Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes W245 - Głośno skrzypiący sworzeń wahacza

wojtusp7 31 Oct 2020 08:32 318 2
    wojtusp7
    Level 11  
    Witam,
    Od jakiegoś czasu zaczęło mi coś bardzo głośno skrzypieć (ludzie się patrzą na ulicy....) w zawieszeniu przy każdym ruchu (hamowanie, przyspieszanie, skręcanie, uskok). Akurat na zleconej kontroli zawieszenia w serwisie nie stwierdzili żadnych problemów. Tego dnia akurat na złość ciężko było coś usłyszeć. Wyszedłem na trochę nienormalnego klienta.
    Ostatecznie samemu oceniłem, że to sworzeń wahacza i wstrzyknąłem oleju. Dobrze ustaliłem przyczynę i przestało obecnie skrzypieć.

Czy w takiej sytuacji zlecać wymianę sworzni wahacza z przodu (jednak to strategiczny element :) ), czy to będzie za bardzo nadgorliwe? W tej konstrukcji zawieszenia nie jest szczególnie rozciągany. Więc za łatwo to nie powinien wypaść?

Żadne luzy i stuki nie zostały stwierdzone.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    dufek
    Level 31  
    wojtusp7 wrote:
    Żadne luzy i stuki nie zostały stwierdzone.

Kontrolować i po ich stwierdzeniu. wymiana.
    wojtusp7
    Level 11  
    Naoliwienie sworznia wahacza nie jest skutecznym rozwiązaniem. Skrzypienie pojawia się znacznie rzadziej i jest dużo cichsze. Ale jednak się pojawia.
    Jedynym rozwiązaniem jest wymiana sworzni na nowe. Powierzchnia w środku sworznia musiała zostać zniszczona, na skutek np. dostania się jakiś drobinek piasku do środka.

Dostęp jest bardzo łatwy, zatem koszt naprawy jest bardzo mały. Sworzeń wahacza jest tutaj tani i dostępny jako pojedyncza część.

Tak sobie przypomniałem i dodam. Ten złom nadal trzeszczy jak tarpan! Czuć drgania na wahaczu. Więc teraz obstawiam, że będę wymieniał cały wahacz, albo same tuleje wahacza. Ale że tuleje gumowe mogą tak trzeszczeć/skrzypieć?