Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] evobox hd Polsat cyfrowy - nagminne przerywanie obrazy i dzwięku

31 Oct 2020 18:40 3135 10
  • Level 9  
    Posiadam z CP dekoder evobox hd. Od samego początku miałem problem z odbiorem tv. Niby wszystko gra i nagle nachodzi coś dla tv. Ginie na 3 lub 10 sekund obraz i dzwięk. Poziom jakości i siły ok nic się nie zmienia. Menu działa i wyświetla wszystko. Sam dekoder pokazuje aktualny kanał. Zmieniałem kabel hdmi, zmieniałem gniazda hdmi w tv, konwerter podpinałem inny, wyłączyłem nawet antene od neta radiowego,zmieniłem rozdzielczość w dekoderze,wymieniłem sam dekoder w punkcie. Dalej zanika obraz z dzwiękiem o różnych porach. I w zależności jaki kanał. Najbardziej to na bajkowych. Irytujące to jest jak co 20 minut zanika lub co 1 godz. po kilka razy pod rząd. Instalacja własna czasze inverto home pro zakupiłem 99cm na 88cm, konwerter inverto single black premium. Dekoder był podpinany pod 7 letni Samsung oraz 5 letni LG. ten sam problem. Natomiast przez prawie 2 dni używałem pożyczony dekoder z nc+ Wszystko działało jak należy. Już rozkładam ręce.
  • Level 43  
    Quote:
    Natomiast przez prawie 2 dni używałem pożyczony dekoder z nc+ Wszystko działało jak należy.

Taki sam ' identyczny?
    Co tu ręce rozkładać jak wszystko jasne?
  • Level 9  
    inny model.Lecz w salonie dalej wpierają że to wina po stronie użytkownika i złej instalacji. Nie mam możliwości podpięcia Mojego dekodera pod inną instalacje. Ponoć to błąd oprogramowania że na kanale 92/93 najszybciej można to zauważyć. na innych występuje to o różnych porach i nie tak często lecz występuje
  • Level 43  
    raff216 wrote:
    inny model.

Może mieć inną czułość głowicy, inne oprogramowanie pod tym względem.
    Może masz zbyt duży sygnał bo czasza duża, konwerter mocny. Zobacz z tłumikiem. Najprostszy to rozgałęźnik indukcyjny na 3 wyjścia i podłączasz odwrotnie czyli IN do dekodera a Out do przewodu od konwertera.
    Na tych 3 przekładasz bo mają różne tłumienie.
    evobox hd Polsat cyfrowy - nagminne przerywanie obrazy i dzwięku
  • Level 9  
    Tylko czy ten tłumik nie pogorszy lub wcale uniemożliwi Mi odbiór w złe dni deszcz/śnieg itd. Siłe mam na 100% jakość 70 lub 80% zależy od kanału
  • Level 43  
    Masz to zrobić na próbę. To nie jest coś niezmienialne.
  • Level 9  
    Podpiołem ten tłumik i kombinowałem z wejściami jak napisałeś. Wg. dekodera paski spadły do 70% i tak się utrzymywały. Natomiast nie pomogło rozwiązać problem. Powróciłem więc do poprzedniego stanu instalacji. Zauważyłem jeszcze inny ciekawy błąd. W trakcie gdy zanika obraz z dźwiękiem przełączam na kanał wyżej lub niżej,oczywiście normalnie pokazuje kanał. I po tym wrócę na ten co zacinało to zaczyna się czasem pikseloza na środku obrazu. Jakby zakłócenia. Dodatkowo czasem obraz zostaje zamrożony a dzwięk jest lub znika wszystko i to kilka razy w ciągu 5 min. Nawet gdy miałem podpięty polsatowski konwerter sharp single. To ciąć jw. oraz spadek sygnału prawie pod pomarańczowe pole. To musi być wina oprogramowania dekodera. Dziś wymienie po raz 2. Będzie to 3 dekoder. Jak to nie pomorze to chyba negocjacje na zmiane typu dekodera lub rozwiązanie umowy. Ps: ma ktoś inne pomysły?
  • Level 43  
    Czyli wina dekodera.
  • Level 9  
    Mam nadzieje. Właśnie podłączyłem 3 dekoder z salonu. Wystarczy Mi jeden dzień do weryfikacji. Napiszę czy pomogło.Z każdą wymianą lepiej działa menu. Nie wiesza się tak.
  • Level 9  
    Jestem już po próbie z 3 dekoderem. Jest jeszcze gorzej. Po zaniku obrazu i dzwięku nie reaguje dekoder na pilot. Do tego nie można przełączyć na inne kanały szybciej niż 5 sekund Oprogramowanie nie wyrabia i zanika wszystko lub zamraża obraz a dzwięk jest. Porażka z tym modelem dekodera.
  • Level 9  
    Winny jest soft urządzenia. Na etapie produkcji.