Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacjonarny internet w PLAY już od 35zł/mies. po rabatach. NOWOŚĆ!

magic9 28 Paź 2020 10:50 14073 76
  • Stacjonarny internet w PLAY już od 35zł/mies. po rabatach. NOWOŚĆ!
    W obecnym czasie, sytuacji związanej z pandemią Covid-19 znaczna część społeczeństwa przechodzi na pracę zdalną, w związku z czym internet domowy zaczyna odgrywać niezwykle ważną rolę. Komunikacja z klientami oraz współpracownikami odbywa się głównie za jego pomocą, więc półśrodki nie są tutaj wskazane. Nie można pozwolić sobie na przerwy w połączeniu, więc internet mobilny przestaje wystarczać. Poza tym zaczął się rok akademicki i szkolny, więc aż się prosi o szybkie i stabilne łącze. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi firma PLAY, która przygotowała ofertę dostosowaną do potrzeb trzech różnych grup odbiorców.

Ta nowość od PLAY może szczególnie zainteresować studentów, graczy oraz fanów TV, ale zaspokoi także tych, którzy pobierają duże pliki - filmy w jakości 4K, gry na PC lub na konsole. Dostawca daje możliwość korzystania z internetu stacjonarnego z możliwością rezygnacji w każdej chwili – ale zawarcie takiej bezterminowej umowy jest możliwe tylko do końca października 2020. Bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza że nie wiąże się z podwyższeniem ceny abonamentu, tak jak u innych dostawców. PLAY daje jednak miły gratis tym, którzy zdecydują się podpisać umowę na 24 miesiące - zupełnie za darmo można zyskać aż 3 miesiące abonamentu.

Dobre warunki w dobrej cenie

To, co oferuje PLAY, nie jest może światłowodowym łączem, ale internetem kablowym, który zagwarantuje stabilność połączenia. Poza tym, analizując aktualne oferty rynkowe największych dostawców kablówki, Play oferuje naprawdę atrakcyjne parametry łącza na świetnych warunkach. Ceny są bardzo dobre dla osób, które zgodzą się na otrzymywanie faktury w wersji elektronicznej i będą terminowo je opłacać (za to zniżka 5zł) oraz dla osób, które wyrażą zgody marketingowe (również zniżka 5zł).

Oferta obejmuje trzy zakresy prędkości - w prosty sposób przedstawia ją tabelka poniżej.

150 Mb/s - tę prędkość PLAY sugeruje wybrać uczniom i studentom - do nauki online, swodobnego surfowania po sieci, pobierania plików oraz oglądania seriali.

300 Mb/s - świetny wybór dla rodzin - takie łącze sprawdzi się w sytuacji, gdy z internetu korzysta jednocześnie więcej osób, na różnych urządzeniach. Warto dobrać sobie do tej usługi za 10 zł./mies. PLAY NOW TV BOX (o tym piszemy niżej) - HBO GO, Amazon Prime Video pomoże w stworzeniu domowego centrum rozrywki.

600 Mb/s - tę ofertę PLAY dedykuje graczom, którzy wykorzystają jej zalety – szybkie łącze, niskie pingi, płynny streaming. Do tego w ofercie z telewizją jest dostęp do Prime Gaming (dawniej Twitch Prime).

Dostępność oferty w Twoim miejscu zamieszkania

Na stronie z ofertą w prosty sposób możesz sprawdzić, czy dla Twojej lokalizacji jest świadczona usługa stacjonarnego internetu od PLAY. Wystarczy kliknąć tam przycisk "Sprawdź ofertę dla Twojej lokalizacji", wpisać adres w wyskakujące okienko i ewentualnie zostawić swój numer telefonu, aby konsultant mógł się skontaktować w celu porozmawiania o usłudze lub zamówienia jej.

Opcjonalne dodatki dla fanów TV

Do internetu stacjonarnego możesz dobrać sobie usługę PLAY NOW TV BOX z pakietem podstawowym kanałów już za 10zł/mies.

