Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes W245 - Głośno skrzypiący sworzeń wahacza

wojtusp7 31 Oct 2020 08:32 318 2
 • #1
  wojtusp7
  Level 11  
  Witam,
  Od jakiegoś czasu zaczęło mi coś bardzo głośno skrzypieć (ludzie się patrzą na ulicy....) w zawieszeniu przy każdym ruchu (hamowanie, przyspieszanie, skręcanie, uskok). Akurat na zleconej kontroli zawieszenia w serwisie nie stwierdzili żadnych problemów. Tego dnia akurat na złość ciężko było coś usłyszeć. Wyszedłem na trochę nienormalnego klienta.
  Ostatecznie samemu oceniłem, że to sworzeń wahacza i wstrzyknąłem oleju. Dobrze ustaliłem przyczynę i przestało obecnie skrzypieć.

  Czy w takiej sytuacji zlecać wymianę sworzni wahacza z przodu (jednak to strategiczny element :) ), czy to będzie za bardzo nadgorliwe? W tej konstrukcji zawieszenia nie jest szczególnie rozciągany. Więc za łatwo to nie powinien wypaść?

  Żadne luzy i stuki nie zostały stwierdzone.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  dufek
  Level 31  
  wojtusp7 wrote:
  Żadne luzy i stuki nie zostały stwierdzone.

  Kontrolować i po ich stwierdzeniu. wymiana.
 • #3
  wojtusp7
  Level 11  
  Naoliwienie sworznia wahacza nie jest skutecznym rozwiązaniem. Skrzypienie pojawia się znacznie rzadziej i jest dużo cichsze. Ale jednak się pojawia.
  Jedynym rozwiązaniem jest wymiana sworzni na nowe. Powierzchnia w środku sworznia musiała zostać zniszczona, na skutek np. dostania się jakiś drobinek piasku do środka.

  Dostęp jest bardzo łatwy, zatem koszt naprawy jest bardzo mały. Sworzeń wahacza jest tutaj tani i dostępny jako pojedyncza część.

  Tak sobie przypomniałem i dodam. Ten złom nadal trzeszczy jak tarpan! Czuć drgania na wahaczu. Więc teraz obstawiam, że będę wymieniał cały wahacz, albo same tuleje wahacza. Ale że tuleje gumowe mogą tak trzeszczeć/skrzypieć?