Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat elektryczny Audi A4

robot92 25 Oct 2020 18:35 3921 6
Wago
    robot92
    Level 10  
    Witam.
    Szukam schematu sterownika i instalacji elektrycznej silnika Audi A4 B5 2.4l 165KM o symbolu AGA i silnika Audi A4 B6 3.0l 220KM o symbolu ASN.
    Przydałby się opis pinów wtyczek panelu (jest tam 5 wtyczek), który łączy wiązkę silnika i sterownik z resztą instalacji elektrycznej.(silnik AGA 2.4)
    Jak ktoś będzie miał inne instrukcje czy schematy dotyczące ww. silników to będę wdzięczny jeśli podeśle albo wrzuci link.

Pozdrawiam
  • Wago
  • Helpful post
    wilhelmk
    Level 12  
    Podsyłam dwa schematy sterowników silnika:
    2.4 Schemat elektryczny Audi A4 3.0 Schemat elektryczny Audi A4
    Rozumiem, że chcesz zrobić swapa? Czego na co?
  • Wago
    robot92
    Level 10  
    Wielkie dzięki za schematy.

Marynizuję obie jednostki. Silniki będą zamontowane w łodziach motorowych i muszę rozgryźć wiązkę elektryczną.
    Dlatego szukam ale ciężko znaleźć coś konkretnego więc MILE WIDZIANE BĘDĄ WSZELKIE SCHEMATY, INSTRUKCJE, OPISY WW. SILNIKÓW.

Pozdrawiam
    robot92
    Level 10  
    Potrzebuję jeszcze schematu sterownika ECU silnika Audi 2.4l 165 KM o symbolu APS
  • Helpful post
    wilhelmk
    Level 12  
    Proszę bardzo:
    Schemat elektryczny Audi A4
    Jeśli chodzi o silnik 3.0 ASN to nie polecam. Te silniki miały problemy ze smarowaniem, blok lubił pęknąć wewnętrznie.
    robot92
    Level 10  
    Ponownie dzięki.
    Ten ASN jest w planach później jeszcze do zastanowienia. Szczerze mówiąc mam podobne obawy bo znam jego bolączki. Najbardziej pasuje mi w nim moc w stosunku do wielkości łodzi w której miałby być zamontowany.Temat jeszcze do przemyślenia ale chodzi mi po głowie też silnik 2.8l wersja 193 KM montowany w A4 A6 i chyba A8.
    wilhelmk
    Level 12  
    2.8 to bardzo dobry silnik, właściwie to to samo co 2.4. Tyle, że są dosyć ciężkie. Może jakiś silnik r4?