Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieża Aiwa nsx-s90 nie działa nowy laser.

13 Paź 2005 08:05 1770 8
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z wieżą Aiwa nsx-s90.
    Nie działa w niej laser? wymieniłem na nowy laser i też nie działa? Oczywiście zworkę na laserze zdjąłem, oczywiście wszystko jest dobrze podłączone i sprawdzone. Oczko lasera próbuje czytać płytę, płyta coś tam się pokręci i staje? Wydaje mi się ze nie ma wiązki lasera? Dostałem tą wieżę od kolegi i może on coś przy niej grzebał? Czy ktoś może miał podobny problem albo ma jakiś pomysł czy schemat? To bardzo bym był wdzięczny za pomoc pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Witam. Jaki typ lasera ma ta wieża? Jeśli KSS-213, to sprawdź z innym egzemplarzem. W Aiwie często są problemy z czytnikami. Powiedz też w sklepie, że ma to być laser do Aiwy.
  • Poziom 10  
    Taśmy sprawdziłem i są dobre a typ lasera jest ten sam? możliwe ze uszkodził się jakiś układ moze ktoś ma schemat? czekam na wasza pomoc i dzieki za zainteresowanie pozdrówki.
  • Specjalista AGD
    po 1 sprawdził bym procedure startową lasera w wieży to znaczy czy po zatrzymaniu się talerza laser jest przesuwany do począdku czy się zapala czy przesuwa się dobrze góra dół czasami w aiwach występuje też próba obrotu płytą jak będziemy wiedzeć czy procedura jest dobra to można coś więcej powiedzieć a co do taśmy trzeba dobrze patrzeć napocządkach bo tam lubi przerywać i czasami pomiar nic nie daje ale podstawa to procedura startu
  • Poziom 10  
    procedura startowa jest dobra plyta zaczyna się kręcić laser niby coś tam szuka wszystko ladnie i pięknie tylko po chwili staje i nic:)
  • Poziom 20  
    Może ten kolega wcześniej kręcił jakimiś potencjometrami na płycie z elektroniką ( jeśli takie tam są) a czasem bywa w tych tanich laserach, że trzeba przeregulować ogniskową. Moja rada jest taka : skoro laser coś tam widzi to podkręc ostrość do takiego stopnia aby przy ruszaniu laser oddawał taki odgłoś lekkiego pisku, szumu-jakby wody(oczywiście nie przesadź) i zaznacz położenie potencjometrów lub zrób ich pomiary przed regulacją.
  • Poziom 13  
    A jaka była literka na laserze oryginalnym A,B,C,D bo to tez jest ważne bo niekiedy własnie literka świadczy o tym czy laser będzie dobrze działał.
  • Poziom 13  
    niew iem czy wiezy sa jeszcze PR-ki ma plycie od CD jezeli tak i ktos przy nich grzebal to nozesz miec maly problem