Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sapphire Radeon RX 570 - brak dźwięku po HDMI w TV podłączonym pod komputer

Krajzegaa 23 Oct 2020 17:08 909 9
    Krajzegaa
    Level 3  
    Witam, kupiłem ostatnio kartę graficzną Sapphire RX 570 ITX 4GB. Zainstalowałem sterowniki, włożyłem kartę do płyty głównej (MSI B450 MORTAR MAX) podłączam kabel HDMI z karty do telewizora i zonk nie ma dźwięku. Dodam że wcześniej telewizor był podłączony tym samym kablem bezpośrednio do gniazda HDMI w płycie głównej. Zanim kupiłem kartę graficzną, używałem zintegrowanej w procesorze AMD Ryzen 3 3200G. Jest ktoś w stanie mi pomóc jak to naprawić? Jest to mój pierwszy komputer złożony na podzespołach AMD, w konfiguracji intel + GeForce takich cyrków nie było. Sapphire Radeon RX 570 - brak dźwięku po HDMI w TV podłączonym pod komputer
    Krajzegaa
    Level 3  
    Samsung UE48J6200AW
    chudymj
    Level 15  
    Zajrzyj do menadżera urządzeń, w kontrolerach dźwięku powinieneś mieć dodatkowe urządzenie:
    Sapphire Radeon RX 570 - brak dźwięku po HDMI w TV podłączonym pod komputer
    Skoro nie masz możliwości wyboru w ustawieniach dźwięku, najwidoczniej jest jakiś problem z kontrolerem dźwięku, ale ten powinieneś zobaczyć w menadżerze urządzeń.
    Krajzegaa
    Level 3  
    W kontrolerze dźwięków jest tylko zintegrowana karta dźwiękowa. Nie ma do wyboru niż więcej.
  • Helpful post
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450M-MORTAR-MAX
    uaktualnij BIOS
    przy wersji 7B89v27 masz: - Fix HDMI audio lost issue when use AMD RX570 vga card.

krzychupar wrote:
    W specyfikacji tej karty jest podane, że przez złącze HDMI jest przesyłany tylko sygnał video a nie ma wzmianki o sygnale audio. [...]
    Co to za brednie? Po co mają pisać o czymś obligatoryjnym...
    Krajzegaa
    Level 3  
    Ok widzę że jest niezbędny pendrive do aktualizacji biosu także pójdę dzisiaj kupić i pogrzebie. Zobaczymy czy zadziała.
    Krajzegaa
    Level 3  
    Właśnie jestem po aktualizacji biosu i wszystko śmiga. Dziękuję za pomoc, zamykam temat.
    Krajzegaa
    Level 3  
    Właśnie jestem po aktualizacji biosu i wszystko śmiga. Dziękuję za pomoc, zamykam temat.

Dodano po 51 [sekundy]:

Aktualizacja biosu