Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor Epson EB-X6 wyłącza się

pawel13579999 25 Oct 2020 18:19 702 5
    pawel13579999
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem z lampą tego projektora (zamiennikiem), którą kupiłem na aliexpress kilka miesięcy temu. Na początku wszystko było ok teraz projektor wyłącza się po około 5-8 minutach działania jest lampka czerwona od lampy , wentylatory przyspieszają. Próbowałem oczywiście to obejść wiem jak oszukać elektronikę że lampa jest ok czyli odłączyłem od balastu czerwony i brązowy i je zwarłem. Następne kabelki (od strony płyty głównej ) pomarańczowy i żółty to napięcie startujące zasilanie lampy około 3 V ostrożnie wyjąłem (razem z tymi blaszkami by nic nie ciąć) z tego plastikowego gniazda no i wyprowadziłem na zewnątrz podłączyłem to pod regulowany zasilacz ustawiony na 3 V oczywiście. No i efekty marne tzn. projektor odpala kontrolka od lampy zielona, po podłączeniu zasilania 3 V odpala lampa ale niestety po tych kilku minutach i tak prędzej czy później się wyłącza pykanie przełącznikiem (napięcie startujące zasilanie lampy 3 V) przez jakieś 10-15 s nie daje żadnych rezultatów dopiero po tym czasie udaje się odpalić lampę ponownie. W projektorze nie ma kurzu przed zamontowaniem lampy został dokładnie wyczyszczony. Lampa była testowana na moim drugim projektorze bo mam 2 takie same no i efekty takie same niestety więc awarię projektora można wykluczyć problem raczej w lampie tzn. nie spełnia standardów i zasilacz jej nie chce.
    Jak zmusić projektor do pracy z tym chińskim zamiennikiem lampy epsona może jakieś modyfikacje zasilacza lub modyfikacje chłodzenia? W czym może tkwić problem? No chyba że te zamienniki to złom, który zużywa się po kilku godzinach i nie da rady nic zrobić. Ten zasilacz lampy jest na nec 500t no ale nic o nim nie mogę znaleźć wiec nie wiem jak obejść jego zabezpieczenia i czyli nie wiem jak go oszukać.
    Projektor Epson EB-X6 wyłącza się Projektor Epson EB-X6 wyłącza się
    sowa_46
    Level 24  
    Świat się kręci a ludzie dalej myślą po staremu, żal było kupić lampę oryginalną lub przynajmniej firmową to teraz się męcz albo idź do wróżki. Ile zaoszczędziłeś kasy a ile nerwów straciłeś, poza tym tania rzecz jest przeważnie 2 razy droższa. Spróbuj odwrócić projektor do góry doopą, czasami pomaga.
    pawel13579999
    Level 10  
    Na oryginalną to nie stać mnie. Poza tym ta lampa działa przecież tylko zasilacz jej nie rozpoznaje po jakimś losowym czasie kilku lub kilkudziesięciu minutach się wyłącza. Tak poza tym to kupiłem ten ten projektor z przeznaczeniem na przeróbkę na led no ale jasność led 50 W była do bani a cena tej lampy na aliexpresie była trochę większa ale niewiele.
    sowa_46
    Level 24  
    "Poza tym ta lampa działa przecież tylko zasilacz jej nie rozpoznaje"

Tak, a świstak siedzi i zawija te sreberka.
    pawel13579999
    Level 10  
    No ale dlaczego się wyłącza? Może większy pobór prądu i przeciążenie zasilacza?
    SnowDragon27
    Level 3  
    Miałem podobny problem po wymianie lampy oryginalnej na zamiennik a Ali w Epsonie EBx8 projektor wyłączał sie po kilku minutach, wyświetlał diodami tryb awarii lampy, u mnie pomogła zmiana trybu z Eco na Normalny