Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacyjka Suzuki DR125SM brak reakcji rozrusznika

szary gandalf 29 Oct 2020 14:07 627 7
 • #1
  szary gandalf
  Level 2  
  Witam, mam problem z moją Dr-ka. Kupiłem ją z nie orginalną stacyjką bez rezystora. Wlutowałem 100 ohm rezystor w wiazke, ale do orginalnej stacyjki dochodzi jeszcze mala kostka z dwoma kabelkami. Na schemacie to pozycja ''Check". Moje pytanie to co to za funkcja i gdzie podpiać te kabelki żeby rozrusznik zakręcił. Pacjent to Dr125 SM 2010. Z góry dziekuję za pomoc:) Stacyjka Suzuki DR125SM brak reakcji rozrusznika
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #3
  paweld69
  Level 28  
  Dokąd prowadzą kable z "CHECK" na schemacie? Często jest to sprawdzenie ważnych kontrolek licznika (olej,temperatura) w określonej pozycji stacyjki i ma charakter informacyjny . Raczej nie podłączenie tej wtyczki nie powinno mieć wpływu na rozrusznik. W pozycji stacyjki ON , check nie jest używany i wszystko powinno działać normalnie. Przy odpalaniu wciskasz sprzęgło?
 • #4
  szary gandalf
  Level 2  
  Czujnik sprzęgła i nóżki mam zdrutowane, ponieważ motocykl był po wywrotce.

  ponizej zamieszczam zrzut instalacji i wychodzi na to, że jeden z przewodów łaczy sie z regulatorem napiecia a drugi ze wskazinikiem poziomu paliwa i diodą.

  Faktycznie gdy nie jest to podłączone na predkosciomierzu mruga kontrolka paliwa, ale nie ma reakcji na starter rozrusznika, nie slychac przekaznika a rozrusznik reaguje na prąd na krótko.

  wiem, ze to wina tej stacyjki a zamienniki na dwie kostki nie są dostępne, nawet nie pytajcie ile kosztuje zestaw w ASO... Stacyjka Suzuki DR125SM brak reakcji rozrusznika
 • #5
  tzok
  Moderator of Cars
  Ten obwód jest normalnie rozłączony, więc nie może mieć wpływu na działanie czegokolwiek podczas normalnej pracy. W/g schematu nie widzę związku tych kabelków z działaniem rozrusznika. Jak masz schemat to pokaż go w całości, albo chociaż podaj, która to wersja/rocznik.
 • #6
  paweld69
  Level 28  
  tzok wrote:
  Jak masz schemat to pokaż go w całości
  Trzeba szukać w odwodzie sterowania przekaźnika rozrusznika.
 • #8
  paweld69
  Level 28  
  paweld69 wrote:
  Przy odpalaniu wciskasz sprzęgło?
  Nic nie odpisałeś. Sprawdzałeś wyłącznik, czujnik przy klamce sprzęgła? Czy idzie motor zapalić na pych?