Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z jednego dekodera na trzy - Jedna antena, jeden dekoder c+ a chciałbym mieć te

evads 29 Oct 2020 23:29 840 12
Computer Controls
    evads
    Level 3  
    Witam
    Mam jeden talerz i dekoder c+ Ncp4740sf.
    Chciałbym mieć te same kanały na gorze na dwóch tv. Mam stare dekodery c+ czy one się nadadzą ?
    Konwerter chyba w takim przypadku powinien pomoc ?
  • Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    Prof. SpecMiernik
    Level 27  
    Te same w sensie pewnie ten sam pakiet. Musisz wziąć multiroom. Stare dekodery do gabloty.
    No i jeszcze kwestia instalacji antenowej: jak weźmiesz WiFi Boxy to wymiana konwertera na Unicable+2xLegacy i oddzielne przewody to WiFi Box.
    evads
    Level 3  
    Szczerze mówiąc szukam sposobu żeby w jakiś sposób mieć za darmo „multiroom”
    Nie da się tego tymi konwerterami na kilka wyjść tego jakoś przeskoczyć ??
  • Computer Controls
    User removed account
    Level 1  
    evads
    Level 3  
    Chciałbym zaznaczyć, ze jestem laikiem jeśli chodzi o wszelka elektronikę. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Żeby to zadziałało potrzebuje trzech kart c+ ?
    W najprostszym skrócie, jest wykonalne pociągnąć z jednego dekodera sygnał do dodatkowych dwóch jeszcze, bez dodatkowych kart ?
    Ze kupuje konwerter na cztery wejścia, wszystkie łącze kablami i powinno działać czy to zbyt proste i wyidealizowane ?
    User removed account
    Level 1  
    evads
    Level 3  
    Jakie dekodery bym potrzebował ?
    Co musiałyby mieć czy najprostsze wystarcza ?
    A jak miałoby to wyglądać z praktycznej strony ?
    User removed account
    Level 1  
    vito007
    Level 23  
    goralpm wrote:
    evads wrote:

1. Tanie pracujące pod enigma2 np. Zgemma H9S czy coś w tym stylu.
    2. Wystarczą najprostsze, idealnie ze zintegrowaną kartą WiFi - chyba że masz położony kabel sieciowy (do multiroom musisz mieć dekodery podłączone do Internetu, internet nie musi być szybki ale musi być stabilny).
    3. Wgrasz Enigma2 - uruchamiasz emulator CAM i to wszystko.

Nie wiem o co dokładnie ci chodzi z tą praktyczną stroną, bo jeśli mam ci dać krok po kroku co zrobić, to ja nie bardzo mam na to czas. Mogę ci tylko polecić google i szukaj haseł: "s.harin.g+enigma2" to jest to co ci potrzeba. Kropki usuń.

Kolega nie napisał jaką kartą dysponuje. Jeśli jest to "cayman" to nie pomogą żadne czary/mary. Pozostaje tylko multiroom od operatora,
    User removed account
    Level 1  
    evads
    Level 3  
    vito007 wrote:
    goralpm wrote:
    evads wrote:

1. Tanie pracujące pod enigma2 np. Zgemma H9S czy coś w tym stylu.
    2. Wystarczą najprostsze, idealnie ze zintegrowaną kartą WiFi - chyba że masz położony kabel sieciowy (do multiroom musisz mieć dekodery podłączone do Internetu, internet nie musi być szybki ale musi być stabilny).
    3. Wgrasz Enigma2 - uruchamiasz emulator CAM i to wszystko.

Nie wiem o co dokładnie ci chodzi z tą praktyczną stroną, bo jeśli mam ci dać krok po kroku co zrobić, to ja nie bardzo mam na to czas. Mogę ci tylko polecić google i szukaj haseł: "s.harin.g+enigma2" to jest to co ci potrzeba. Kropki usuń.

Kolega nie napisał jaką kartą dysponuje. Jeśli jest to "cayman" to nie pomogą żadne czary/mary. Pozostaje tylko multiroom od operatora,

Mam kartę firmy nagravision
    Prof. SpecMiernik
    Level 27  
    evads wrote:
    Mam kartę firmy nagravision

Są czarodzieje od Caymana ale trzeba mieć trochę pojęcia o linuxie i tunerach z E2. Dla Ciebie najlepiej będzie jak weźmiesz multiroom.
    evads wrote:
    Szczerze mówiąc szukam sposobu żeby w jakiś sposób mieć za darmo „multiroom”

Za darmo to umarło. Nie uważasz, że każdy by tak chciał? Czasy Seca i spliterów minęły bezpowrotnie.