Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes C klasa W202 2.5 diesel 94r. - pali się kontrolka świec

Dupnydupny 20 Oct 2020 22:30 315 1
 • #1
  Dupnydupny
  Level 1  
  Witam Pany i Panowie, w środę w tamtym tygodniu zapaliła mi się kontrolka świec podczas jazdy. W czwartek rano ciężko zapalił mimo że kontrolka świec zgasła, więc wymieniłem świece. W piątek na nowych świecach to samo. ☹️ W sobotę pojechałem na przemierzenie czy prąd dochodzi do świec i okazuje się, że jak kontrolka świec zgaśnie na liczniku probówka cały czas świeci☹️pomocy
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Dupnydupny wrote:
  więc wymieniłem świece

  Najpierw trzeba było sprawdzić, czy faktycznie świece/świeca wymagały wymiany. Poza tym nie ma konieczności wymiany wszystkich. To nie są świece zapłonowe.
  Dupnydupny wrote:
  W piątek na nowych świecach to samo

  No i teraz nie wiesz, czy winne były świece, czy może przekaźnik. Czy jedno i drugie - bo świeca mogła dostać zwarcia i spowodowała przepalenie przekaźnika.
  Dupnydupny wrote:
  W sobotę pojechałem na przemierzenie czy prąd dochodzi do świec

  Zmierzyli przynajmniej na wszystkich?
  Dupnydupny wrote:
  okazuje się, że jak kontrolka świec zgaśnie na liczniku probówka cały czas świeci☹️pomocy

  Pomyśl na zdrowy rozum: włączasz zapłon, kontrolka (i świece) się zapalają, kontrolka gaśnie, świece gasną i ty się zabierasz dopiero za odpalanie? Przecież to bez sensu! Po właczeniu zapłonu kontrolka zgaśnie po czasie zależnym od temperatury, ale świece będą grzać dalej w oczekiwaniu na start silnika. Wyłączą się po ok. 40 sekundach.
  Natomiast kontrolka ma jedynie znaczenie informacyjne i nic nie przeszkadza, że jak motor jest w dobrym stanie żeby odpalać od razu - nie czekając na zgaśnięcie kontrolki.