Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL6365 - cieknie przez uszczelkę od misy

28 Oct 2020 17:56 357 11
 • Level 3  
  Witam serdecznie i bardzo proszę o poradę:
  Zmywarka Electrolux ESL6364RO, podczas pracy wyrzuca błąd awaryjnego wypompowania wody. Po oględzinach stwierdziłem, że załącza się pływak od zebranej na tacce wody. Późniejsza obserwacja pokazała, że woda wydobywa się spod misy. Rozebrałem zmywarkę, wyczyściłem wszystko co mogłem, choć nie było tragedii, uszczelka misy była w dobrym stanie, nie porwana, nie sparciała, więc wróciła na swoje miejsce. Przy kolejnym myciu, znowu wyciek spod uszczelki. W tym momencie, gdy otworzyłem zmywarkę było w niej wody do wysokości ramienia myjącego. Proszę o wskazówkę, czy przyczyną jest może sama uszczelka czy jednak gromadzący się w zmywarce z jakiś przyczyn nadmiar wody, który poprzez nacisk na uszczelkę powoduje wyciek.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Uszczelka misy musi wytrzymać bez łaski poziom wody w zmywarce, aż do wysokości przelewu, zresztą poziom wody w zmywarce jest śmiesznie niski i sił nacisku dużych tam nie ma.
 • Level 3  
  A przepraszam, co oznacza wysokość przelewu? Bo przez większość cyklu pracy zmywarki nic nie cieknie. Jak zaczęło ciec, to otworzyłem i zobaczyłem, że wody w zmywarce jest tak na kilka centymetrów. Dlatego też moje wątpliwości.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jestem tu nowy, więc nie bardzo wiem jak to działa, ale nie mogłem przekazać punktów.
 • Home appliances specialist
  Zostw kwestie tego przelewy, nie dotyczy to twojego problemu.
  Punkty sobie zachowaj ;-)
 • Level 3  
  Czy mogę prosić o jasniejsze wytłumaczenie mojego problemu.
 • Level 11  
  Jeżeli jest podejrzenie niewłaściwego poziomu wody w zmywarce to dobrze byłoby przyjrzeć się układowi hydrostatu. Warto przeczyścić cienki wężyk wychodzący z plastikowej misy od frontu, o ile nie zostało to jeszcze zrobione (najlepiej odpiąć go od strony hydrostatu i za pomocą np. dużej strzykawki wpompować nim w szybkim tempie trochę wody do misy), a po złożeniu uruchomić program kalibracyjny. Sam jakiś czas temu czyściłem tym sposobem wężyk w swoim konstrukcyjnie podobnym Electroluxie i byłem zdziwiony ilością osadu który wypłynął. W moim przypadku zmywarka okresowo sygnalizowała problem ze spustem wody, ale może mieć to również wpływ na jej zbyt wysoki poziom. Warto również obejrzeć czy dolne śmigło jest szczelne, może pod wpływem temperatury rozszczelnia się i woda uderza w niewłaściwe miejsce powodując wyciek.
 • Level 3  
  Dzięki za podpowiedź. Faktycznie wężyk i hydrostat wyczyszczone wcześniej, a śmigło jest szczelne. Czekam dalej na wsparcie techniczne.
 • Home appliances specialist
  tomi9506 wrote:
  Jeżeli jest podejrzenie niewłaściwego poziomu wody w zmywarce to dobrze byłoby przyjrzeć się układowi hydrostatu

  Czytaj kolego co już było napisane, autor jasno określił, że leci mu na uszczelce misy myjącej. Nic o poziomach nie pisał.

  td222 wrote:
  Czy mogę prosić o jasniejsze wytłumaczenie mojego problemu.

  Z tego co sam piszesz to twój problem to wyciek na uszczelce misy. Tak więc jeśli jesteś pewien, że leci w tym miejscu to albo ją zamawiasz i wymieniasz albo klepiesz syfa pudrem i kleisz to silikonem.
 • Level 3  
  Wymieniona uszczelka, mimo że stara wizualnie była ok. Po wymianie przestało ciec. Po dwóch praniach pojawił sie inny problem. Pod koniec programu pojawił się alarm dźwiękowy x 4. Proszę o pomoc.
 • Home appliances specialist
  Szukaj informacji o błędzie i40
 • Level 3  
  Dzięki, trochę znalazłem o tym błędzie: w większości przypadków wskazuje na hydrostat. Wężyk i sam hydrostat przeczyściłem już wcześniej, choć specjalnie nie było z czego. Czy jest jakaś opcja sprawdzenia czy wymaga on wymiany?
 • Home appliances specialist
  td222 wrote:
  Czy jest jakaś opcja sprawdzenia czy wymaga on wymiany?

  Taj, jedna, podstawienie drugiego, chyba że dysponujesz oscyloskopem.