Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór drukarki i papieru do druku projektu

Croos22 19 Oct 2020 20:15 438 3
Altium Designer Computer Controls
    Croos22
    Level 9  
    Witajcie.

Stworzyłem schemat oraz płytkę i zamierzam stawiać pierwsze kroki z domowym wytwarzaniem płytek pcb. Informacje na temat tego procesu mam przyswojone pozostaje tylko drukarka.
    Znalazłem taką:
    Drukarka HP Laser 107a
    Moje pytanie brzmi czy będzie ona odpowiednia do druku na papierze kredowym. Czy istnieje szansa na to by drukarka uniemożliwiała wydruk bo tego chciałbym uniknąć skoro chcę ją nabyć głównie do jednego celu.
    Nawiasem mówiąc nie wiem też jaki papier do tego wybrać. Na rynku pełno tego towaru.

Nie jestem pewny czy ten dział jest odpowiedni i z góry przepraszam i dziękuje za wszelkie rady ponieważ jestem w tym temacie zielony jak szczypiorek :)
    Pozdrawiam gorąco.
  • Altium Designer Computer Controls
    atom1477
    Level 43  
    Raczej nie ma powodów żeby jakaś drukarka miała się nie nadawać.
    Jak rozdzielczość jest wystarczająca (a w tej jest) to będzie ok.
    Papier po prostu trzeba nie za gruby. Nawet papier z gazet (ale taki cienki i błyszczący, jak z reklam Lidla) się nadaje. To że taki papier jest zadrukowany reklamami, nie przeszkadza.

To dość nietypowe że komuś się teraz chce robić płytki drukowane.
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    tomasz249
    Level 14  
    Ja posiadam HP LJ p1102w. Każdy zamiennik jaki miałem z alle*** nadawał się. Niestety przy takiej rozdzielczości, przynajmniej u mnie, widać z bliska, że pady układu QFP100 są "chropowate" (niektóre).