Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell serwer - Uaktywnienie partycji dysku.

drapak12 27 Oct 2020 13:23 207 6
    drapak12
    Level 15  
    Witam !

Mam następujący problem z serwerem Dell z systemem serwerowym Windows Fundation 2012 na którym to zaczęło brakować już miejsca dwa dyski po 500gb w systemie RAID postanowiłem więc, że wymienię jeden dysk zakupiłem 2TB następnie za pomocą kieszeni na dyski takiej sprzętowej gdzie wkłada się dwa dyski A i B sklonowałem zawartość tego 500 gb dysku do nowego 2TB niestety mimo , że dane przeszły fajnie 1:1 to nadal system przypisał powierzchnię takiego samego 500 gb dysku jak miałem poprzednio reszta obszaru mimo, że jest widoczna w menażerze dysków jest niedostępna nie można jej włączyć by rozszerzyć partycję. Próbowałem innym komercyjnym programem również nie może włączyć dodatkowej partycji jest ona zablokowana. Widoczna na szaro. Bardzo proszę o pomoc co można z tym zrobić.
    Dra98
    Moderator of Computers service
    drapak12 wrote:
    Bardzo proszę o pomoc co można z tym zrobić.

Skoro kontroler pracuje w trybie RAID 1 to tak właśnie będzie.
    Nie można pozostawić tych 2x500 i dołożyć tego 2TB jako dodatkowy dysk na dane?
    szwagros
    Level 33  
    Jeśli to raid1, to oba dyski powinny mieć taką samą pojemność. Jeśli tak nie jest, to dysk wirtualny będzie miał pojemność równą mniejszemu dyskowi fizycznemu.
    drapak12
    Level 15  
    Nie to nie wina raid-u odłączyłem tamten drugi dysk 500gb i jest podłączony teraz 1 ten 2TB i nadal widzi pojemność z tego sklonowanego mniejszego i do dyspozycji mam tylko 500 giga i mam nowy ale ze starą pojemnością dysk.
    Dra98
    Moderator of Computers service
    drapak12 wrote:
    jest podłączony teraz 1 ten 2TB i nadal widzi pojemność z tego sklonowanego mniejszego i do dyspozycji mam tylko 500 giga

Trzeba założyć poprawnie partycje.
    drapak12 wrote:
    system przypisał powierzchnię takiego samego 500 gb dysku jak miałem poprzednio

Jeśli już została utworzona 500 GB to taka będzie.
    Jak wygląda screen z zarządzania dyskami?
    huluk
    Level 32  
    To 500GB na dysku 2TB zostało utworzone podczas klonowania i tak będzie widoczne. Jeśli dysk będzie pracował jako pojedynczy, bez RAID, da się mu tą partycję powiększyć jednym z dostępnych programów. Aby zachować mirroring trzeba dokupić taki sam dysk 2TB, założyć macierz i zrobić synchronizację w odpowiednią stronę.
    drapak12
    Level 15  
    Niestety nie udaje się zwiększyć tej parytycji próbowałem kilkoma programami pod Windows i jest zablokowana widzę ten dodatkowy obszar ale jest nieaktywny i na szaro. Słyszałem że trzeba to zrobić jakąś dystrybucja linuxa