Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] JBL 9.1 z Lg oled CX65 - jak uzyskać Dolby Atmos

Darkink 29 Oct 2020 22:37 3858 12
    Darkink
    Level 2  
    witam wszystkich
    Mam pewien problem i mam nadzieje ,że w tym miejscu znajdzie się ktoś kto zna odpowiedź i może coś poradzić.
    Kupiłem lg Cx65 który posiada Dolby Atmos.Nastepnie dokupiłem Soundbar JBL 9,1 głównie dla dźwięku Atmos ale..jak się okazuje tv niema wyjścia eARC a jedynie wejście wiec oglądając film z Netflix w dźwięku Atmos nie jestem w stanie wysłać sygnału do Soundbar bo tv takowego wyjścia nie posiada.Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa to zewnętrzne urządzenie jak np X-box,z którego odpalał bym Netflix ale tego bym chciał uniknąć bo cierpliwie czekam na ps5.Ktos podpowiedział mi ,ze jest jakieś urządzenie które może taki sygnał zamienic i wysłać z tv do Soundbar ale nie znalazłem czegoś takiego i nie wiem w sumie czy coś takiego w ogóle istnieje..Dziekuje za pomoc.
    mariusz030376
    Level 2  
    Witam ja do dzisiaj mniałem ten sam problem posiadam telewizor lg b8 i niemiałem wejscia eARC tylko ARC,myslalem ze juz nic nieda sie zrobic zeby dolby atmos gral z telewizora.Wystarczyło połączyc jbl do wifi domowego ,jbl zrobił aktualizacje automatycznie.Dolby Atmos śmiga na Netflixe i na aple tv. JBL 9.1 z Lg oled CX65 - jak uzyskać Dolby Atmos
    Darkink
    Level 2  
    ooo super:)dziś sprawdzę.Mimo ,ze specjalnie dokupiłem X series jako dodatkowe źródło sygnału to wolałbym nie włączać xboxa za każdym razem oglądając film z netflixa:)Aktualizacje pobrało automatycznie czy jakoś wymusiłeś?pozdrawiam
    mariusz030376
    Level 2  
    U mnie było tak ze jbl niechciał sie połączyc tak jak w instrukcji z siecia domową wifi tylko musiałem pobrac google home na telefon i skonfigurowac wszystko a potem automatycznie po ponownym uruchomnieniu zaktualizował sie
    kaleidpl
    Level 5  
    Hej. Czy na pewno uzyskujecie prawdziwy Dolby Atmos? Czy tylko jego ubogą wersję Dolby Digital +? Pytam bo mam od niedawna JBL 9.1 i LG CX i faktycznie połączenie kablem przed HDMI eARC daje na wyświetlaczu soundbara komunikat Dolby Atmos DD+, czyli dolby digital Plus, a nie czysty atmos. Trochę lipa, celowo zmieniłem TV i bar na oba sprzęty mające eARC, aby w końcu mieć atmos z Netflixa z TV...
    Być może to zasługa aplikacji Netflix na TV. Mam jednak Chromecast 4, który obsługuje DA i wpięty do JBL 9.1, a potem kabel do TV z passtrough nadal daje tylko DA DD+...
    Planuję kupić Xbox series X, ale jeśli tak Netflix znowu będzie podawał do JBL dźwięk jako tylko DD+, to będę niepocieszony.
    Czy ktoś kto ma seriex x wpięty do soundbara może potwierdzić że ma czysty Atmos bez DD+?
    sunrise84
    Level 42  
    kaleidpl wrote:
    Czy na pewno uzyskujecie prawdziwy Dolby Atmos

Prawdziwy DOLBY ATMOS z soundbara ....
    Dawno się tak nie uśmiałem :please: :please: :please:

Jak jakiś plastikowy walec z głośnikami telewizyjnymi leżący przed TV może spełniać warunki Dolby Atmos.
    A Janusze domowego "kina" to kupują .
    kaleidpl
    Level 5  
    sunrise84 wrote:
    kaleidpl wrote:
    Czy na pewno uzyskujecie prawdziwy Dolby Atmos

Prawdziwy DOLBY ATMOS z soundbara ....
    Dawno się tak nie uśmiałem :please: :please: :please:

Jak jakiś plastikowy walec z głośnikami telewizyjnymi leżący przed TV może spełniać warunki Dolby Atmos.
    A Janusze domowego "kina" to kupują .

Wow, Bóg audio i Jezus głośników zszedł na ziemię i postanowił obdarować nas wpisem na forum, który odmieni nasze życie i uczyni lepszym 😅

Naprawdę chciało Ci się puszczać ten "pierd" i marnować nasz czas? Mam nadzieję, że już Ci lepiej i teraz możesz w spokoju zasiąść do słuchania prawdziwego DA na swoim jedynie słusznym zestawie, który ma inną formę niż walec.