GRATIS do usługi PLAY NOW TV BOX otrzymasz 6-miesięczny dostęp do:
    -kanału HBO GO (czyli kanały HBO, HBO2, HBO3 oraz biblioteki ponad 800 filmów i 300 seriali; są tam produkcje takich wytwórni jak: Walt Disney, Lucasfilm, Marvel, Paramount, Sony czy Warner Bros);
    -Amazon Prime Video (nieograniczony dostęp do biblioteki kultowych hitów filmowych i seriali, w tym nagradzanych produkcji Amazon Originals. Aktywując usługę Amazon Prime Video, masz dostęp również do Twitch Prime).

Sprawna obsługa Klienta

Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy, pytania w związku z ofertą, PLAY ma na swojej stronie dostępny CZAT z konsultantem - w prawym dolnym rogu strony wyświetla się dymek, na który należy kliknąć, aby zacząć wpisywać swoje pytanie.

CZAT działa naprawdę dobrze, odpowiedzi udzielane są w szybki i wyczerpujący sposób. Ogromny plus dla firmy za to, bo kontakt z niektórymi dostawcami często bywa mocno utrudniony.

Instalacja stacjonarnego internetu od PLAY

Instalacja jest bardzo prosta i szybka. Wystarczy umówić się na nią w dogodnym terminie - możliwe jest to zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych. Instalator poprosi o podpis potwierdzający wykonanie instalacji (koszt to 50 zł i zostanie doliczony to pierwszej faktury). Podłączy on również sprzęt i skonfiguruje. W zestawie otrzymasz dedykowany modem z wbudowanym routerem Wi-Fi - model Technicolor CGA2121. Otrzymasz hasło do Wi-Fi i od tej pory możesz cieszyć się stabilnym łączem.

A teraz pora na coś zabawnego - zobacz, jak z instalacją stacjonarnego internetu radzi sobie Gimper:

Link

[Artykuł Partnerski]
    O autorze
    magic9
    Redaktor
  • Play InternetPlay Internet
  • Pomocny post
    TechEkspert
    Redaktor
    W materiale nie znalazłem informacji jakie medium transmisji wykorzystał PLAY w swojej ofercie stacjonarnego internetu,
    pojawiło się enigmatyczne określenie "nie jest może światłowodowym łączem, ale internetem kablowym",
    więc sprawdzam co to za urządzenie Technicolor CGA2121 i tu spore zaskoczenie to modem DOCSIS 3.0 !

PLAY jako rozwiązanie "ostatniej mili" chce wykorzystać koncentryk tak jak wiele dostawców telewizji kablowych.

I tutaj pytanie, czy PLAY buduje swoją infrastrukturę zakończoną koncentrykiem, czy dzierżawi sieć kablową od lokalnych kablówek świadcząc na tej infrastrukturze usługi? Być może TVK migrują do FTTH i dzierżawią zasoby dla innych dostawców?
    Zobaczymy jak się zmieni rynek gdy 5G uzyska większe pokrycie...

Spora przewaga to umowa bezterminowa, większość TVK próbuje sprzedać ofertę ze zobowiązaniem na 24 miesiące.
    VooVoo
    Poziom 34  
    P4 bazuje na infrastrukturze Vectry - tyle w temacie :) Tak jak vectrowskie GSM bazuje na sieci P4 :)
    TechEkspert
    Redaktor
    Barter :)
    Operatorzy komórkowi posiadający infrastrukturę od dawana udostępniają infrastrukturę operatorom "wirtualnym", o udostępnieniu sieci DOCSIS słyszę po raz pierwszy.
  • Play InternetPlay Internet
    Jawi_P
    Poziom 34  
    magic9 napisał:
    150 Mb/s - tę prędkość PLAY sugeruje wybrać uczniom i studentom - do nauki online, swodobnego surfowania po sieci, pobierania plików oraz oglądania seriali.

