Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Płyta ASRock P4I65GV Prescott 800 ile pamięci obsługuje?

7936 23 Oct 2020 16:31 291 7
    7936
    Level 18  
    Witam. Chciałbym wiedzieć, zrozumieć, ile RAMu obsłużypłyta główna
    P4I65GV Prescott 800.
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czytając instrukcje i opisy wychodzi, że tylko 2 GB. Ale jak? Na slot, a są dwa, czy ogólnie 2 GB RAMu?
    cysiekw
    Level 38  
    Chipset obsługuje max 4GB, z tym że 1GB na bank więc jeśli są 2 banki pamięci to 2GB
    7936
    Level 18  
    dt1 wrote:
    Witaj. 2GB to łączna obsługiwana ilość pamięci.

Czyli po jeden giga na bank. ?

Dodano po 2 [minuty]:

dt1 wrote:
    Witaj. 2GB to łączna obsługiwana ilość pamięci.

Czyli po jeden giga na bank. ?
    Więc jeśli tak. To mam dwa gniazda ,i tylko dwa giga ?

Dodano po 2 [minuty]:

No to strasznie słaba ta płyta. Procek 3giga, a ramu tylko dwa giga może być w sumie ? . Szkoda . Bo płyta mala, i wszystko ma co potrzeba.
    dt1
    Admin of Computers group
    Tak.
    Z dokumentacji chipsetu:
    Quote:
    Supports 128-Mb, 256-Mb, 512-Mb DDR technologies

Chipset obsługuje 512Mb (czyli 64MB) moduły pamięci. Jeśli znajdziesz moduł obsadzony chipami z obu stron, to będzie ich po osiem na stronę, łącznie 16. 16*64 = 1024MB. Czyli 1GB na slot.
    7936
    Level 18  
    Mam jedną kość. I z nią gada. Szkoda że tylko po jeden giga na bank. A już myślałem że będę miał fajny sprzęt do garażu . A tu klops. Chyba że zamiast w7 dam xp to jeszcze się nada.
    dt1
    Admin of Computers group
    7936 wrote:
    No to strasznie słaba ta płyta. Procek 3giga, a ramu tylko dwa giga może być w sumie ? . Szkoda . Bo płyta mala, i wszystko ma co potrzeba.

To jest płyta, która pamięta, jak jeszcze pterodaktyle nad Polską latały, do tego z niezbyt wysokiej półki. Większość komputerów w tamtych czasach miała limit 2 GB lub 4GB. Swoją drogą większym problemem niż mała ilość RAMu jest słaby procesor, który da się w niej zamontować. "3 giga" nic nie znaczy. Pentium 4 miało strasznie skopaną architekturę, dużo "giga", niska wydajność ogólna. Na szczęście porzucili tę architekturę dość szybko.
    7936
    Level 18  
    No cóż . Poszukam drugiej kości 1 giga, albo jeden dwójki, i do warsztatu wystarczy. I albo będzie xp, bo na tym systemie nie na problemów z różnymi programatorami,a na 7 jest za mało ramu.

Dziękuje za odpowiedzi.