Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobranie modułu zapłonowego do Suzuki DR 125

Kaminski136 28 Oct 2020 18:57 795 7
    Kaminski136
    Level 3  
    Witam, czy ktoś miał taki moduł zapłonowy tak jak na zdjęciu i jak się zepsuł to jakim innym modułem go zamieniliście?
    Dobranie modułu zapłonowego do Suzuki DR 125
    michal_rybka
    Level 33  
    Trzeba go rozebrać i zobaczyć co jest w środku
    Może się tylko spalił główny tranzystor kluczujący? bo to się spala najczęściej.
    Jak kieeedyś koledze w Toledo spalił się moduł zapłonowy (taki przy cewce jak w polo) to go rozdłubałem, pomierzyłem i odskrobałem ścieżki od tego tranzystora i na kablach przylutowałem taki duży tranzystor z telewizora od przetwornicy trafopowielacza i więcej się to nie spaliło i samochód śmigał jak nowy :)
    Kaminski136
    Level 3  
    Tylko że nie mam orginalnego modułu. W motorze miałem tylko jakiś chiński moduł tylko chyba takiego samego nie znajde. Zdjęcie wziąłem z internetu aby pokazać jak wyglądał orginalny moduł.
    carrot
    Moderator of Cars
    Moduł AC CDI do silnika 4t, to jest 125, jakiegoś cudownego modułu nie potrzebuje i raczej nie złamie nogi przy odpalaniu ;)
    Kaminski136
    Level 3  
    Tylko problem jest taki że kupiłem 2 modulu dobrze je podłączam według schematu i mi nie działają
    michal_rybka
    Level 33  
    no to może nie jest wina modułu tylko cewki? albo czujnika wału? albo zasilania niema? albo masy? albo świeca? albo luzy zaworowe? albo kompresja? albo rozrząd przeskoczony?
    carrot
    Moderator of Cars
    Zmierz woltomierzem na zakresie ac jakie napięcie na kopa daje cewka zasilająca cdi, sprawdź omomierzem ile Ω ma cewka wyzwalająca (pickup coil), zwykle ok 1kΩ