Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nevada Nano Systems wprowadza technologię czujników do wykrywania gazów

ghost666 28 Paź 2020 09:47 363 1
 • Nevada Nano Systems wprowadza technologię czujników do wykrywania gazów
  Nevada Nano Systems, wiodący na świecie innowator w technologii czujników do wykrywania gazu, pochwalił się niedawno rozwojem swojej sieci dystrybucji, dzięki znaczącej inwestycji w region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, dzięki nowemu biuru w Wielkiej Brytanii i współpracy z dystrybutorem UNITRONIC GmbH. Gary Collins, dyrektor generalny tego regionu, będzie kierował ekspansją firmy z biura w Chester w Anglii.

  Opatentowany przez Nevada Nano spektrometr właściwości molekularnych mierzy i klasyfikuje szeroki zakres gazów palnych i wykrywa potencjalne problemy w ciągu kilku sekund. "Innowacyjna technologia wykrywania wycieków gazu Nevada Nano może uratować życie i stworzyć zdrowsze środowisko, lepsze niż jakakolwiek starsza technologia" mówi Collins. "Cieszę się, że mogę dołączyć do tego zespołu i wnieść jego przełomową technologię do firm i przemysłu w całym regionie EMEA".

  UNITRONIC będzie reprezentować Nevada Nano w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. "NevadaNano wnosi ważną nową technologię, która spełnia rosnące potrzeby naszych obecnych klientów i wielu firm w obszarach, które obsługujemy" chwali się Eduardo Schäfer, starszy menedżer produktu ds. Czujników w UNITRONIC. "Z niecierpliwością czekamy na długą i udaną współpracę".

  Opatentowany przez Nevada Nano spektrometr właściwości molekularnych (MPS) jest jedyną dostępną na rynku technologią, która mierzy i klasyfikuje szeroki zakres gazów palnych i praktycznie natychmiast zgłasza ich wystąpienie w powietrzu. Jest to pierwsza nowa technologia wykrywania gazów, która pojawiła się od ponad trzech dekad i pomaga firmom tworzyć bezpieczniejsze środowisko w pracy, domu i przemyśle. Nevada Nano koncentruje się na zastosowaniach komercyjnych - w szczególności na monitorowaniu łatwopalnych gazów, wycieków nowych czynników chłodniczych, wycieków metanu i ocenie jakości powietrza w pomieszczeniach. Wszystkie te aplikacje są często powiązane ze sobą w ramach rozproszonych systemów wykrywania gazów z wykorzystaniem Internetu Rzeczy (IoT). Technologia firmy jest wykorzystywana w różnorodnych zastosowaniach komercyjnych i rządowych przez partnerów, integratorów systemów i producentów.

  Technologia MPS została opracowana w University of Nevada w Reno i jest wspierany przez DARPA, Departament Obrony i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nevada Nano posiada wyłączne licencje na 43 wynalazki i 24 patenty na technologię analizy chemicznej na chipie.

  Źródło: https://www.eeweb.com/nevadanano-systems-inc-brings-innovative-molecular-property-spectrometer-sensor-technology-for-gas-leak-detection-to-emea/

  Fajne! Ranking DIY
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10090 postów o ocenie 8356, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  Domelski
  Poziom 16  
  To już jest w Polsce. W miernikach G7c Blackline Safety w systemie bezpieczeństwa pracowników samodzielnych http://detektory.pl/index.php?k=systemyochronne.
  Poczytaj tutaj: https://portalprzemyslowy.pl/utrzymanie-ruchu...onitorowanie-diagnostyka/deketory-weglodorow/
  Generalnie to bardzo fajne rozwiązanie. Do tej pory sensory nie były w stanie rozróżniać mierzonych gazów. Ważne, że wreszcie pracownik dostaje detektor, który pokazuje realne pomiary dla gazów wybuchowych, a nie tylko dla gazu na jaki został skalibrowany.