To wg Playa. To prędkość wystarczająca do pracy, oglądania TV dla całej rodziny. Mam 80Mb/s i dwoje ludzi pracuje zdalnie oraz dwoje się zdalnie uczy.
    Ja z kolei mam bardzo złe doświadczenia z obsługa klienta w tej sieci, szczególnie z ( o zgrozo, z przyjęciem reklamacji).
    Oferta jest tania, to na pewno. Dla mnie umowa bezterminowa to podstawa. Cały czas na takiej jestem choć u nie tego operatora, to swojego dostawcy od lat nie zmieniam. Nie wyobrażam sobie podpisywać kaganiec na dwa lata.
    Alpha
    Poziom 22  
    Jawi_P napisał:
    Dla mnie umowa bezterminowa to podstawa. Cały czas na takiej jestem choć u nie tego operatora... Nie wyobrażam sobie podpisywać kaganiec na dwa lata

Jawi_P napisał:
    swojego dostawcy od lat nie zmieniam.

Trzeba było podpisać "kaganiec" i korzystać z lepszych warunków/bonusów, które zwykle są dodawane do umów. Czas leci szybko, umowy się kończą w mgnieniu oka...
    karter
    Poziom 16  
    Może coś źle zrozumiałem, proszę o wytłumaczenie. Sprawdzam lokalizację, wpisuję adres, muszę podać numer telefonu i "oni" będą do mnie dzwonić jak w mojej lokalizacji będzie możliwe podłączenie. Czyli co, będą do mnie dzwonić np. za 5 lat, jak będą mieli kabel w mojej okolicy ?
    HandMade
    Poziom 9  
    Alpha napisał:
    Jawi_P napisał:
    Dla mnie umowa bezterminowa to podstawa. Cały czas na takiej jestem choć u nie tego operatora... Nie wyobrażam sobie podpisywać kaganiec na dwa lata

Jawi_P napisał:
    swojego dostawcy od lat nie zmieniam.

Trzeba było podpisać "kaganiec" i korzystać z lepszych warunków/bonusów, które zwykle są dodawane do umów. Czas leci szybko, umowy się kończą w mgnieniu oka...

Pod warunkiem, że jesteś już na swoim i wiesz, że nigdzie się nie będziesz przenosił. Swoją drogą trochę późno na publikację takiego artykułu skoro do końca promocji zostało 2 dni.
    Sareph
    Poziom 23  
    error105 napisał:
    A jakaś informacja o limicie pobranych danych ?

Limit danych... po kablu? To w dzisiejszych czasach byłoby pogrzebanie usługi przecież. :D
    Ibuprom
    Poziom 26  
    Jawi_P napisał:
    To prędkość wystarczająca do pracy, oglądania TV dla całej rodziny. Mam 80Mb/s i dwoje ludzi pracuje zdalnie oraz dwoje się zdalnie uczy.
    Ja wciąż mam DSL-a 10Mbit i jak się okazuje też wystarcza do nauki zdalnej i streamingu. Kwestia konfiguracji QOS-a na routerze. Boli tylko upload, zdalna instalacja systemu na serwerach z zamontowanym lokalnie obrazem instalacyjnym trwa sporo czasu.....
    Radow
    Poziom 13  
    Pytanie 1:

jaki limit GB / bo pewnie jest jakas *

Pytanie 2

'W tej lokalizacji nie świadczymy jeszcze usług Internetu stacjonarnego.'

Miasto wojewódzkie ... (gdzie w temacie rządzi firma na In..) / można powiedzieć że "niedaleko centrum" :)
    Jawi_P
    Poziom 34  
    Radow napisał:
    jaki limit GB / bo pewnie jest jakas *
    Jest podany link do oferty, ja nie miałem problemu by rzucić okiem i sprawdzić co to za oferta. Ktoś widzi Play i już dalej nie czyta artykułu...
    Radow napisał:
    'W tej lokalizacji nie świadczymy jeszcze usług Internetu stacjonarnego.'
    Miasto wojewódzkie ..

I co z tego że wojewódzkie? W jednym budynku światłowód jest tego opa, w innym nie.
    Naprawdę nie wszyscy ogarniają takie rzeczy?

