN7300.
    [/quote]
    vakant34
    Level 22  
    Ogólnie ten Philips nie jest złym wyborem i niewiele różnią się te telewizory z rocznika 2019 i 2020.
    grzehu82
    Level 20  
    Jednak okazało się że zamówiłem Philips 43PUS6554/12. Zorientowałem się jak zobaczyłem pilota że to nie ten model (brak przycisku ambilight). No cóż, ambilight nie ma. Jednak telewizor jest ok, obraz i o dziwo dźwięk jest całkiem na poziomie w tej kwocie. Dzieci już powiedziały że nie potrzebują światełek, więc raczej zostanie.
    vakant34
    Level 22  
    No i dobrze, ambilight jest jednak fajny i bardzo pomaga ograniczyć męczenie się wzroku podczas wieczornego oglądania. No ale dzieci zadecydowały tak, a nie inaczej.
    grzehu82
    Level 20  
    Faktycznie trochę szkoda mi było ambilight, okazało się że pomyliłem się przy zamówieniu, a już nie chciało mi się wymieniać, mimo niewielkiej dopłaty. Jedna cyferka w modelu a robi różnicę ;)
    Dzieciom zainstalowałem listwę led RGBW na górnej części obudowy (tyle miałem tylko paska), który podświetla ścianę i sufit, włączany na pilota. Wiadomo nie jest to ambilight trójstronny z modelu 6754 ale daje radę, o tyle ma przewagę że mogę go włączyć bez tv i raczej ma regulowane w szerszym zakresie natężenie światła. To w jakimś stopniu rekompensuje brak ambilighta (faktycznie w nocy oczy się tyle nie męczą).
    vakant34
    Level 22  
    Ja mam Philipsy już długo i listwa by u mnie egzaminu nie zdała.
    grzehu82
    Level 20  
    A możesz wyjaśnić dlaczego się nie sprawdza u ciebie? Bo ja np. mam przy głównym TV od 2 lat i jestem zadowolony.
    vakant34
    Level 22  
    Jestem przyzwyczajony do dynamicznego ambilight, do tego, że kolor dostosowuje się do tego co znajduje się na ekranie. Jednostajna listwa to jednak nie jest to samo.
    grzehu82
    Level 20  
    No wiadome to na pewno nie bedzie ten sam efekt co ambilight.
    vakant34
    Level 22  
    Ogólnie dużo lepiej ambi wygląda odkąd ramki telewizorów są tak wąskie. Kiedyś nie było takiego efektu WOW, no ale dobrze, że zakup się udał :)