Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ograniczyć PWM do stopnia, by ciśnienie nie wzrastało? Auto: Volvo XC70.

Marbitfh 28 Oct 2020 08:21 414 5
 • #1
  Marbitfh
  Level 10  
  Witam. Zakładam nowy temat gdyż przeszukując info w sieci nie znalazłem satysfakcjonujących rozwiązań mojego problemu. Otóż sprawa ma się tak że w tym aucie układ paliwowy nie ma a przelewu do zbiornika. Pompa jest sterowana PWM który nie spada poniżej 18%. Przy pracy na LPG powoduje to zapalanie kontrolki check engine i info o wysokich korektach długoterminowych. Rozwiązaniem problemu wydaje się być emulator ciśnienia paliwa
  Ale problem faktycznego wzrostu ciśnienia i zarazem obciążenia pompy pozostaje. Mój pomysł polega na tym aby ograniczyć PWM do takiego stopnia aby to ciśnienie nie wzrastało. Problem w tym , że moduł pompy dostaje info o PWM od sterownika silnika Jak ograniczyć PWM do stopnia, by ciśnienie nie wzrastało? Auto: Volvo XC70.
 • #6
  Marbitfh
  Level 10  
  Tak jest tu czujnik ciśnienia paliwa . Szperałem trochę w sieci i doszukałem się info , że tu nie można sztywnym napięciem emulować ciśnienie bo sterownik bada odpowiedź wzrostu duty cycle silnika pompy na wartość ciśnienia paliwa.
  Z tego co się Orientuję potrzebny jest emulator że zmiennym ciśnieniem . Zastanawiałem się nad układem który będzie skracał PWM wysyłanego z ECM do pompy powiedzmy o 10% . Tylko czy tak mały PWM nie będzie powodował zatrzymania silnika pompy ?¿?