Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z這mowanie samochodu Renault

Kk1324 31 Oct 2020 22:20 5694 162
Bosch
    palmus
    Level 33  
    Winylov wrote:
    . Nie masz poj璚ia jak wygl康a legalne stanowisko demonta簑, zbiorniki na p造ny ch這dz帷e, oleje, paliwa, kwasy z aku. Wszystko pod nadzorem, 鄉ieci typu szk這 fotele pianki dywaniki, itp. na to wszystko musz by papiery, to legalny biznes.

No i czego to dowodzi? 疾 na tych stacjach pracuj cz這nkowie rodziny Matki Teresy?
    Przecie ci ludzie to, jak m闚i ustawa, przedsi瑿iorcy!
    Za-ra-bia-j. To nie s wolontariusze! A zyski maksymalizuj, p豉c帷, jak wida rycza速owe 5 st闚 z pozycji monopolisty.畝dnych negocjacji.
  • Bosch
    web69
    Level 31  
    I bardzo dobrze, zaraz Janusze biznesu wyrwali by silnik, olej do kibla, plastiki do lasu, a pozosta這軼i do kosza na 鄉ieci... Zrozumcie to wreszcie, oddaj帷 samoch鏚 do autoz這mu, nawet za przys這wiowe 3 st闚ki, warto嗆 cz窷ci i wag z這mu rekompensujesz koszt utylizacji 200-300kg plastiku i innego g闚na (kwas, olej, szyby) Osobi軼ie odda貫m 3 w pe軟i sprawne auta na z這m: Tico, kt鏎ego nikt nie chcia za darmo, Astra 1, kt鏎ej nikt nie chcia za 300z (z這miarze dali 5 st闚 i pojechali na ko豉ch) i Lancia Dedra ( niestety mocno zardzewia豉, ale je盥膨ca) I mam 鈍i皻y spok鎩... A teraz mieszkam w Niemczech i dopiero s jaja, za auto odprowadzone na z這m trzeba zap豉ci 200 ojro, a za utylizacje oleju z samochodu (sam zmieni貫m) zap豉ci貫m tyle, 瞠 ju wol robi to w warsztacie.
    User removed account
    Level 1  
    DjMapet
    Level 43  
    Fredw wrote:
    Powt鏎z pytanie co CIEBIE w tym tak boli? Nie masz w豉snego 篡cia, 瞠 tak usilnie 篡jesz 篡ciem innych?

W przeciwie雟twie do Ciebie, interesuje mnie nie tylko 篡cie, ale i los innych.

Pozdrawiam.
    michal_rybka
    Level 32  
    Niko72: sk康 wiesz, 瞠 nikt by tego samochodu nie kupi z uszkodzon pomp wtryskow skoro by這 w dobrym stanie? jaki to problem wymieni pomp wtryskow? jakie 2-3 godziny roboty, przy okazji wymieniaj帷 pasek rozrz康u kt鏎y po zakupie i tak wymieni trzeba

Nie tak dawno kupi貫m busa Mastera 1.9DTI odpalaj帷ego ale nie wkr璚aj帷ego si na obroty (i jako si uda這 dojecha do domu po nocy 30km tak :) ), my郵a貫m w豉郾ie 瞠 zdech豉 w豉郾ie ta dziwna elektroniczna pompa wtryskow Bosch VE, ale 瞠 da貫m 600z oraz Astr bez gazu, kt鏎 i tak nie je寮zi貫m bo mam 3 Astry z gazem to si zamieni貫m z my郵, 瞠 najwy瞠j za這輳 zwyk陰 pomp na link i b璠zie wieczne :) nawet pojecha貫m na z這m i powykr璚a貫m sobie 3 r騜ne pompy wtryskowe po 50z - jedn nawet z ca造m mocowaniem do bloku do ren闚kowego 1.9TD na link (lucas niestety), ale my郵 dam temu jeszcze szans i przegl康aj帷 kable okaza這 si, 瞠 prze豉ma si kabelek od elektrozaworu gaszenia pompy (na izolacji si trzyma i to mocno i 郵adu nie by這) i jak pod陰czy貫m plus z akumulatora to wszystko wr鏂i這 do normy :) tak瞠 na razie sobie tak je盥輳, ale jak to kiedy padnie tak 瞠 nie b璠 wiedzia co temu jest (bo komputera do pod陰czania si 瘸dnego nie mam), to mam na zapas pomp na link :) zgnite progi wyspawa貫m i mam fajnego busika :)