Skoro nie kumasz tematu wątku i pewnej umowności poruszanych tu sformułowań, to naprawdę jest wiele innych, gdzie możesz wpisywać swoje rewelacje stając się typowym polskim użytkownikiem forów, na których zamiast odpowiedzi merotyrycznych i fajnego klimatu, częściej można się spodziewać przemądrzałych znawców którzy obrażają innych. Bez odbioru
    kaleidpl
    Level 5  
    Omg, wiem o co chodzi. Użyłem skrótu myślowego. Nie bez powodu przy tej grajbelce odtwarzając film z Atmos z Netflixa z telewizora nawet wyposażonego w eARC, na JBL 9.1 mamy komunikat DA DD+. Pytania kieruje do właścicieli 9.1 - dla dobra tej dyskusji. Pytanie brzmi czy wpinając Xboxa series X do JBL 9.1 i puszczając film z Netflixa z poziomu konsoli na JBL pojawi się podobny komunikat Dolby Atmos DD+ czy może jakiś inny. To proste pytanie do właścicieli konsol Xbox lub Chromecast 4 podłączonych przez HDMI do JBL 9.1 z passtrough w telewizorze z eARC.

To tyle. Naprawdę nie musicie tu wklejać teraz schematów rodem z sal kinowych. Naprawdę zdaje sobie sprawę z ograniczeń soundbarów - więc jeśli nie masz tego modelu JBL, to naprawdę nie musisz spędzać czasu na tym amatorskim wątku.

Ciekawe że autora wątku nie znokautowaliście od razu za to że śmiał zapytać jak uzyskać dolby atmos na pożal się boże soundbarze podłączonym do jakiegoś badziewnego Netflixa z telewizorka... 😅
    sunrise84
    Level 42  
    kaleidpl wrote:
    Pytanie brzmi czy wpinając Xboxa series X do JBL 9.1 i puszczając film z Netflixa z poziomu konsoli na JBL pojawi się podobny komunikat Dolby Atmos DD+ czy może jakiś inny.

Czytamy specyfikację Xboxa oraz przeglądamy specyfikację filmów Netflixa :P

Dodano po 1 [minuty]:

"Do oglądania tytułów z dźwiękiem Dolby Atmos wymagane są:
    Plan Netflix obsługujący oglądanie materiałów w jakości Ultra HD.
    Urządzenie obsługujące serwis Netflix i dźwięk Dolby Atmos.
    System audio obsługujący dźwięk Dolby Atmos.
    Użycie danych, od którego zależy jakość wideo, ustawione na wartość Wysokie lub Automatycznie.
    W jaki sposób mogę znaleźć tytuły z dźwiękiem Dolby Atmos?
    Jeśli masz sprzęt obsługujący dźwięk Dolby Atmos i korzystasz z planu Netflix obsługującego oglądanie materiałów w jakości Ultra HD, przy opisie tytułów dostępnych z tym dźwiękiem będzie widoczne logo Dolby Atmos: .
    Niektóre odcinki i sezony seriali oraz programów z dźwiękiem Dolby Atmos mogą nie obsługiwać tej opcji. Ponadto niektóre filmy, seriale i programy nie obsługują dźwięku Dolby Atmos we wszystkich językach."
    kaleidpl
    Level 5  
    Nadal Ty? Naprawdę masz dużo czasu wieczorami. Dziękuję za rady, wuju. Jesteśmy pod dużym wrażeniem 🤣

Poczekam zatem cierpliwie na wpis od właścicieli JBL 9.1 i Xboxa, którzy powiedzą konkretnie jaki mają komunikat na wyświetlaczu soundbara.

Jakbyś miał jeszcze jakiś fajny kawałek instrukcji, lub opis z planu abonamentowego innych serwisów streamingowych to wklejaj śmiało. Może być nawet plan lekcji albo rozkład jazdy PKS.😀
    sunrise84
    Level 42  
    kaleidpl wrote:
    Dziękuję za rady, wuju. Jesteśmy pod dużym wrażeniem

Jak zawsze do pomocy :D

Rozwikłałeś tą dziwną zagadkę skrótów DA DD+ ?
    Bo nie ma już wyższej wersji od DA DD+ można tylko schodzić z ilością kanałów w dół .

"Dolby Digital Plus (DD + lub E-AC-3 (Enhanced Audio Compression - 3), a czasami niepoprawnie jako EC-3) jest cyfrowym sposobem kompresji audio. E-AC-3 posiada szereg usprawnień mających na celu zwiększenie jakości w danym bitrate w porównaniu z wcześniejszymi Dolby Digital (AC-3). Podczas gdy AC-3 obsługuje maksymalnie 5 pełnozakresowych kanałów audio w zakodowanym bitrate 640 kbit/s, E-AC-3 obsługuje do 15 kanałów audio w pełnym zakresie w zakodowanym bitrate 6.144 Mbit/s max. Strumienie bitowe E-AC3 nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS."

Xbox One X obsługiwał DD i DTS , Series X zapewne też .
    Ale sam jestem ciekaw wypowiedzi innych użytkowników grających walców :D
    kaleidpl
    Level 5  
    No dobra, pora zacząć ignorować "wujka" 🤣 Jest szansa, że znajdzie w szafce maść na ból d...

A tymczasem czekamy na wpisy od autora wątku, lub innych posiadaczy 9.1.

dobranoc 😊