Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brumienie w radyjku na przetwornicy step down

marcelinio6666 23 Oct 2020 09:15 324 4
    marcelinio6666
    Level 4  
    Cześć, problem wygląda następująco. Zrobiłem proste radyjko z gotowych części składających się z:

Wzmacniacza 2x50w bodajże
    Przetwornicy step down 12-24v do 5v usb
    Modułu bluetooth
    Głośnik to jakiś tonsil 15 ohm

Zdrutowałem to do obudowy starego radia, aby stylowo wyglądało itp.

Przechodząc do sedna, przy zasilaniu układu z przetwornicy step down słychać przy średniej/większej głośności coś na styl syczenia czy brumienia. Przy zwykłej ładowarce 230v-5v usb problem nie występuje. Czy to może być wina samej przetwornicy step down czy może zasilacza 12v, które zasila radyjko Brumienie w radyjku na przetwornicy step down Brumienie w radyjku na przetwornicy step down ? Nie mam dostępu jak narazie do innego zasilacza . Brumienie w radyjku na przetwornicy step down
    wieswas
    Level 33  
    Należy zaekranować przetwornicę (najlepiej w obudowie z blachy stalowej) i umieścić ją jak nadalej od obwodów radiowych i wejścia wzmacniacza m.cz.
    Przetwornica jest generatorem częstotliwości (między 30kHz a 2MHz) o ostrych, nieregularnych impulsach siejących ogromną ilość harmonicznych zarówno w formie zmiennego pola magnetycznego (otwarty dławik) i fali elektromagnetycznej (ścieżki i przewody). Pojemność dodatkowego kondensatora mie musi być bardzo duża ze względu na wysoką częstotliwość, natomiast powinien mieć niską wartość ESR lub równolegle podłączony kondensator ceramiczny.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    moze opisz dokladnie co z czego to jest zasilane, co to za zasilacz 12V ?
    Z innej beczki az boli patrzac na te zdjecia, jak mogles tak "sprofanowac" piekne radio lampowe, nie lepiej go odrestaurowac niz bawic sie w chinskie pierdoly.
    Pozdrawiam
    marcelinio6666
    Level 4  
    Ja nie bawię się w sentymenty, sprawa była prosta albo ląduje na śmietniku albo obudowę wykorzystam do takiego czegoś, w kuchni jest funkcjonalne, z telefonu można puszczać co się chce, w porównaniu z moim starym chińskim radyjkiem co ciężko łapie jakiekolwiek fale radiowe zmieniam na radia internetowe, dlatego chciałem łączność bluetooth z telefonem. W skrócie tanio i funkcjonalnie, a nawet wygląda stylowo.

Na zdjęciu zasilacz, ktorym jest to zasilane. Wlutować kondensator i odseparować przetworniczkę spróbuję wieczorem. Pozdrawiam wszystkich :) Brumienie w radyjku na przetwornicy step down