Dodano po 3 [minuty]:

Ibuprom napisał:
    Ja wciąż mam DSL-a 10Mbit

Są pewne granice ;)
    Gdybym musiał to pewnie też bym mial, ale nie sądzę, bym w tych czasach mógł pracować jak teraz pracuję, szczególnie cała rodzina. Zastanawiam się na przejście na FTTH bo cenowo wychodzi mi 10pln więcej za 300mb/s. Bo transfery sa ok i mi wystarczają, ale stabilność łącza po FTTH jest dużo lepsza. No i upload 50mb/s fajna rzecz jak chce bratu np film podesłać :)
    tacman
    Poziom 16  
    Ciekawe, że zawsze jest pomijany jeden temat a mianowice - stały, publiczny adres IP oraz możliwość użycia własnego sprzętu.
    Czy ludzie w domu nie mogą mieć internetu "po kablu" i mieć stałe publiczne IP?
    Okazuje się, że takie dobrodziejstwo to w większości przypadków mali dostawcy netu.
    darek2121
    Poziom 11  
    Witam. Dziś zamówiłem i od razu składałem reklamację. Jako prezent do internetu dostałem bezpłatną zapasową kartę SIM na abonament 0 zł/ miesiąc. Nie lubię takiego uszczęśliwiania na siłę.
    Jawi_P
    Poziom 34  
    darek2121 napisał:
    Jako prezent do internetu dostałem bezpłatną zapasową kartę SIM na abonament 0 zł/ miesiąc.

Dostałeś kartę za darmo przez miesiąc, a później abonament?

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

tacman napisał:
    Ciekawe, że zawsze jest pomijany jeden temat a mianowice - stały, publiczny adres IP oraz możliwość użycia własnego sprzętu.

Nie ma żadnego problemu za stałym IP, tylko nie za 35pln :)
    Stały adres nie jest powszechny w standardzie bo komu jest potrzebny? 0,1% klientom?
    darek2121
    Poziom 11  
    Dostałem bezpłatną zapasową kartę SIM na abonament 0 zł/ miesiąc. Chyba jasno napisane. Podejrzewam jakiegoś zoonka w tej karcie.
    Erbit
    Poziom 39  
    darek2121 napisał:
    .... Podejrzewam jakiegoś zoonka w tej karcie.

Jakiego? Tylko podejrzewasz?
    szeryf3
    Poziom 21  
    ,, Ale zawarcie takiej bezterminowej umowy jest możliwe tylko do końca października 2020''.
    To jest taki zwykły chwyt marketingowy, aby nakłonić człowieka do podjęcia bardzo szybkiej decyzji.
    W listopadzie też to będzie.
    Stanley_P
    Poziom 27  
    Cytat:
    tacman napisał:

Stały adres nie jest powszechny w standardzie bo komu jest potrzebny? 0,1% klientom?

Dokładnie - publiczny IP jeszcze rozumiem (sam mam i wykorzystuję), ale koniecznie stały? "Zmienność" adresu można przecież załatwić usługą DDNS.

Natomiast fakt faktem: w podstawowych opisach ofert operatorów (bez żmudnego wertowania regulaminów, cenników, co też nie zawsze daje pewną odpowiedź) zazwyczaj brak informacji, czy łącze będzie miało publiczny IP (ewentualnie czy istnieje możliwość za dopłatą), czy jest możliwość podpięcia własnego routera, itd. Przerabiałem klika miesięcy temu, kiedy rozważałem zmianę obecnego dostawcy na innego. Uzyskanie odpowiedzi na tak proste pytania skończyło się koniecznością złożenia zamówienia, tak jakbym chciał faktycznie kupić łącze. Cała procedura: sprawdzenie możliwości technicznych, itd., a dopiero na końcu odpowiedź na moje pytania. Notabene zostałem przy starym dostawcy.
    darek2121
    Poziom 11  
    Erbit napisał:
    darek2121 napisał:
    .... Podejrzewam jakiegoś zoonka w tej karcie.

Jakiego? Tylko podejrzewasz?

Nie mam czasu czytać regulaminów , chciałem tylko internet. Już wszystko dobrze Play napisał że usunęli kartę SIM z koszyka. Myślę że nie ma potrzeby dalej drążyć.
    tacman
    Poziom 16  
    Cytat:
    tacman napisał:

Podaj mi proszę procedurę uzyskania tego stałego, publicznego adresu IP na umowie dla osoby fizycznej.

