Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przetwornik Cyfrowo Analogowy z napędu CD

CodeBoy 25 Oct 2020 09:46 1371 7
    CodeBoy
    Level 27  
    Witajcie,

nie wiem czy dobry dział, ale inny mi jakoś miej pasował, jeśli pomyliłem to proszę o przeniesienie.

Mam dość dobry odtwarzacz CD. Kenwood DP-880SG, ma on bardzo dobry przetwornik D/A (przynajmniej dla mnie) natomiast, mechanicznie CD ma problem z płytami, potrafi odtworzyć całą płytę 70 minutową w 3 minuty, a czasami w normalnym czasie. (niestety z racji wieku, jest to dość popularna wada tego odtwarzacza, miałem 3 egzemplarze). Pomyślałem, aby transport wziąć po optyku z innego napędu, gdzie jest dużo lepszy napęd , ale gorszy przetwornik. Niestety CD Kenwooda, nie ma wejścia optycznego. I teraz pytanie czy da się jakoś prosto dorobić wejście optyczne (elektryczne) ? aby wykorzystać przetwornik z tego CD ?
    Czy ktoś z was się zajmował już może takim tematem i ma jakieś doświadczenia którym mógłby się pochwalić i pomóc wiedzowo w realizacji ?
    viayner
    Level 41  
    Witam,
    a nie prosciej pobrac sygnal z odtwarzacza ze sprawna mechanika po I2S i podac go bezposrednio na DAC w Kenwood'zie?
    Jezli odtwarzacz nie ma wejsci optycznego czeka cie dopbudowanie konwertera, czy to jest warte i potrzebne?
    Czy chcesz miec 2 urzadzenia czy poprostu wymintujeszplytke DAC z Kenwood'a i instalujesz w innym?
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    tytka
    Level 20  
    Myślę, że śmiało możesz użyć CS8416 jako odbiornika SPDIF (możesz zrobić nawet kilku wejść).
    W swoim Kenwood-zie masz pewnie DACa z wejściem nie I2S, tylko Right Justified. Ten CS obsługuje obydwa te standardy i nie tylko te.
    viayner
    Level 41  
    Witam,
    kiedys robilem takie uklady jako porownanie jakosci przetowrnikow audio DAC.
    Jako odbiornik uzylem DIR9001 (akurat takie mialem) dalej przelaczane przetworniki PCM1xxx, PCM5xxx od TI, wszystko dziala do dzis.
    Pozdrawiam
    tytka
    Level 20  
    Wiem, że niektórzy wolą DIR9001, ale ja ze względu na wbudowany selektor wejść, wolę CS8416. (Mam nawet ich zapas.) Zbudowałem z nim kilka DAC-ów i kilka mam jeszcze w planach. Jeden z zamieszczonych schematów, to fragment mojego projektu.