Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera 1020dn - szary poziomy pasek na wydrukach

woj772 12 Paź 2005 14:52 1776 5
  • #1 12 Paź 2005 14:52
    woj772
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z drukarką Kyocera 1020dn.
    Na wydrukach pojawia się na całej szerokości strony szary poziomy pasek o długości ok 5.cm.
    Toner nie jest oryginalny, ale na innej Kyocerze 1020dn z nieoryginalnym tonerem problem nie występuje.
    Zabrudzenie występuje podczas druku dwustronnego, na wydrukach jednostronnych wszystko jest OK.
    Zabiegi czyszczące opisane w instrukcji (kilkukrotne przesunięcie uchwytem czyszczącym) nie przyniosły rezultatów.
    Wszelkie sugestie mile widziane.:)
    Dołączam skan kartki.

0 5
  • #2 12 Paź 2005 18:05
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

woj772 napisał:
    Witam.
    Mam problem z drukarką Kyocera 1020dn.
    Na wydrukach pojawia się na całej szerokości strony szary poziomy pasek o długości ok 5.cm.
    Toner nie jest oryginalny, ale na innej Kyocerze 1020dn z nieoryginalnym tonerem problem nie występuje.
    Zabrudzenie występuje podczas druku dwustronnego, na wydrukach jednostronnych wszystko jest OK.

Bo zeby wystepowal problem...drukarka musi wydrukowac kilkaset stron...zeby sie pozbyla oryginalnego toneru...i "zassala" nieoryginalny...wtedy z pewnoscia powinno sie pojawic :) ...no chyba ze podmieniales caly modul PU ?....drukarka nie bierze tonera do wydruku bezposrednio z pojemnika tonera...tylko z modulu wywolujacego...ktory znajduje sie pod pojemnikiem toneru....a tak na marginesie...to na Twoim miejscu za bardzo bym sie nie chwalil...uzyciem nieoryginalnego tonera...poniewaz w tym momencie nie masz juz gwarancji na drukarke :(....a szkoda bo jest tego dwa lata :)

Cytat:
    Zabiegi czyszczące opisane w instrukcji (kilkukrotne przesunięcie uchwytem czyszczącym) nie przyniosły rezultatów.

I tak ma byc...poniewaz nie jest to wina bebna...wiec czyszczenie elektrody ladujacej nic nie daje :) ....moim zdaniem drukarka nadaje sie do konserwacji...i ponownego zasypania oryginalnym tonerem.

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Paź 2005 18:15
    marek216

Poziom 43  

podumowując wypowiedź kolegi :
    wysyp felerny zamiennik, musisz wyjałowić drukarke z tego syfu i zasypać na nowo orginalnym tonerem

wszystko wróci do normy po wydrukowaniu większej ilości stron na orginalnym tonerze

0
  • #4 13 Paź 2005 08:13
    woj772
    Poziom 2  

Witam.
    Dzięki za odpowiedź.
    Ale dlaczego wydruki jednostronne są bez zabrudzeń?
    Pasek występuje wyłącznie podczas druku dwustronnego.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Paź 2005 14:35
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

No coz...sprobuje hipotetycznie odpowiedziec ;) ...to ty masz drukarke przed soba :) ...ale....beben prze wydrukach dwustronnych kreci sie pomiedzy dwiema stronami i w czasie kiedy kartka krazy w duplexie...jest na niego naniesiony "syf" z rolki transferowej...ktory jest nastepnie naniesiony na kartke i utrwalony w fuserze...stad ten pasek...tak mysle...musialbym to sprawdzic...ale nie chce mi sie zasypywac drukarki "zlym" tonerem ;)

Pozdrawiam

0
  • #6 13 Paź 2005 20:43
    Lzep
    Poziom 39  

Mam takie same drukarki i chodzą super (oczywiście na nieoryginalnym tonerze - bo po co przepłacać jak jest OK ?).
    Przy okazji - kol. marek216 nie bądź taki "w porządku" :D

Cytat:
    wysyp felerny zamiennik, musisz wyjałowić drukarke z tego syfu i zasypać na nowo orginalnym tonerem
    Sam sobie wysypuj - nie ma w firmie kasy to się sypie na co kogo stać ! - i w 95% chodzi OK !.
    Mam takie drobne pytanie co takiego ta "rolka transferowa" ? i co ona transferuje ?
    Przy okazji pozdrawiam kolegę woj772 - chyba musimy wymienić doświadczenia przy paru piw..ach ??
    Pozdr. :D

0