Cytat:
    Dokładnie - publiczny IP jeszcze rozumiem (sam mam i wykorzystuję), ale koniecznie stały? "Zmienność" adresu można przecież załatwić usługą DDNS.

Obawiam się, że nie zawsze usługa DDNS załatwi sprawę. Można by to tym długo pisać.
    U mnie po miesiącu wali z z dwoma innymi operatorami o odpowiedzi na proste pytania zostałem przy obecnym. Może nie jest najtaniej (niecałe 70zł za 600/200) ale za to mam tylko ONT i wyłącznie parametry sieci z publicznym IP.
    Niestety u teściów wygląda to inaczej - mając dostęp tylko do LTE vs Neostrada - niewiele da się zrobić.
    Wiem, że nie każdy potrzebuje stałego, publicznego IP. Ale tak jak rozumiem, że nie każdy potrzebuje, tak samo za nic nie potrafię zrozumieć dlatego w przypadku ORANGE i umowy dla osoby fizycznej nie mogę go uzyskać.
    W przypadku firmy mamy BP i mamy od listopada Neo z publicznym IP za 35zł (chyba, piszę z pamięci). Dla użytkownika zwykłego (nie firma) nie ma opcji i koniec.
    Stanley_P
    Poziom 27  
    tacman napisał:
    Obawiam się, że nie zawsze usługa DDNS załatwi sprawę. Można by to tym długo pisać.

Dla dostępu "z zewnątrz" do własnej sieci, np. przez VPN, przekierowania portów (jakiś monitoring, itp.) moim zdaniem zwykłemu "domowemu" użytkownikowi sprawę załatwia. Używam z powodzeniem od ładnych paru lat, w sumie żadnych problemów. Chyba, że masz jakieś wysublimowane potrzeby i koniecznie musi być IP nie dość, że publiczny, to jeszcze stały - wtedy chyba jesteś już w przedziale nie 0,1, a 0,001% klientów ;-)
    tacman
    Poziom 16  
    Stanley_P napisał:
    tacman napisał:

Dla dostępu "z zewnątrz" do własnej sieci, np. przez VPN, przekierowania portów (jakiś monitoring, itp.) moim zdaniem zwykłemu "domowemu" użytkownikowi sprawę załatwia. Używam z powodzeniem od ładnych paru lat, w sumie żadnych problemów. Chyba, że masz jakieś wysublimowane potrzeby i koniecznie musi być IP nie dość, że publiczny, to jeszcze stały - wtedy chyba jesteś już w przedziale nie 0,1, a 0,001% klientów ;-)

Może ujmę to tak...
    Wymienianie przeze mnie do czego może to być potrzebne jest mało istotne w całej sprawie.
    Dla mnie istotne jest to, że często nie jesteśmy w zasięgu "usługodawcy zaawansowanego" i jak faktycznie jest nam potrzebne takie IP to przy umowie dla osoby fizycznej w Orange nie dostaniemy tego IP I KONIEC.
    Mnie ciekawi to z punktu widzenia sieci. Każde zakończenie ORANGE loguje się do serwera w Warszawie i na tej podstawie jest kierowane do konkretnej podsieci. Skoro biznesowi mają coś@XYZ a CI z neo coś@neostrada.pl to co za problem dodać jakąś trzecią opcję.
    Mi osobiście wydaje się, że ORANGE jest dużą korporacją i po prostu ma "D" takich Klienów i już.

Reasumjąc.
    Zakładamy, że potrzebuje takie takie a nie inne IP.
    Zakładamy, że mieszkam w PL.
    Zakładamy, że mam możliwość podłączenia FTTH od Orange i nie mam lokalnego dostawcy lub innego co podepnie mnie po FTTP Orange.
    W takiej sytuacji jestem klientem drugiej kategorii i nie mam szans na uruchomienie czegoś co będzie wymagało tego IP.
    W XXI wieku jest to strasznie dziwne.