Astr F t z gazem kt鏎 mam kupi貫m z wydmuchni皻 UPG za 700z od dziadka kt鏎y mia odda na z這m, ale wystawi og這szenie 瞠 a n騜 dostanie co wi璚ej ni na z這mie (500z) i a n騜 si Astra nie zmarnuje, i UPG sobie zrobi貫m i 3 lata ni ju 鄉igam i jestem z niej niesamowicie zadowolony, cho ju UPG w mi璠zyczasie drugi raz wymienia貫m a potem ca造 silnik bo tamten ju bra sporo oleju i si w dodatku zaw鏎 wypali.
    Uwielbiam Astry F :)

a co do Z這mu, to z這mowisk jest tyle, 瞠 mo積a si zawsze dogada, r闚nie z wymontowaniem czego si chce. Jak oddawa貫m na z這m totalnie ju przegnitego Kadetta, w kt鏎ym ju nie by這 do czego spawa, to dogada貫m si, 瞠 wykr璚 sobie wszystko co tylko chce, a im oddam bud za darmo, byle mi tylko kwit dali i nie by這 problemu, wi璚 wykr璚i貫m w zasadzie praktycznie wszystko i jeszcze sobie wyci掖em "reperaturk" np wlewu paliwa z my郵 o Astrze (zawsze w Astrze to wygniwa, a w Kadecie nie) i nie by這 z niczym problemu.

A nie dziwcie si, 瞠 p豉ci nikt wi璚ej nie chce na z這mie, bo to du瞠 ryzyko - takich graciarzy jak ja niestety jest coraz mniej, i cz窷ci ze starych samochod闚 coraz s豉biej si sprzedaj, a nikt nie b璠zie ryzykowa 瞠 do這篡 jeszcze do tego. Ja tam ka盥ego staram si zrozumie

Wystarczy pogada jak cz這wiek z cz這wiekiem a nie si k堯ci odrazu

web69: Szkoda Tika i Astry :( Tico te uwielbiam, to 鈍ietne i prze郵iczne samochodziki, szkoda 瞠 tak okropnie gnij, ale bardzo je lubi, sprzeda貫m tylko dla tego, 瞠 bym si pewnie ju zabi Tikiem do tej pory, bo ono tak pi瘯nie idzie jak w軼iek貫, ale jest tak lekkie, 瞠 hamuj帷 ko豉 w miejscu staj bez problemu ale Tico jedzie dalej ;)
    Ale niema ta雟zej jazdy - 7l gazu i to na pe軟ej bombie ca造 czas :)
    jak by je寮zi po dziadkowemu, to pewnie by 5l gazu pali這 ;)
    vodiczka
    Level 43  
    Niko72 wrote:
    Gdybym m鏬 sprzeda go na zwyk造 z這m jako z這m na wag to bym wi璚ej wzi掖, ni wspania這my郵nie zaoferowa mi w豉軼iciel stacji z這mowania.
    Ale to nie by zwyk造 z這m, tylko zanieczyszczony. Gdyby mia prawo samodzielnie rozebra samoch鏚, oddzieli z這m od innych odpad闚 nie b璠帷ych z這mem, zawie潭 z這m na punkt skupu a inne odpady na PSZOK, kt鏎y przyj掖by je bez pobierania op豉ty za utylizacj to pewnie wzi掖by wi璚ej ale doliczaj帷 swoj robocizn po marne 10 z/h raczej niewiele wi璚ej.

