Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce??

Robert Kolodziej 29 Oct 2020 12:33 1872 15
e-mierniki
    Robert Kolodziej
    Level 3  
    Pompka paliwa nie podaje ropy na kocioł grzewczy jaka może być przyczyną? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu? Jak sprawdzić pompkę paliwa?? Myjka ipc Sirio. 2006 rok.
  • e-mierniki
  • e-mierniki
    Grzegorz740
    Level 36  
    Robert Kolodziej wrote:
    Ok domyśliłem się że jakimś miernikiem. Ale jestem zielony trochę jakie wartości ma pokazywać? I gdzie na cewce mam przyłożyć miernik?

Ustawiasz multimetr na pomiar rezystancji symbol Ω. Pomiar zaczynasz od najmniejszej ustawionej wartości na multimetrze.

Przełącznikiem zakresów zwiększasz zakres aż na multimetrze pokaże się wartość , którą odczytamy w Ω . Jak na każdym zakresie pomiarowym będzie 0 to znaczy ,że cewka ma przerwę.

Sondy pomiarowe przykładasz do wyprowadzeń cewki , gdzie są przyłączone przewody.

Pomiar rezystancji wykonujemy bez napięciowo czyli bez podanego napięcia na cewkę. Bo inaczej spali się bezpiecznik w multimetrze.

Jak po tym opisie nie w dalszym ciągu nie będziesz wiedział jak sprawdzić cewkę to zleć pomiar osobie, która się zna na tym. A jak chcesz się czegoś nauczyć to możesz spróbować samodzielnie sprawdzić cewkę i się podzielić o wynikach na forum.
    adamjur1
    Level 41  
    Kolego Grzegorzu - W Wielkopolsce, jak omomierz pokazuje zero to jest zwarcie, ale dawno nie obserwowałem Dziennika Ustaw, może którejś nocy coś zmienili... :D
    Quote:
    Sondy pomiarowe przykładasz do wyprowadzeń cewki , gdzie są przyłączone przewody.
    - Uprzednio odłączywszy chociaż jeden, nie wiemy jak dalej jest rozwiązane sterowanie i czy inne układy nie zakłócą pomiaru...
    Pozdr. J.

ps - użykowniku Robercie - podstawową zasadą prowadzenia jakichkolwiek prac ( szczególnie przy braku kwalifikacji :cry: :cry: :cry: ) jest odłączenie urządzenia od zasilania ( nawet 12V-oltowego bo można się poparzyć)
    Robert Kolodziej
    Level 3  
    Dzięki. Zrozumiałem prawie wszystko ustawiam na omy przykładam do wejść przewodów do cewki tam są 3 piny które są wpięte w kostkę która przewodem jest podłączona do głównego sterownika myjki. Czyli mam ja wypiąć i do tych pinów przykładać miernik???? I jak gdzieś pokaże zero to znaczy że jest uszkodzona??? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce??
    adamjur1
    Level 41  
    Masz trzy piny, ten poprzeczny to ekran/masa/PE ( zależy w jakim systemie zasilania to działa)
    Na dwa pozostałe przyłącz końcówki omomierza na najmniejszym zakresie, powinno pokazać kilkadziesiąt Ohmów ( 24 i 9W to przy DC ok 60 Ω, tu jest AC będzie trochę inaczej)
    Jak pokaże 0 to jest zwarta, jak izolację( nic) to ma przerwę.
    Pozdr. J.
    Grzegorz740
    Level 36  
    adamjur1 wrote:
    Kolego Grzegorzu - W Wielkopolsce, jak omomierz pokazuje zero to jest zwarcie, ale dawno nie obserwowałem Dziennika Ustaw, może którejś nocy coś zmienili... :D

Masz rację. Nic się nie zmieniło. Pisałem na szybko i nie sprawdziłem czy nie popełniłem błędu :) .
    Robert Kolodziej
    Level 3  
    Chłopaki sprawdziłem cewkę no omomierza pokazuje Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? pokazuje 21 ,9 Oma to znaczy że jest dobra??? Chyba tak bo odpowietrzylem pompę i podaje paliwo na kocioł. Teraz drugi problem świece nie zapalają ropy. Na fajkach jest prąd sprawdziłem probówka. Wykręciłem świece zbliżyłem na jakieś 4 cm odpaliłem myjkę i nie dają żadnego łuku?? Co mogą cyc spalone?? Co może być przyczyną??
    Grzegorz740
    Level 36  
    Moim zdaniem cewka jest dobra.

W drugim przypadku obstawiam ,że świece są uszkodzone i należy je wymienić na nowe. Tak mnie się wydaje.
    adamjur1
    Level 41  
    20Ω przy zasilaniu AC jest ok. Co rozumiesz przez "jest prąd na fajkach"?
    Świece są iskrowe czy żarowe?
    Pozdr. J.
    Robert Kolodziej
    Level 3  
    Kolego no kocioł nie grzeje zacząłem od pompy bo nie podawała ogarnolem cewka działa pompę odpowietrzylem podaje paliwo dobrze daje jest ciśnienie. Ale nie odpala to teraz świece jak to ogarnę to musi działać. Świece są żarowe dodam fotkę. Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce??
    Jak kolego sprawdzić te przekaźniki? Jestem zielony jak bym nie był to bym nie pytał . Dodam zdjęcie jeszcze tej całej centralki sterującej. Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce??

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

Jeszcze mam takie pytanie o pod kotłem mam 2 urwane przewody nie mam pojęcia gdzie były podpięte Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce?? Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce??
    Czerwony biegnie od wyjścia na lance i się urywa
    Czarny tak jakby z mieszalnika chemi i też jest urwAny ??
    Robert Kolodziej
    Level 3  
    Koledzy kocioł grzeje wodę udało się ogarnąć wszystko głównym powodem była zapchana dysza rozpylająca ropę. Dziękuję wszystkim za pomoc. Wrzucę nowy temat. Teraz z kolei nie podaje chemi??? Co może być wrzucę zdjęcia proszę o pomoc czy to jest wina może inżektora???

.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak sprawdzić cewkę elektrozaworu pompki paliwa w myjce??