Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwie kamery IP na jednym kablu + obie na POE? Na dalszej odległości

Raffek 25 Oct 2020 18:54 627 3
Optex
    Raffek
    Level 12  
    Witajcie :sm9:
    Dawno temu jak miałem montowany monitoring, do każdego miejsca gdzie miała być przymocowana kamera, zostały wypuszczone 3 przewody (rj45 [4x2x0,5 kat. 5e], koncentryk CCTV, oraz zasilający 2 żyły po 0.5 mm²). Monitoring został puszczony po koncentryku co za tym idzie każdy koncentryk + zasilający został zajęty. W sumie jest 5 kamer, ostatnio sprawdziłem i przetestowałem (z pomocą forumowiczów :P ) że idzie na moim wynalazku podpiąć jeszcze kamery IP po protokole ONVIF.
    Chce samemu poszerzyć "widoczność" o dwie dodatkowe kamery IP lecz... po jednym kablu RJ45.
    Są to kamery z zewnątrz, i chce z najniższego punktu wykorzystać ów kabel RJ45 i z niego połączyć dalej dwie kamery, tylko czy się da? :?:
    Przy rejestratorze mam taką oto zbiorczą łączówkę
    Oraz taki oto zasilacz
    Od rejestratora do ów kamery jest odległość około 55m. :arrow:
    Od kamery "dawcy" 1kamera IP była by umieszczona w odległości około 10m. :arrow: a druga kamera IP również od tej kamery ok 25m. :arrow:
    W puszce przy kamerze "dawcy" koncentryk niczym jest nie zakończony - ucięty (z możliwością swobodnego zarobienia).
    Zastanawiam się, czy mógłbym puścić z łączówki zasilanie rj45 i sygnał również tym samym rj45 = zapewne nie ma problemu do punktu "kamery dawcy" ale od tego punktu do dwóch kamer IP? Jak rozdzielić i czy się da?
    Przy rejestratorze posiadam ów switch i nie jest to POE... :sm31:
    Dodam, że wszystko pracuje w jednej sieci, pod jedną pulą adresów.
    Kamery IP które miały by pracować; jedna to HikVision a druga to Dahua na rejestratorze EASYCAM EC-1058L . Obie kamery były by oczkami pomocniczymi.
    Czy taki splitter miałby zastosowanie? Czy może ów adapter POE?
    Nie mam koncepcji jak wypuścić to z jednego kabla rj45, jakich adapterów, łączników czy switchy użyć?
    Wiem, wiem im więcej przerw na kablu tym gorzej - biorę to pod uwagę.
    Nie chodzi mi o konkretne inwestycje, powiem wprost, chce zrobić tanio i żeby zadziałało (znam reguły tanio i dobrze :D )
    Podsunie ktoś swoją koncepcję? Podpowie ktoś ? :please:
  • Optex
    adamjur1
    Level 41  
    Switch PoE XPOE-3-11 3-PORTOWY ATTE
    Pozdr. J.
  • Optex
    adamjur1
    Level 41  
    CZy mają POE ( bywają takie hybrydy) to nie powiem, sprawdź w specyfikacji.
    Jezeli mają to na początku linii dajesz zasilacz POE lub podłączasz do switcha POE, ale do wyjścia o zwiększonej mocy ( w dahua np ma takie urządzenia) a na drugim końcu kabel do wejścia z z wyjść switcha kamery ( tu znowu masz możliwość dania długich odcinków).
    Jeżeli kamery mają tylko 12V to musisz do nich zastosować adaptery POE na 12V.
    Pozdr. J.