Winylov wrote:
    Niekt鏎zy nie klej tematu, bo biznes, bo monopol, bo oszu軼i naci庵acze, i nie sprzeda za 1000pln w og這szeniu, ba nawet nie spr鏏uje, tylko narzeka, 瞠 go wyrolowa chc(bo to super auto przecie) i p馧 nocy b璠zie kmini jak zepsu by szrociarz nie zauwa篡.
    Dok豉dnie, sami nie zarobi ale innym nie pozwol. Takie "polskie piekie趾o''
    Ja nie kwestionuj tego, 瞠 w豉軼iciel auta, kt鏎e idzie do kasacji ma prawo nasypa kulek do cylindr闚, wydrapa na szybie napis "Julek jest glupi" i zeszlifowa bie積ik na oponie "do zera"
    Kwestionuj sens tej roboty bo nie widz innego, poza czyst zawi軼i.
    Je瞠li kolega Niko72 widzi inny, poza tym kt鏎y wymieni貫m a kt鏎y on okre郵i s這wami:
    Niko72 wrote:
    Po prostu trafi sw鎩 na swojego lub jak kto woli kosa na kamie.
    to niech go nam poda.
  • Bosch
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    Niko72 wrote:
    M鎩 samoch鏚 i zrobi貫m z nim to co chcia貫m,
    Absolutnie tego nie kwestionuj ;)
    vodiczka wrote:
    Ja nie kwestionuj tego, 瞠 w豉軼iciel auta, kt鏎e idzie do kasacji ma prawo nasypa kulek do cylindr闚, wydrapa na szybie napis "Julek jest glupi" i zeszlifowa bie積ik na oponie "do zera"
    Zakwestionowa貫m sens twojej roboty i nie doczeka貫m si odpowiedzi:
    vodiczka wrote:
    Kwestionuj sens tej roboty bo nie widz innego, poza czyst zawi軼i.
    Je瞠li kolega Niko72 widzi inny, poza tym kt鏎y wymieni貫m a kt鏎y on okre郵i s這wami: Niko72 napisa: Po prostu trafi sw鎩 na swojego lub jak kto woli kosa na kamie. to niech go nam poda.
    Mierzejewski46
    Level 35  
    Winylov wrote:
    Pomijaj帷 ju kwestie demonta篡 aut na w豉sn r瘯, Mieszkam w okolicach znanych z historii jako z陰 s豉w owiane, na grzybki do lasu zapraszam w moje okolice, zw豉szcza w豉軼icieli japo雟kich aut. Gdyby brakowa這 wam jaki plastikowych element闚 uszczelek/kokpit闚/dywanik闚/podsufitek drobnych cz窷ci wn皻rza z tworzyw, zapraszam w moje okolice na spacery po lesie, jest w czym przebra.

Ooo. W豉郾ie takiego g這su brakowa這. Pozdrawiam koleg z Wo這mina. W okolicznych lasach by這 tego i jest zatrz瘰ienie. Przypomnia豉 mi si historia jak kupowa貫m felgi alu do poloneza gdzie rok 98,99. Taki typ mnie do tego lasu prowadzi, a tam jak szrot. I pi瘯na karoseria i moje felgi. Jeszcze zderzak do golfa 2 gti 豉dny i siedzenia kube趾i. Wi璚ej do samochodu mi nie wesz這.
    Cho wszyscy doskonale wiemy sk康 te skarby tam by造.
    User removed account
    Level 1  
    palmus
    Level 33  
    Je瞠li 180 Januszy wywala plastiki do lasu, to trzeba ich przyk豉d nie ukara.A wcze郾iej z豉pa.A 瞠 WSZYSTKIE rz康y s w tej kwestii nieudolne,pojawia si odpowiedzialno嗆 zbiorowa.
    Dlaczego ludzie mimo wszystko wywo膨 odpady do PSZOK荑,mimo ,瞠 wiele lat wozili do lasu i rzek? Bo si co w tych ludziach zmieni這.
    Niestety, nie pozwol zrobi tego z samochodami, bo 瘸den PANSTWOWY pszok by tego nie udzwign掖, ale prywatny ju tak.Czyli, w gara簑 wykrecam potrzebne, a zb璠ne z p造nami odwo輳.A 瞠 droga do pszoku taka jak do lasu wybieram pszok.Bo jeszcze dadz jakiego bonusa- cho熲y papier toaletowy w zamian.
    Niedoczekanie.Ta雟ze s represje.A jak s represje, to obywatel si przeciwstawia.Nawet matowi帷 szyby.
    Jeszcze taka sytuacja: Zwrot auta za 500, potrzebowa貫m blotnik do vw( 100), zderzak (100) alternator (150).To zaledwie 3 elementy z 1 egzemplarza.
    Tacy zlomiarze s charytatywni.
    User removed account
    Level 1  
    tzok
    Moderator of Cars
    No i na tym w豉郾ie polega "polskie piekie趾o" - skoro ja nic z tego nie mam, to nie pozwol, 瞠by ktokolwiek inny co mia.

