Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Miernik WS--6933 HD - Ustawienie anteny sat.

EKG 20 Oct 2020 18:50 756 9
Testo
    EKG
    Level 14  
    Witam interesuje mnie miernik za ok 300 zł. Mam pytanko do kolegów którzy mieli taki miernik, czy jest rozbieżność między nim a dekoderem w procentach po ustawieniu anteny na danego sateltę.

-- Miernik WS--6933 HD - Ustawienie anteny sat.
  • Testo
    LeDy
    Level 43  
    A co ma do tego zbieżność, rozbieżność? Ustawiasz na mierniku na max. a co pokaże dekoder nie ma znaczenia.
  • Testo
    EKG
    Level 14  
    Dużo ma, Co mi da jesli ustawię na merniku np. 65% natomiast nadekoderze będzie 45% i lipa !!
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    EKG wrote:
    Dużo ma, Co mi da jesli ustawię na merniku np. 65% natomiast nadekoderze będzie 45% i lipa !!

To znaczy, że dekoder źle pokazuje. Musisz sobie na sprawdzonej instalacji go sprawdzić ile pokazuje. Jak jest sprawny to nie ma znaczenia ile pokaże. Ustawiasz na max. miernika.
    Mój pokazuje siłę np. 75% a jakość max. 55% co w efekcie daje np. na dekoderach Polsatu np. siłę 80% a jakość 100% i MER 15.
    EKG
    Level 14  
    To ciekawe co napisałeś. Czyli wnioskuję że takie urządzenie powinno pomóc w ustawieniu anteny ?
    telbod
    Level 31  
    W % to się alkohol mierzy, nie sygnał z sat. :D
    LeDy
    Level 43  
    telbod wrote:
    W % to się alkohol mierzy, nie sygnał z sat. :D

Może być w %, może być BER, MER, dBµV itd. :D :D
    Może lepiej trochę droższy ale ma wszystko?
    WS-6944 DVB-S/S2/T/T2/C
  • Helpful post
    netTv
    Level 26  
    To nie miernik, a wskaźnik sygnału. Mierniki zaczynają się od 2000 PLN.
    W tego typu wskaźnikach programista ustala własne zasady wyświetlania pomiaru sygnału i często nie maja on wiele wspólnego z rzeczywistymi parametrami elektrycznymi sygnału na skalibrowanym mierniku.
    Podobnie jest ze wskazaniami sygnału w tanich dekoderach.
    Przy korzystaniu ze wskaźników sygnału należy przyjąć zasadę, im więcej tym lepiej.
    Jednak najpierw trzeba wiedzieć co mierzyć i jak regulować zestaw antenowy aby osiągnąć jego maksymalną sprawność.
    W tym dziale jest wiele wątków na ten temat.
    EKG
    Level 14  
    Dzięki za info wiem już bardzo dużo na temat tego mierniczka.