Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[10-12.11.2020, webinaria] Podstawy systemów AI

ghost666 29 Paź 2020 14:13 492 0
 • [10-12.11.2020, webinaria] Podstawy systemów AI
  Kiedy Alan Turing przedstawił swoje pomysły na maszyny, które mogłyby wykorzystać swoje wcześniejsze doświadczenia do rozwiązywania problemów za pomocą zestawu przewodnich zasad, rozpoczął gałąź badań, która przekształciła się w to, co teraz luźno nazywamy sztuczną inteligencją.

  Dla niektórych sztuczna inteligencja jest połączona lub nawet uważana za synonim uczenia maszynowego (ML), przy czym ta ostatnia jest bliższa temu, co faktycznie zakładał Turing. Aby w pełni zrozumieć różnice pomiędzy AI a ML, a także zasady rządzące tymi systemami, EETimes zaprasza na serię webinarów, poświęconych zagadnieniom sztucznej inteligencji.

  W części 1 tego 3-dniowego kursu zaprezentowany zostanie poziom rozwoju tej dziedziny obecnie, wyjaśnione zostaną zasady działania, a także podstawowe zasady korzystania z AI. Przedstawione zostaną aktualne informacje na temat jej postępów i gałęzi badań.

  W części 2 wyjaśnione zostaną zasady procesu szkolenia algorytmu w celu uzyskania dokładnego modelu. Uczestnicy będą mieli dzięki temu jasne zrozumienie różnych metod szkoleniowych i dostępnych narzędzi (sprzętu i oprogramowania) oraz tego, jak z nich korzystać. Omówione zostaną techniki projektowania i optymalizacji, a także uwagi na temat znaczenia pozyskania odpowiednich danych.

  Po opracowaniu modelu kolejnym krokiem jest wdrożenie go na platformie sprzętowej odpowiedniej dla aplikacji. Ta część platformy przetwarzania, na której znajduje się model i podejmuje decyzje „AI”, jest „silnikiem wnioskowania” i musi być starannie wybrana. W trzecim dniu omówiony zostanie proces wdrażania i kwestie związane z projektem platformy hosta oraz omówione zostaną dalsze techniki optymalizacji.

  Uczestnicy webinaru otrzymają wyłączny BEZPŁATNY dostęp do artykułów IEEE związanych z poruszanymi tematami - po jednym na każdą sesję! Te ważne dokumenty badawcze są zazwyczaj dostępne w ramach subskrypcji biblioteki cyfrowej IEEE Xplore.

  Na webinar zarejestrować można się tutaj

  Źródło: eetimes.com

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10081 postów o ocenie 8344, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • CSICSI