Tak mi si skojarzy這 (to przypowie嗆 kr捫y w wielu r騜nych wersjach, z r騜nymi "imionami" Boga):
    Quote:
    Pewnego dnia m篹czyzna za pyta Boga:
    - Panie, powiedz mi, jak wygl康aj niebo i piek這?
    - Chcesz wiedzie? Chod ze mn. Poka輳 Ci - odpowiedzia B鏬 i zaprowadzi go do miejsca, w kt鏎ym m篹czyzna stan掖 przed dwojgiem drzwi.
    Otworzy pierwsze. Na 鈔odku pokoju sta okr庵造 st馧, a na nim du瞠 naczynie z jedzeniem. Jedzenie pachnia這 tak aromatycznie, 瞠 闚 m篹czyzna poczu nieopisany g堯d.
    Dooko豉 sto逝 siedzieli ludzie. Wychudzeni, smutni i szarzy. Ka盥y z nich trzyma w r瘯u 造磬, kt鏎a mia豉 bardzo d逝g r帷zk przytwierdzon do ich d這ni. Ka盥y m鏬 si璕n望 造磬 do naczynia, ale nie m鏬 nasyci si jedzeniem, gdy r帷zka 造磬i by豉 d逝窺za, ni r瘯a.
    M篹czyzn przesz造 ciarki na widok tego cierpienia i nieszcz窷cia.
    - W豉郾ie widzia貫 piek這 - powiedzia B鏬.
    Nast瘼nie B鏬 otworzy drugie drzwi. Pok鎩 wygl康a dok豉dnie tak samo, na 鈔odku pokoju sta dok豉dnie taki sam st馧, a na nim dok豉dnie takie samo naczynie pe軟e wy鄉ienitego jedzenia. Dooko豉 siedzieli ludzie z takimi samymi d逝gimi 造磬ami przytwierdzonymi do ich d這ni. Wszyscy jednak byli weseli, w 鈍ietnej formie, prowadzili o篡wion dyskusj. Pok鎩 promienia rado軼i i dobrobytem.
    - Nie rozumiem - powiedzia m篹czyzna.
    - To proste - odpowiedzia B鏬 - Ci szcz窷liwi ludzie nauczyli si karmi siebie nawzajem, podczas gdy tamci, chciwi, potrafi my郵e tylko o sobie.
    ro 67
    Level 14  
    A prosz mi powiedzie gdzie jest moje 500 z op豉ty recyklingowej, kt鏎 zap豉ci貫m jak kupowa貫m auto, kt鏎e teraz z這muje za 300 z?
    Mierzejewski46
    Level 35  
    Teraz nie ma op豉ty recyklingowej i pa雟two do stacji demonta簑 te nie dop豉ca. Twoja op豉ta posz豉 na z這mowanie innego samochodu pewnie. Na tw鎩 ju nikt nie wp豉ci.
    ro 67
    Level 14  
    I to s w豉郾ie uroki naszego systemu doi z czego sie da i ile tylko mo積a
    michal_rybka
    Level 32  
    Podobnie zapewne b璠zie z naszymi emeryturami, je郵i w og鏊e si do nich do篡je.
    rapper3d
    Level 20  
    Ja tylko od siebie dorzuce ze jesli chodzi o opony a wlasciwie ich recykling to firmy oczywiscie wg mnie te ktore przetwarzaja to jednak kokosy robia. Maja surowiec za darmo jeszcze dostaja kase zeby go wziac, maty dla krow gumowe rolnikom sprzedaja za ciezki hajs material osnowy i drut tez idzie z dobrym zyskiem
    michal_rybka
    Level 32  
    Jeszcze do produkcji asfaltu te dodaje si zmielone opony.
    Recykling kosztuje 5z od opony, a nie 30 - mam zaprzyja幡ion wulkanizacj :) .
    Cz瘰to wybieram sobie opony z ha責y opon do recyklingu :), bo ludzie nieraz wywalaj naprawd dobre opony.
    DjMapet
    Level 43  
    Kto wam ka瞠 oddawa zu篡te opony?
    Mo瞠cie je sobie sk豉dowa w gara簑/piwnicy, wtedy b璠ziecie mieli pewno嗆 瞠 pazerni prywaciarze nie zrobi kokos闚 na waszym szrocie.
    :-)

