Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FERGUSON ST 202 KŁOPOT

sirGecko 12 Oct 2005 21:02 8735 21
    sirGecko
    Level 11  
    witam!
    zaznaczam na wstępie że jestem początkujący jeśli chodzi o telewizje stelitarną, wieć zaczne od początku:
    ostatnio na kilku kanałach zaczęło mi wyskakiwać serwis niedostępny, a znajomy mówił że trzeba wgrać nowy soft i będzie ok, no więc przeszukałem spory kawałek netu i trafiłem na stronke laki, z tamtąd pobrałem wszystkie programy do ferdka. Potem wyczytałem na forum że najlepiej jest zainstalować boot 16.1 i nowy soft, więc go pobrałem z laki i zainstalowałem i po tym wszystkim, podłanczam tuner do tv i kazał mi wybierać język, jakieś ustawienia anteny, itp itp kto mi teraz powie co spie***łem?? :)

pozdro4all!
    sirGecko
  • Helpful post
    andreaspa
    Level 13  
    Pewnie miales jeszcze aktualny soft i dobrego bota a te braki w odbiorze kanalow to wynik przejscia polsatu na N2 i nic nie wskurasz.Ale mozesz o jeszcze cos ogladac ,wgraj sobie teraz liste i klucze.
    sirGecko
    Level 11  
    mógłbys dokładnie jsprecyzować gdzie te klucze i liste znaleźć?? :)
    dzięki za zainteresowanie ;]
    andreaspa
    Level 13  
    Mam ten sam tunek i jak chcesz to podesle ci na emaila programy i aktualna liste i klucze.
  • Helpful post
    jodasm
    Level 10  
    Dokładnie, od wczoraj w większości pakietu Cyfrowego Polsatu jest ciemność. Żaden aktualny soft już nie pomoże (stąd ta wymiana oprogramowania). A co do ustawienia języka po wgraniu softu, to musisz wgrać zaraz po sofcie listę kanałów a potem najnowsze klucze. Poczytaj na stronkach o programowaniu New Star'a (czyli Fergusona 3018). Ewentualnie pisz, mogę również podesłać paczkę z softem na tą maszynkę-mam tą samą.
    sirGecko
    Level 11  
    spooko, mój mail to
    sirgecko(malpa)o2.pl
    gdyby ktoś mi te progsy podesłał albo namiary na nie to był bym wdzięczny ;]
    sirGecko
    Level 11  
    dzięki za programy, tylko jest jeden kłopot próbuje wgrac ten plik z rozszerzeniem .auc i wyskakuje mi coś takiego

błąd nagłowka prosze sprawdzić wersje pliku

i co z tym zrobić?
    andreaspa
    Level 13  
    czym go wgrywasz i czy zmieniałeś nagłówek? W moim przypadku musiałem, jak nie to w programie AUC_HEdit przez detect zmien nagłówek i wgraj zapisany soft.
    sirGecko
    Level 11  
    wgrywam zodiacedit
    andreaspa
    Level 13  
    To wgraj Arionerem jak nie pójdzie to zmień nagłówek.
    sirGecko
    Level 11  
    dzięki już doszłem co i jak ;]
    wgrałem też klucze programem ferdek key editor, tylko że nadal nie mam tvp1, tvp2, tvn itp. tylko cartoon network się odblokowało, wiem że ktoś tam gdzieś tam przeszedł na N2, a jest jakiś sposób zeby mimo wszystko oglądać tvp1 i 2 i tvn-y???
    andreaspa
    Level 13  
    Ta,pujść do dilera cyfry albo polsatu cyfrowego,albo kogoś kto ma nielegalnie ale się tym nie pochwali w sieci może tacy już są?
    nadir11
    Level 21  
    Quote:
    a jest jakiś sposób zeby mimo wszystko oglądać tvp1 i 2 i tvn-y???

tak - wystarczy wykupić abonament :)
    zajadam
    Level 11  
    WITAM dostałem st 202 (bez instrukcji ) i jestem zielony i poczytałem w elektrodzie oraz laki i jestem stary i głupszy. Odbiornik ma :haedware F 100 ,soft $spha4871s170ec ,database 0060009 ,boot 0011,1 me pytanie ? w jakiej kolejnosci czym i najakie , zmienja się ustawienja odbiornika , męczy mnie W JAKIEJ KOLEJNOŚCI proszę o pomoc
    kafał
    Level 1  
    tez mam problem tylko ze z innym fergusonem szukam kogoś kto ma nowe klucze.
    :cry:
    adamlen1
    Level 16  
    Witam na polsat nie ma co teraz liczyć do świąt jest spokój :) ewentualnie można z syfrą pokombinować jak ktoś wie, a są tacy tylko nie chcą się pochwalić pozdro
    tygrys5232
    Level 18  
    Witam
    Też posiadam taki tuner (new star st 202) i nie wiem jakim kabelkiem mam go podłączyć z komputerem... w tunerku jest wyjscie żenskie rs232 a kabelek nullmodem tez ma wyjscia zenskie??
    Moze jakąs przejsciowke trzeba zrobic, czy zastosować tgz. przedluzacz portu com ??
    rsc
    Level 12  
    Mam taki tuner połacz cię poprzez kabel tkz. przedłużacz comu od strony komputera zeński a do strony satki męski.
    tygrys5232
    Level 18  
    Dzieki, juz zrobiłem taki kabelek i wszystko jest oki... Jednak zastanawia mnie dlaczego w trybie stand by ten tunerek sie grzeje...jest tak samo ciepły podczas pracy jak i w czasie `spoczynku` ?? Moze to wina $ softu albo złych ustawień ??
    Pozdrawiam
    drajmer
    Level 15  
    Wszystkie ferdki tak mają . Zasilacz pracuje pełną parą :D. Zapewnij dobre chłodzenie bo to słaba strona tych tunerów ( nie stawiaj na TV itp ) .
    sirGecko
    Level 11  
    ok, już sobie poradziłem z nowym bootem i wszystko jest ok

dzięki :)