Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G780 - Problem z WI FI

zumik998 02 Nov 2020 20:45 642 14
    zumik998
    Level 14  
    Lenovo G780 - Problem z WI FI Lenovo G780 - Problem z WI FI Witam,
    Zakupiłem niedawno laptopa LENOVO G780 z Windows 10
    Problem polega w tym, że włączając laptopa czasem Wi-fi działa dobrze, a czasem nie chce się połączyć z żadną siecią, przy próbie połączenia z jakąkolwiek siecią pojawia się komunikat " Nie można połączyć z tą siecią" - i taki komunikat pojawia się przy próbie połączenia z każdą dostępną siecią. Pomaga uruchomienie laptopa ponownie, wtedy wszystko jest w porządku do momentu wyłączenia go bądź uruchomienia ponownie, wtedy nie zawsze tak jakby " Załapie" I problem się powtarza, próbowałem grywać na nowo windowsa, ściągać sterowniki ... ciągle to samo, myślę nad wymianą karty sieciowej jednak nie wiem jaką dobrać z allegro, załączam zdjęcia karty
    Z góry dziękuję za pomoc
    dzimi
    Moderator
    Czy wgrywałeś sterowniki ze strony producenta?
    zumik998 wrote:
    Zakupiłem niedawno laptopa LENOVO G780 z Windows 10
    - jeśli nowy = reklamuj.
    zumik998
    Level 14  
    Używany, wgrywałem ze strony Lenovo, poza tym w menadżerze urządzeń po kliknięciu aktualizacji sterownika Ciągle wyrzuca komunikat że sterowniki dla tego urządzenia są najnowsze
    zumik998
    Level 14  
    Jest dość mocno ciepła, ale nie gorąca. Tylko zastanawiające jest to, że raz się włączy i da się połączyć innym razem widzi wszystkie sieci, nawet sąsiada A innym razem po starcie systemu i przy probie połączenia " nie można połączyć się z ta siecią "
    Jak się już Połączy to można chodzić z laptopem zmieniać Sieci i wszystko gra do momentu wyłączenia go i włączenia.
    Może macie jakieś sprawdzone źródło ze sterownikami żebym spróbował jeszcze coś zainstalować
    dzimi
    Moderator
    Wejdź na stronę producenta karty.
    zumik998
    Level 14  
    Próbowałem, to samo. Dodam też, że pomaga na chwile funkcja w ustawieniach " Resetowanie Sieci"
    zumik998
    Level 14  
    Zrobiłem aktualizacje BIOS i zainstalowałem windowsa 7 , to samo.. Chyba pozostaje wymiana karty :/
    Jak dobrać nową kartę do niego?
    szarik1404
    Level 13  
    Możesz miec problemy z biosem w lenovo po wymianie karty wbudowanej, skorzystaj z mojej rady, nie jest drogo, a pracuje w 2,4 i 5 Ghz, więc jeśli masz router masz router ,który może pracować na 5 Ghz do dodatkowy atut. Win 7 to przeżytek ,który nie ma już wsparcia od Microsoftu.
    szarik1404
    Level 13  
    Potwierdziłeś tylko co napisałem wyżej, ale możesz nadal upierać się przy swoim pozdrawiam.
    zumik998
    Level 14  
    No tak, bo ktoś wyżej pisał że tamta karta się nada.
    Podpialem od znajomego kartę na usb, nie ma żadnego problemu , chodzi za każdym razem, jednak zależy mi żeby ten komputer był w pełni sprawny
    szarik1404
    Level 13  
    Ja mam kartę usb, gdyż wbudowana jest za słaba na światłowód , nie czuje aby laptop był niesprawny, wręcz jakby był nowy. Zmiana karty wbudowanej w lenovo jest kłopotliwa , ponieważ bios nie pozwala, chyba trzeba by tam modyfikować, jeśli masz takie możliwości to próbuj ,ja Ci podpowiadam sposób najłatwiejszy, pozdro.
    zumik998
    Level 14  
    Problem rozwiązany - Laptop został naprawiony w serwisie, wymienili Kartę na intel i jak stwierdzili zmodyfikowali oprogramowanie BIOS aby ją dodać