Pozdrawiam.
    vodiczka
    Level 43  
    rapper3d wrote:
    Ja tylko od siebie dorzuce ze jesli chodzi o opony a wlasciwie ich recykling to firmy oczywiscie wg mnie te ktore przetwarzaja to jednak kokosy robia
    Otw鏎z tak firm, b璠ziesz mia kokosy. Id帷 na skr鏒y, mo瞠sz wywozi zu篡te opony do Afryki a stamt康 sprowadza kokosy ;)
    DjMapet wrote:
    Mo瞠cie je sobie sk豉dowa w gara簑/piwnicy,
    Kole瘸nka (bez samochodu) zagospodarowa豉 opony s御iada jako barier ochronn dla swoich kwiat闚. Sadzi豉 pi瘯ne malwy przed blokiem a kosz帷y trawnik bezmy郵nie je przycinali. Posadzi豉 malwy wewn徠rz opon i ma spok鎩.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Fajne teorie, trzymanie opon po piwnicach, 瞠by tylko kto nie zrobi na nich interesu. A niech robi, grunt abym ja mia porz康ek w piwnicy. Cz這wieku ja opony po przebiegu 150 tys z 4 mm bie積ikiem specjalnie poprzecina貫m boki aby takich jak ty nie kusi這 je zamontowa. Jeszcze nie widzia貫m w cywilizowanych krajach aby stare opony u篡wa do czego (sadzenie kwiat闚, przer騜ne p這tki, reklamy itd). Ludzie jeste鄉y Europejczykami geograficznie, b康幟y i mentalnie.
    Oddawa貫m kiedy fiest 穎ny na szrot, auto do ko鎍a w pe軟i sprawne, wszystkie systemy sprawne. Co niekt鏎zy moi koledzy "trzeba by這 chocia 瘸r闚ki powyjmowa". Pytam si ile te 瘸r闚ki by造 warte, mo瞠 z 5 z. Do swojego nie za這輳 u篡wanej do klienta tym bardziej, to po co demontowa.
    vodiczka
    Level 43  
    Aleksander_01 wrote:
    Jeszcze nie widzia貫m w cywilizowanych krajach aby stare opony u篡wa do czego
    Ale krasnale w ogrodach pewnie widzia貫? Dla mnie to wi瘯sze paskudztwo ni stara opona z kwiatkiem w 鈔odku.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Te krasnale to taki ich folklor, gdy ogr鏚ek jest 豉dny, a zawsze jest to te krasnale 豉dnie je zdobi, szczeg鏊nie na bawarskich wioskach. Normalnie jest jak w bajce.

Za to na wschodzie mam wra瞠nie ile by im opon zu篡tych nie dostarczy, wszystkie zagospodaruj. Kraw篹niki, zajezdnie autobusowe, dojazdy do sklep闚, ogr鏚ki, co niekt鏎e wymalowane na bia這 lub niebiesko, to dopiero jest paskudztwo.
    vodiczka
    Level 43  
    Aleksander_01 wrote:
    , co niekt鏎e wymalowane na bia這 lub niebiesko, to dopiero jest paskudztwo
    Tu si zgadzam, opona powinna by w kolorze naturalnym i w dobrym stanie, poza zu篡tym bie積ikiem.