Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe układy RA6T1 do sterowania silnikami i konserwacji predykcyjnej z AI

ghost666 29 Paź 2020 13:06 465 0
 • Nowe układy RA6T1 do sterowania silnikami i konserwacji predykcyjnej z AI
  Firma Renesas wprowadziła do swojej oferty nową rodzinę mikrokontrolerów - RA6T1. Celem tego kroku jest zapewnienie najlepszej w swojej klasie wydajności, elastyczności dla projektu i oszczędności kosztów w zastosowaniach sterowania silnikami

  Nowe 32-bitowe MCU RA6T1 taktowane są częstotliwością do 120 MHz i wyposażone są w bogatą kolekcję zintegrowanych urządzeń peryferyjnych, zoptymalizowanych pod kątem wysokiej wydajności i precyzyjnego sterowania silnikiem elektrycznym. Zintegrowane funkcje peryferyjne, z m.in. szybkim wejściem analogowym, znacznie zmniejszają koszt komponentów systemu, jednocześnie poprawiając jakość sterowania silnikiem w urządzeniach domowych, systemach wentylacyjnych, napędach AC, ale także sprawdzają się w np. falownikach słonecznych (inwerterach).

  Ponadto, dzięki możliwości wykorzystania platformy Google TensorFlow Lite Micro dla aplikacji TinyML możliwe jest polepszone wykrywanie awarii silników z wykorzystaniem mikrokontrolerów z rodziny RA6T1; układ oferuje projektantom inteligentny, łatwy w użyciu i ekonomiczny bezczujnikowy system do konserwacji predykcyjnej silników elektrycznych. Struktura TensorFlow AI wykrywa potencjalnie szkodliwe anomalie w działaniach silnika wcześniej i dokładniej, aby pomóc projektantom usprawnić procesy konserwacji predykcyjnej i zmniejszyć koszty konserwacji urządzenia.

  Kluczowe cechy grupy RA6T1:

  * Rdzeń ARM Cortex-M4 z jednostką zmiennoprzecinkową taktowany zegarem do 120 MHz.
  * Skalowalne od 64-pinowych do 100-pinowych obudów LQFP.
  * 64 KB RAM i od 256 KB do 512 KB pamięci Flash.
  * 32-bitowy zegar PWM z zaawansowanymi funkcjami, w tym obsługą siedmiu typów uzupełniających się trybów PWM dla generacji sygnałów sterowania silnikiem.
  * Okres próbkowania od 250 µs w przypadku stosowania w systemie sterowania silnikiem.
  * Szybki, 12-bitowy przetwornik ADC z maksymalnym okresem próbkowania od 0,4 µs i funkcją układem próbkującym, która umożliwia jednoczesną akwizycję prądów na trzech bocznikach.
  * 6-kanałowy, programowalny wzmacniacz.
  * Zgodność z normą IEC 60730, dotyczącą bezpieczeństwa funkcjonalnego w urządzeniach domowych.

  Aby zobaczyć całą rodzinę urządzeń RA, odwiedź stronę www.renesas.com/ra.

  Źródło: materiały promocyjne firmy Renesas

  Fajne! Ranking DIY
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10090 postów o ocenie 8356, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • CSICSI