Ale jak pisałem wyżej...mam łącze od lokalnego dostawcy i tylko ONT + dane do sieci.
    Jako paradoks mogę napisać, że Neo mogę podłączyć przy pomocy tego samego dostawcy (światłowód od dostawcy X a neo od Orange) i Orange nie da mi stałego publicznego IP bo nie ma takiej oferty :):)
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 36  
    tacman napisał:
    Podaj mi proszę procedurę uzyskania tego stałego, publicznego adresu IP na umowie dla osoby fizycznej.

Firma Toya taką usługę daje za darmo. Wystarczy tylko złożyć elektronicznie prośbę.

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

VooVoo napisał:
    P4 bazuje na infrastrukturze Vectry - tyle w temacie :) Tak jak vectrowskie GSM bazuje na sieci P4 :)

Sprawdzałem właśnie i w lokalizacji gdzie jest aktywna TVK Vectra formularz Play wyświetla że nie świadczą tam usługi.
    Jawi_P
    Poziom 34  
    tacman napisał:

1. https://www.netia.pl/pl/pomoc/wyszukiwarka-wyniki?search=sta%C5%82y%20adres&type=help&page=0
    2. W Orange dla usług po miedzi masz DSLa ze stałym adresem, pewnie możesz zamówić Bizness Pakiet, choć w cenniku dla indywidualnych go nie ma, to jednak znam osobiście osobę, która taką usługę posiada. Wspomnianego DSLa miał kolega. Możesz zamówić BSA na FTTH po sieci Orange (kwestia operatora w twoim adresie) i wtedy mieć stały IP. Generalnie trzeba rozmawiać z dostawcami.
    3/ Kiedyś (10 lat temu?) Vectra dawała statyczny IP, oczywiście za dopłatą, czy teraz tak robi nie wiem.
    O małych lokalnych dostawcach nie wspominam.
    Natomiast mnie dręczy pytanie, komu potrzebny stały adres IP w domu. Gdzie dzisiaj przetwarzanie w chmurze jest normą, gdzie wykupienie maszyny VPS to koszt już od około 150pln na rok, gdzie w cenie masz sprzęt, internet, gwarancję i prąd i stałość dostępu do usługi. Przecież koszt prądu może osiągnąć podobną wartość, zależy co postawisz w chacie. Nie wspomnę o tym, że statyczny adres to koszt roczny jest w wysokości tej samej co wykupienie VPSa :) Od biedy masz jeszcze DDNS. No naprawdę tego nie rozumiem.
    szeryf3
    Poziom 21  
    Cytat:
    ale zawarcie takiej bezterminowej umowy jest możliwe tylko do końca października 2020

Jest już listopad, a warunki umowy się nie zmieniły.
    Z tym październikiem to był zwykły chwyt marketingowy.
    n6210
    Poziom 29  
    Mam ten internet od Play/Vectra 150Mbit i całkiem dobrze działa (tzn. nie miałem jeszcze żadnego problemu), jednak okazuje się,
    że sama Vectra też ma fajną i konkurencyjną ofertę tyle, że dla prędkości 300Mbit - jest na stronie Vectry :)
    Niemniej jako komuś zależy na cenie to 150Mbit jest idealna przy 1 miesiącu wypowiedzenia.

Problemem za to jest sposób obsługi - nie ma panelu zarządzania kontem jak daje Vectra, ani konta w Play24, wszystko trzeba przez konsultantów robić.
    Takie sobie to wygodne, tym bardziej, że czasami nie umieją pomóc np. sam musiałem się dowiedzieć jak się zalogować do modemu bo nie umieli pomóc.
    Zauważyłem, że modem ma przydzielone normalne "zewnętrzne" i co istotne stałe IP jednak nie próbowałem się jeszcze dostawać z zewnątrz.
    Osobiście wolę nic nie wpuszczać do sieci domowej i wyłączam odpowiedź na PING ale może przy jakiejś okazji sprawdzę czy to działa.
    Na czacie twierdzili, że w tej sprawie należy skontaktować się telefonicznie z BOK, ale nie chcieli nic więcej napisać.
    Ale ogólnie spoko oferta.