Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xbox360 Slim - Migająca zielona środkowa dioda, nie uruchamia się

hdx 01 Nov 2020 16:17 267 1
    hdx
    Level 10  
    Mam X360 Slim, z RGH (Matrix Glitcher V1 muffin 7-1). Pewnego razu podczas gry zawiesił się i od tej pory nie chce się już uruchomić. Objawia się to migającą środkową zieloną diodą. Nie ma obrazu, nie łączy z kontrolerem, płyta nie wysuwa się po naciśnięciu EJECT. Reaguje na wszystkie przyciski na przednim panelu bo wydaje charakterystyczny dźwięk.

Migająca zielona dioda z reguły występowała w momencie jak Matrix próbował glitchować procesor, ale teraz trwa to w nieskończoność. Próbowałem od nowa programować matrixa i bez skutku.

Sprawdziłem wszystkie linie zasilania i są w normie. Zaobserwowałem jedną anomalię: co kilka sekund słychać jakby na ułamek chwilę wiatrak tracił zasilanie. Sprawdziłem linię 3.3V na zaznaczonym układzie:

Xbox360 Slim - Migająca zielona środkowa dioda, nie uruchamia się

I w momencie "cyknięcia" widać jak napięcie spada do 3.0V, później wraca do 3.3V. Wygląda to dla mnie jakby konsola była w boot loopie lub działało jakieś zabezpieczenie na tej linii.

Inna rzecz, którą zaobserwowałem to po dociśnięciu układu U3G1 (ADP 1877) z migającej zielonej diody robiła się stała czerwona. Pomyślałem, że być może puściły luty więc poprawiłem lutownicą ten układ i teraz nie występuje czerwona dioda przy dociskaniu.

Ma ktoś pomysł co mogło się stać? Ze swojej strony chyba mogę tylko jeszcze spróbować wgrać retailowy soft i wywalić RGH, ale wydaje mi się, że problem jest sprzętowy.

Aktualizacja:
    Wgrałem retailowy soft, odłączyłem zasilanie Matrix Glitcherowi. Teraz po włączeniu po 10s zapala się czerwona dioda. Secondary code 0101. Grzać southbridge?
    xbox-serwis.eu
    Level 25  
    Witam, xcgpu do reballingu :)
    Wczoraj 2szt z takim kodem ruszyły.