Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor 65" do 4000zł

heardalis_11 19 Oct 2020 22:46 615 6
    heardalis_11
    Level 2  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Samsung 32"
    4. Jaką markę preferujesz? Nie mam preferencji
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 65"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? telewizja naziemna, internet
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, bajki, netflix
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? na chwilę obecną nie, ale może kiedyś...
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? większość czasu wieczorem, ale w dzień także oglądam
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 4000zł, ewentualnie jeśli będzie warto dołożyć to do 4500zł max

Witam, w listopadzie zamierzam zakupić telewizor 65" z matrycą 120Hz i powoli zaczynam się w nich orientować, jednakże po odwiedzeniu kilku salonów mam mętlik w głowie, szukając samemu po internetowych rankingach wytypowałem Samsunga QE65Q60RA ( w tej chwili 3900zł w tamtym tygodniu był w NeoNet za 3500zł) lub QE65QTA (3900zł). Jednak po rozmowach ze sprzedawcami żaden nie polecił mi żadnego Samsunga, twierdząc, że do matrycy 120Hz trzeba dołożyć i tak został mi polecony LG 65NAN0867NA (4500zł) a najbardziej sprzedawca nalegał na Sony 65XG8577 (4500zł ten model tylko wystawowy był dostępny), gdzie w obu zachwalał matryce IPS, gdzie po jego prezentacji faktycznie widziałem duży plus tej matrycy, jednak jak to sprzedawca nie wspomniał o "szarej czerni" w matrycach IPS przy zgaszonym świetle. Jeśli faktycznie czerń przy zgaszonym świetle w IPS jest taka jak na internetowych porównaniach, to zdecydowanie jednak wolę matryce VA.
    Te samsungi, które wytypowałem są chyba z zeszłego roku, więc również może być ciężko z ich dostępnością.
    Zastanawiam się też jakie znaczenie ma Smart TV ponieważ w starym telewizorze nie mam tego, bo również różne opinie słyszałem o różnych oprogramowaniach, jednak przy wyborze konkretnego TV nie będę się w szczególności kierował Smartem.
    Najważniejsze wymagania 65" do 4000zł (max 4500zł jeśli będzie warto dołożyć), matryca 120Hz i VA, jeśli na IPS jest taka fatalna czerń.
    Jak wcześniej pisałem telewizor chcę zakupić w listopadzie, więc jeśli również przewidywane będą jakieś obniżki jestem w stanie chwile poczekać, jednak na nasze polskie "czarne piątki" nie nastawiam się.
    NeeqRR
    Level 17  
    Ludwik XVI wrote:
    Samsung z R w nazwie są z ubiegłego roku, tegoroczne to T.
    Ja bym się kierował w stronę Samsunga 65Q70T (lub pochodny serii Q7xT), 120Hz i VA
    Tu możesz sprawdzić czy jest 120Hz https://www.displayspecifications.com/

Ja zawsze preferuje lekko starszy model, ale sprawdzony. Z nowymi czasem bywa więcej problemów niż pożytków.
    heardalis_11
    Level 2  
    Dzisiaj w jednym ze sklepów sieciowych u mnie w mieście znalazłem Samsunga QLED QE65Q74TAT za kwotę 4219zł i do tego gratis klawiatura bezprzewodowa Logitecha, warto?

Edit:
    Przy okazji czy ktoś mógłby polecić jakiś godny uchwyt do zawieszenia takiego telewizora, bo w sklepie zostały mi jedynie polecone uchwyty w kwocie 300-400zł, można kupić coś tańszego a porządnego?
    NeeqRR
    Level 17  
    ja bym brał, oferta całkiem okey
    heardalis_11
    Level 2  
    Ktoś jeszcze poleci lub ewentualnie inne zdanie?